Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Téma: állásajánlat telefonon....

Téma: állásajánlat telefonon. Kérdés: Ilyen létezhet vagy átverés? Többi infó a kérdésben, lent.

Figyelt kérdés

Nem értek az ilyesmihez, amiről most írok. Kisebbik fiamról van szó. Még fiatal és tapasztalatlan diák, másodéves hallgató, telefonon teljesen váratlanul megkeresi valaki, de úgy, mintha tudnia kellene, miről beszél, azzal kapcsolatban, hogy érdekli-e egy állás, egy netes munka. Ő megkérdezi, mi ez, mondják neki, hogy amolyan kereskedelem, ilyesmi, nem akart az illető mondani semmi konkrétat. Megkérdezi azt is, honnan keresik, milyen cégtől, esetleg felsőoktatási intézménytől, erre nem tudott válaszolni a telefonáló, elgondolkodott, aztán csak megismételte, hogy ez egy netes munka, és majd visszahívják.

Fiam munkanélküli, de nem keres állást, nincs rá szüksége, csak azután akar elhelyezkedni, hogy végzett, utána tanulna még valamit, szóval még soká. Sehova nem regisztrált, munkaügyi hivatalban sem járt még, a telefonszáma új, pár hónapja van meg, még csak a szokásos ismerőseinek, rokonoknak adta meg, nem regisztrálta sehová.

Ezt az ajánlatot sem akarja elvállalni, de szerintünk ez egy kicsit furcsa és gyanús volt. Szerintem valami csaló vagy adathalász lehet, furcsa volt, hogy nem akart semmit se mondani, csak úgy kinyögte, hogy netes állás. És kérdéses az is, hogy honnan van meg a telefonszáma. Mit tudnak erről itt mondani?



2016. febr. 4. 15:19
 1/10 A kérdező kommentje:
Ja és a fiam nem is kereskedelmi szakon tanul, szóval nem is az iskolából hívhatták, meg ha onnan hívnak, ott rögtön megmondják, hogy onnan keresik.
2016. febr. 4. 15:23
 2/10 anonim ***** válasza:
99%,hogy kamu.
2016. febr. 4. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Biztosan komolytalan.
2016. febr. 4. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Honnan szedhetik vajon az emberek nevét és telefonszámát?
2016. febr. 4. 15:46
 5/10 anonim ***** válasza:
Az 'uj' telefonszam jo esellyel valaki mase volt meg fel eve, eleg gyorsan ujrahasznositjak am a szolgaltatok... Siman lehet hogy az elozo tulaj adta meg ezer helyen, aztan most jonnek a hivasok.
2016. febr. 4. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
5-ös. Csak az a gond, hogy tudták a nevét is, nem az előző tulajt keresték.
2016. febr. 4. 16:16
 7/10 anonim ***** válasza:
Akkor o adta meg valahol, ahol nem kellett volna. Esetleg valamelyik 'okos' haverja szorakozott csak.
2016. febr. 4. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"Honnan szedhetik vajon az emberek nevét és telefonszámát?"


ha nem tiltotta le külön, akkor akár a Belügyminisztérium is eladhatta

vagy a telefonszolgáltató

vagy regisztrált egy adatgyűjtős nyereményjátékra

vagy valamelyik ismerőse kiadta a számát

2016. febr. 4. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Így van, simán lehet, hogy valahol megadta.
2016. febr. 4. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én is megvettem az új telefonomat. Megvételkor kértem azonnali titkosítást, hogy senkinek nem adható ki a számom. Ez a titkosítás egyértelműen megtörtént.

Anyámnak adtam még meg, de ő senkinek és soha nem adja ki a számomat, még véletlenül sem.

Eddig még soha nem regisztráltam olyan netes helyre, ahol telszámot kértek volna.

Nem voltam akkor sehol, ahol az új számomat meg kellet volna adnom.

Csak hárman tudtunk róla: szolgáltató, anyám és én. Mi anyámmal senkinek nem adtuk ki, így csak egy úton juthatott el ahhoz a céghez, akik név szerint kerestek, hogy ilyen-olyan lehetőségem lenne.

Aztán érdekelt, hogyan is lehetséges ez, majd megtudtam egy verziót, de ezt a képzeletre bízom, mert még esetleg valaki feljelent, ha leírom.


Az ilyen telefonos ajánlást, amit a kérdező írt, azonnal elutasítanám. Ha valaki állásajánlattal keres meg telefonon, akkor mondjon konkrétumot (nem arról beszélek, hogy az egész cég működését mondja el): hogyan talált meg, pontosan miről lenne szó, hol és mikor történne meg a személyes megbeszélés, mi lenne a munkaszerződésben, ilyenek. Amint valaki legalább ezekre nem válaszol vagy csak sejtelmesen, akkor közlöm a telefonban, azonnal töröljék az adatbázisukból az elérhetőségemet és többet ne zaklassanak semmivel.

2016. febr. 5. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!