Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 114 iq szinttel alkalmas...

114 iq szinttel alkalmas lehetek arra, hogy jó programozó legyek?

Figyelt kérdés
Ez a mérés biztos, nem ócska netes iq teszt Mensan csináltam a tesztet.

2016. jan. 23. 15:10
1 2
 1/12 anonim válasza:
80%
A kettő között milyen összefüggést vélsz felfedezni?
2016. jan. 23. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nemtudom, sok helyen olvastam, hogy az iq nem mindenhova számít, de a programozás az pont olyan szakma ahol problémákkal találkozok és azokat meg kell oldani. Igy azt gondoltam, hogy akkor ez pont azokhoz a szakokhoz tatozik amihez igenis számít az iq.
2016. jan. 23. 15:14
 3/12 anonim ***** válasza:
82%

az égvilágon semmi köze hozzá. ok, ha mondjuk 20 lenne az IQ-d, akkor valószínűleg nem lennél rá alkalmas.

Nekem 120 felett van, ennek ellenére sem érzek ingerenciát vagy tehetséget a programozáshoz...

2016. jan. 23. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
31%
valamennyi köze van hozzá, mert az már majdnem "zseni képző" :D van programozóként végzett ismerősöm, gimibe együtt végeztünk emelt szintű matekot rakott le tényleg kitűnő volt, egyetemen mégis bugdácsolt kicsit, jól gondold meg ez nem ilyen "ennyi az iq-m vágjunk bele" dolog.
2016. jan. 23. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
90%
Igen. A programozáshoz alapvetően absztrakciós és analizáló készség kell szerintem. Ez magasabb iq-val rendelkezőknél általában megvan. Ha elég kitartó vagy, akkor simán lehetsz programozó. De az nem árt, kitartás hiányában én 129-es iq-val is kibuktam, és pontosan tudom, hogy a lustaságom miatt :)
2016. jan. 23. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
86%

Nem ezen múlik. Kezdd el tanulni otthon, magadtóól a programozást mert ez egy olyan szakma, amit egész életedben, munka után 1-2 órában tanulnod kell nap mint nap, különben lemaradsz tudásban és mész a levesbe.


Illetve próbáld ki először magad. Mert én rettentően szeretek informatikában mozogni,de a hideg kiráz, amikor órákig kell pötyögnöm majdnem ugyanazokat a kódsorokat. Tudnád csinálni éveken keresztül?


üdv, egy IT-s

2016. jan. 23. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
80%

Oh, ne izgulj..

Bár nem mértem, szerintem nekem még a 80-at sem éri el az IQ-m, mégis szeretek programozni..

Főleg biztonság kritikus rendszereket.. Remélem szeretsz repülni :P

2016. jan. 23. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
90%
Az IQ és a logikai készség között ugyan van összefüggés, de nem feltétlenül. A programozás nem egyszerű szakma: hivatás. Ha elkezded 12-13 éves korodban, és "megcsap a mozdony füstje", profi leszel. Ha 23 évesen egy tanfolyamon látsz először forráskódot, akkor is meg tudod tanulni, de akkor csak jómunkásember leszel. IQ-tól függetlenül.
2016. jan. 23. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
90%

<Off> IQ=általános logikai készség. Az IQ és az általános logikai készség mértéke egymás szinonimái. Amúgy van vagy 9 fajta intelligencia (nyelvi intelligencia, érzelmi intelligencia stb.) Mind ugyanazon az elven működnek: Minták megtalálása.


pl.1, Általános intelligencia: 2,4,8 mi a következő a listában?

16 ugye? A 4 duplája a 2-nek, 8 duplája a négynek, megvan a minta meg kell duplázni. 8 duplája 16 megvan a válasz. Ez gyakorlatilag egy lebutított IQ teszt.


pl.2, Érzelmi intelligencia: Hasonlóan mintákat kell észrevenni. Van 4 ember hasonló arckifejezéssel. Tudod, hogy három dühös és egy boldog, meg kell mondanod melyik. Itt negatív mintákat keresel. Mindegyik mutatja a fogát szóval az nem juttat előrébb de pl. a szemük alapján könnyű megmondani. </Off>


Az IQ sokkal kisebb hatással van rá mint a kitartás. A programozás rengeteg unalmas folyamatból áll amikhez semmi kreativitás nem szükséges ami rettenet fárasztó tud lenni mentálisan. Az IQ relatíve lényegtelen egy-két specifikus dolgon kívül amikben meg csak a megoldás sebességén változtat nem a minőségén. Ha az IQ tesztek nem időre mennének akkor mindenki aki nem klinikailag retardált maximális pontszámot érne el. A programozás ritkán megy időre. :)

2016. jan. 23. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Én is programozó szeretnék lenni, és az IQ-m finoman kifejezve a béka feneke alatt van.

Mégsem érdekel, az átlagom nem rossz, programozás tárgyól jelenleg 3-as vagyok, de mivel csak most kezdtem féléve, még tudok javítani, bízok magamban, hiszek, ezután egyetem.

Már szinte a féléletem elterveztem.

2016. jan. 23. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!