Állásinterjún a logikai tesztnek van tényleges hatása a pozíció megszerzéséhez? Vagy az úgyis a "beszélgetősön" és az önéletrajzon múlik?
Nyilván van, mert mostanában már a logikai teszteket jellemzően neten töltöd ki otthon. Kiküldik teszem azt a 100 kiszűrt jelöltnek és beállítják, hogy a 15 legjobb eredményt szűrje a gép a személyes interjúkra.
Ergo ha xarul töltöd ki el sem jutsz a személyes interjúig.
Nyilván van hatása, mivel azért csinálják, hogy kiszűrjék az alkalmatlanokat. A kérdés alapján nem véletlenül. :D
Egyébként pozíciónként változik. Természetesen nem ugyanazt nézik egy programtervező matematikusnál, mint egy gyártósori összeszerelőnél.
"átszoktak menni " - át szoktak menni...
Még fogalmazni sem tudsz, A kérdésedért általános iskolában megbuktatnának magyarból. ( Pld. "megszerzésére" helyett "megszerzéséhez"...)
Ezért céloztam rá, hogy a kérdésednek úgy lenne értelme, ha a munkakört is beleírnád.
Ahogy a #3-as írta, nem mindegy, hogy csak azt tesztelik, hogy képes vagy-e három különböző színű gomb megnyomásának sorrendjét megjegyezni, vagy komoly döntéseket várnak tőled.
"Hol kérnek logikai tesztet"
BP-en egy csomó cégnél, például NSN. Numerikus teszt, logikai teszt, általános programozás teszt (pszeudokóddal). De a GE, Exxon, Big4 is szokott íratni.
Bankszektorban, pénzügyi elemzői területen dolgozom.
Én is töltöttem ki ilyen logikai tesztet.
Minden, a cégcsoporthoz jelentkező dolgozónál van ilyen ún. munkaalkalmassági vizsgálat, ami a pozíciótól függő tesztes feladatokat tartalmaz.
Nyilván vannak komplexebb feladatok pl. egy elemzőnek, de a bankfiói ügyintéző is kitöltötte azt az alap monotonitás vagy IQ tesztet, személyiségtesztet, amit én is, illetve voltak az enyémtől eltérő feladatai is.
A végén mindenkitől készített a megbízott cég egy kb. fél oldalas összefoglalót, amelynek végén alkalmas/nem alkalmas jelzés volt a megpályázott pozícióra vonatkozóan.
Egy-egy ilyen logikai teszt alkalmával fény deülhet pl. a pályázó olyan készségeire, amire szóban nehezen (akár egy feladatmegoldás következetessége, gyorsasága stb.- szóbeli állásinterjún nyilván a HR-es nem üli végig, amíg levezetsz egy a szakmádba vágó feladat megoldását lépésről lépésre).
Gyári munkásoknál is alkalmaznak egyszerű teszteket- hiszen ilyen típusú munkánál is vannak olyan logikai alapkészségek, amiket szűrni kell és lehetőleg egységesen.
A cég/megrendelő be tudja állítani azt a mininális szintet, ami alatt "nem foglalkozik" a pályázókkal és azt is el tudom képzelni szinte minden pozíciónál, hogy egyébként két hasonló, ígéretes jelölt közül versenyelőnybe kerül az a pályázó, akinek valamilyen teszteredménye (legyen az IQ vagy logikai vagy személyiségteszt) a munkaadó számára "értékesebb" eredménnyel bír.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!