Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Határozott idejű szerződést...

Határozott idejű szerződést milyen indokkal szüntethet meg a munkáltat? Alábbi eset lehetséges?

Figyelt kérdés

2016 júli végéig szól a határozott idejű munkaszerződésem, mely tartalmazza, hogy ez xy kolléga fizetés nélküli szabadsága miatti helyettesítés időtartama.

Azt hallottam, hogy a kolléga az egy év fizetés nélküli szabadságának ideje alatt úgy döntött, hogy inkább mégis visszajön tavasztól dolgozni.


Ezt megteheti? Engem elküldhetnek?



2016. jan. 20. 18:18
 1/10 A kérdező kommentje:
*munkáltató
2016. jan. 20. 18:19
 2/10 anonim ***** válasza:
70%

Kétféleképpen mondhatnak fel neked:


- Azonnali hatállyal: Ezt indoklás nélkül megtehetik. Ellenben 12 havi, de maximum a szerződésből hátralévő időre szóló távolléti díjra jogosult vagy.


- Normál felmondással: Ehhez komoly indok kell, nem elég még az sem, ami határozatlan idejű felmondásához kell. Mt. szerint:

"A munkáltató a határozott idejű munkaviszonyt felmondással megszüntetheti

a) a felszámolási- vagy csődeljárás tartama alatt vagy

b) a munkavállaló képességére alapított okból vagy

c) ha a munkaviszony fenntartása elháríthatatlan külső ok következtében lehetetlenné válik."

Természetesen a felmondási idő ekkor is jár neked, aminek a feléről fel kell menteniük a munkavégzés alól.


Az, hogy visszajön a kolléga, egyik pontnak sem felel meg, vagyis nem mondhatnak fel neked rendes felmondással, csak indoklás nélküli azonnalival, de szerintem azzal csak jól járnál.

2016. jan. 20. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
75%
Ha visszajön, elküldhet, mert benne van, hogy a fizetés nélküli időtartamára. Ilyen esetben akkor ér véget a határozott időtartam, amelyik előbb bekövetkezik (a dátum vagy a szabi vége?)
2016. jan. 20. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez a Kúria állásfoglalása:A munkaviszony létesítésekor a felek szerződhetnek – az általuk tudottan – gyermek gondozása miatt fizetés nélküli szabadságot igénybe vevő munkavállaló távollétének idejére, a távollevő munkavállaló nevét és a távollét idejére való utalást tartalmazó szerződéses kikötés nem érvénytelen. Ez a kikötés a határozott idejű munkaviszony időtartama meghatározása alkalmas módjának minősül akkor is, ha a távollévő munkavállaló gyermekvállalási tervei a szerződő felek által előre pontosan nem ismertek.


Nálunk nagy a cég, gyakori az ilyen, mindig rendben találta munkaügyi ellenőrzés az ilyen szerződést és a felmondást is.

2016. jan. 20. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Közben megkerestem. Szó szerint így szól (nyilván adatok nélkül)

"..... alapján kinevezem Önt: helyettesítés céljából XY munkavállaló fizetés nélküli szabadság miatti távollét idejére 2015. 08.24 napjától legfeljebb 2016. 07. 31 napjáig."


XY visszajöhet korábban, mint az eredetileg megbeszélt szabadsága?

2016. jan. 20. 19:07
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, visszajöhet.
2016. jan. 20. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Van a törvényben valahol olyan rész, ami engem véd?
2016. jan. 20. 19:11
 8/10 anonim ***** válasza:
75%
Nincs. Az egyetlen védelem az lett volna, ha nem kötsz ilyen szerződést.
2016. jan. 20. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm az elkeserítő, de mindenképp hasznos válaszokat.
2016. jan. 20. 19:17
 10/10 anonim ***** válasza:
75%

"..... alapján kinevezem Önt: helyettesítés céljából XY munkavállaló fizetés nélküli szabadság miatti távollét idejére 2015. 08.24 napjától legfeljebb 2016. 07. 31 napjáig."


Ez alapján ez nem egy határozott idejű szerződés. Hiszen ott van, hogy LEGFELJEBB a dátumig. Ha előbb visszajön akkor meg addig.

2016. jan. 20. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!