Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hibáztam volna próbaidősként...

Hibáztam volna próbaidősként ha pluszmunkát aminek nincs is köze a munkakörömhöz csak plusz pénzért vállaltam volna? El is küldtek még aznap.

Figyelt kérdés

Próbaidős vagyok ill voltam. A főnök odalép hozzám hogy lenne itt egy plusz meló, amit a munkaidőn felül végeznék. Jó mondom mi lenne az. Hát olyan munka aminek köze nincs ahhoz amivel felvettek. De egy próbaidős ne panaszkodjon mondom oké vállalom. Mennyiért?


A főnök csak pislog. Hogyhogy mennyiért? Mondom erre hát most mondta hogy munkaidő felüli munka ráadásul olyan amit elvileg nem is végezhetnék. Na most ez már kicsit gáz, de ha fizetik hát tőlem… vállalom. Ha fizetik.

A főnök pislogott, majd megbeszéljük mondta és elment.

Aznap műszak után kapom a telefont, nem kell menni többet. Próbaidő, ennyi.


Kérdésem: mi a szart gondolt a cég, hogy azért mert próbaidős vagyok máris ingyen szopom a bránert munkaidő után? Mondván hogy ez még próbaidős ez úgyse mer szólni? Vagy mire gondoltak?


Hibáztam volna? Mondjuk nem kétlem hogy lesz olyan próbaidős aki önként és dalolva szopik ingyen is, csak övé legyen az állás.


2016. jan. 13. 08:40
 1/9 anonim ***** válasza:
77%
Nem hibáztál, jól tetted hogy megkérdezted mennyiért. Egy ilyen helyen sorban jöttek volna a problémák ha ott maradsz.
2016. jan. 13. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
56%

Hogy hibáztál-e azt két szempont szerint lehet nézni. Ha nagy szükséged van egy állásra, akkor tekinthető úgy hogy kiszúrtál magaddal. De azért ne ez szerint a szempont szerint nézzük még akkor sem ha a magyar emberek nem szoktak évekre elég megtakarítással rendelkezni.

Hanem a másik szempont szerint nagyon jól döntöttél hogy ingyen munkát nem vállaltál olyannak aki bőven megengedheti magának hogy fizessen. Ha lehetőséged van rá akkor ügyvéd ismerősödet kérdezd meg hogy perelhető-e az elbocsátásod miatt a munkaadó. Ha igen, akkor "ne vétkezz" többé és ne hagyd az egyoldalúan nyerészkedőket annyiban. Az egész országgal jót teszel, nem csak magaddal ha "ritkítod" a gazembereket. Persze sok ember ezt nem így látja hanem mindent eltűrnek, majd panaszkodnak a rossz sorsuk miatt.

2016. jan. 13. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
73%

"hogy perelhető-e az elbocsátásod miatt a munkaadó."


Egy értelmetlen tanács. Írta, hogy próbaidős, és idézem a kérdezőt "Aznap műszak után kapom a telefont, nem kell menni többet. Próbaidő, ennyi"


Próbaidő alatt nem kell megindokolni, hogy miért küldenek el illetve miért lép ki valaki. A kérdezőnek sem indokolták meg, csak közölték, nincs szükség rá.

Ezért ügyvédhez kár fordulni, mert ebben az esetben nem történt semmi törvényellenes.

A munkaidőn kívüli munkáról meg csak a kérdező és a főnök tud, ebben az esetben egyik szava van a másikkal szemben, bár ez sem törvényellenes, hogy munkaidőn kívül más munkát végezzünk el. Abban a kérdezőnek igaza van, hogy ezért pénzt várt el, végül is senki nem akar ingyen dolgozni. Hogy jól tetted-e, hogy pénzt kértél?

Ahogy az első írta : ez függ attól, hogy mennyire van szükség a munkádra. Ha valaki több hónapig munkanélküli, végre kap munkát, nincs megtakarított pénze, az józan ésszel végig gondolja, és elvállalja ingyen is, mert kell neki a munka. Próbaidő után már nyugodtabban lehet mondani, hogy munkaidő lejárta után nincs ingyen meló.

Ha nem igazán van szükség a munkára, ha van pénzed, és nem gond, hogy megint hetekig/hónapokig nem dolgozol akkor helyesen tetted, hogy nemet mondtál.

Nagyon valószínű, hogy a főnök nem akar olyan embert aki ennyire őszintén kiáll magáért, akit nem tud dróton rángatni.

Én személy szerint kedvellek a döntésedért, mert végre valaki akinek volt bátorsága..

Sok sikert a továbbiakban.

2016. jan. 13. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
57%

Kell a mel vagy nem?


Ha kell akkor hibaztal, ha nem akkor nem, ennyi.

2016. jan. 13. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
32%
Én is kedvellek kérdező. Lehet hogy ha már az elején eltűrtél volna ilyet, akkor a későbbiekben mégnagyobb szívásokban lett volna részed. A többség kemény munkával és becsületesen keresi a pénzt, néhány tehetős munkaadó meg ingyen munkát várna, mert a cucializmusban megszokta hogy az neki jár.
2016. jan. 13. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Kell a mel vagy nem?


Ha kell akkor hibaztal, ha nem akkor nem, ennyi.



Hú de okos vagy de válaszolok.

Kell a meló hogyne kéne de nem mindenáron. Ingyen csicskázni nem fogok egy baromnak. Ennyi.

Van más hely is a világon.

2016. jan. 13. 11:08
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

"Van más hely is a világon."


Akkor ezek szerint nem kell.

2016. jan. 13. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Hát van annyi tartalékom hog yéhen nem halok meg el lehet menni feketén is ide oda amit akkor hagyok ott amikor akarok.

Szóval nem tartok ott hogy egy inkorrekt rabszolgahajcsár barmot el kell tűrjek.

Majd lehet eljön még az az idő is.


Ismerősöm is azt mondta egy adott helyre ő oda soha nem megy dolgozni inkább bármi csak oda nem. Most ott dolgozik és örülhet hogy az is van (konkrétan: pénztáros az aldiban).

2016. jan. 13. 12:01
 9/9 anonim ***** válasza:
Ugyan nem mostani kérdés, de megláttam a lenti kérdések között. Te csináltad jól, én nem mertem bevállalni próbaidő alatt és sózták is rám a xart. Alig vártam, hogy leteljen... Nem azt mondom, hogy kinyílt a csipám, de már némileg védve vagyok.
2019. aug. 12. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!