Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Jan 4-én közlöm majd a munkahe...

Jan 4-én közlöm majd a munkahelyemen hogy műtenek aznap komoly műtét legalább 4 hónapig nem leszek. Vajon lesz még állásom jan 5-én?

Figyelt kérdés

Nem ragozom sokat, régóta szívbeteg vagyok gyógyszerrel karbantartva úgy ahogy, de főként vszínű épp a stressz és az állandó 12 órázás miatt a szutyok munkahelyen rosszul lettem. Ügyelet kórház szívprobléma, 72 órán belül műtendő. Mivel ünnep van és orvos nincs, így jan 4-e lesz a műtét. A cégnél leállás van, jan 4 az első nap.

Vajon mi lesz ha jan 4-én reggel 7kor betelefonálok (ill nem én hanem rokonom, mert akkor már műtenek épp 7kor) hogy most tolnak be a műtétre és szívműtét és hát kb 1 hónap kórház vagy több és 3-4 hónap épülés, fizikoterápia stb. Szóval ha minden nagyon jól megy, úgy április környékén van értelme feltenni a kérdést mikor kezdhetek csökkentett 4 órában nagyon lájtos munkát végezni. 12 óra szóba se jöhet nem 4 hónap múlva hanem tán soha többet.


Vajon rögtön rúgnak ki vagy azonnal ha ezt meghallják? Novemberben kollegát aki influenzás volt 3 nap után kirúgással fenyegették. Na nem szó szerint, csak jelezték hogy van ám bérember is, akit lehet átvenni állományba... Vagyis vagy jön vagy hello. Így 39 fokos lázzal betámolygott és végigfertőzött mindenkit de kb senki se mert otthon maradni.


Egyszerű technikai dolgozó vagyok, másnapra van ember a helyemre.


2015. dec. 28. 21:40
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Mivel táppénzen leszel így január 4-én nem fognak egyből kirúgni, inkább tudomásul veszik, hogy eggyel kevesebb ember dolgozik. Áprilisban amikor visszamész, és közlöd, hogy te egészségi okok miatt csak könnyű munkát és csak 4 órában tudsz dolgozni. A cég ebben az esetben vagy betud szervezni egy ilyen munkakörben vagy közlik, hogy ilyen lehetőség nincs. Vagy dolgozol ott ahol eddig 12 órában vagy felmondasz.. A döntés a te dolgod lesz. Mivel te döntesz így a cégnek nem kell fizetnie végkielégítést.
2015. dec. 28. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Január 4-én ezek szerint már betegállományban leszel.

Ha fel is mondanak a felmondási idő akkor fog kezdődni, amikor újra munkaképes leszel.

2015. dec. 28. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
27%
Balázska, neked nincs is munkád, te egy élősködő féreg vagy!
2015. dec. 28. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
29%

4.-én közlöd, hogy aznap komoly műtéted lesz...

Ha így van, 5-én nem állásod, hanem fekvésed lesz.

Ha én lennék a munkáltatód, még a papírjaidat is postán küldeném el, többé a volt munkahelyed felé sem engednélek.

2015. dec. 28. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
59%
Táppénz alatt nem tudnak kirúgni, amikor pedig újra munkaképes leszel nem fognak új pozíciót felajánlani (nem kötelesek), de ha te nem tudod teljesíteni a korábbi munkaköröd akkor fognak kirúgni - illetve te magad mondasz fel.
2015. dec. 28. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy azzal, hogy bár lenne egy heted jelezni a kiesést (e-mail, sms?) még a maradék esélyedet és a cég esetleges jóindulatát is eljátszod, így aztán, ahogy lejár a betegszabadság, és lesz rá lehetőségük, ki fognak rakni. És ez esetben még igazuk is lesz.


Amúgy sem biztos, hogy lenne maradásod, de a gerinctelenséggel biztos elvágod magad ott.

2015. dec. 29. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

72 órán belül műtendő. Mivel ünnep van és orvos nincs, így jan 4-e lesz a műtét.


HA 72 órán belül műtendő lenne, megoldanák. Szóval ez nem életmentő műtét, maradjunk ennyiben.


A cég felmondhat táppénz alatt, a felmondási idő a táppénz lejártát követően kezdődik. Üzemorvossal simán le tudja papírozni, hogy egészségileg alkalmatlan vagy.

2015. dec. 29. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

"bár lenne egy heted jelezni a kiesést (e-mail, sms?) "

Aztán kinek? SMS? KInek? A főnöknek? Nem tudom a mobilját. Vezetékes telefon? Nincs ott senki.

E-mail: küldhetek. ÉS? Ki olvassa el? Jan 4-ig senki. Postai levél: ki veszi át? jan 4-ig senki.

2015. dec. 29. 09:40
 9/15 anonim ***** válasza:
Az emailt lehet, hogy elolvassák. Az nem helyhez kötött...
2015. dec. 29. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Az emailen már túlvagyok.


De csak hozzáállás kérdése. Ha azt mondják ők nem kaptak semmit mivel bizonyítom hogy én elküldtem? Főleg hogy vszínű lesz más dolgom mint ezt bizonygatni...

2015. dec. 29. 14:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!