Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Jan 4-én közlöm majd a munkahe...

Jan 4-én közlöm majd a munkahelyemen hogy műtenek aznap komoly műtét legalább 4 hónapig nem leszek. Vajon lesz még állásom jan 5-én?

Figyelt kérdés

Nem ragozom sokat, régóta szívbeteg vagyok gyógyszerrel karbantartva úgy ahogy, de főként vszínű épp a stressz és az állandó 12 órázás miatt a szutyok munkahelyen rosszul lettem. Ügyelet kórház szívprobléma, 72 órán belül műtendő. Mivel ünnep van és orvos nincs, így jan 4-e lesz a műtét. A cégnél leállás van, jan 4 az első nap.

Vajon mi lesz ha jan 4-én reggel 7kor betelefonálok (ill nem én hanem rokonom, mert akkor már műtenek épp 7kor) hogy most tolnak be a műtétre és szívműtét és hát kb 1 hónap kórház vagy több és 3-4 hónap épülés, fizikoterápia stb. Szóval ha minden nagyon jól megy, úgy április környékén van értelme feltenni a kérdést mikor kezdhetek csökkentett 4 órában nagyon lájtos munkát végezni. 12 óra szóba se jöhet nem 4 hónap múlva hanem tán soha többet.


Vajon rögtön rúgnak ki vagy azonnal ha ezt meghallják? Novemberben kollegát aki influenzás volt 3 nap után kirúgással fenyegették. Na nem szó szerint, csak jelezték hogy van ám bérember is, akit lehet átvenni állományba... Vagyis vagy jön vagy hello. Így 39 fokos lázzal betámolygott és végigfertőzött mindenkit de kb senki se mert otthon maradni.


Egyszerű technikai dolgozó vagyok, másnapra van ember a helyemre.


2015. dec. 28. 21:40
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
78%
Az lehet, hogy azt mondják, nem kaptak semmit, de ha Te nem törlöd ki, akkor az, hogy elküdted, akár évekre visszamenőleg bizonyítható - ugyanis a dátumot nem lehet megváltoztatni és az email fiókodban megmarad.
2015. dec. 29. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
De nem érted a lényeget. Ja nekem ezt már bizonygatnom kell akkor az azt jelenti kirúgtak és akkro már veszett fejsze nyele. Munkanélküliként egy fillér nélkül bizonygathatom és mi lesz? Semmi.
2015. dec. 29. 17:05
 13/15 anonim ***** válasza:
78%

Hidd el, jobban értem, mint gondolnád... Azt, hogy elbocsássanak, nem tudod megakadályozni: mint az első válaszoló nagyon helyesen leírta: addig, amíg táppénzen vagy, addig max felmondani tudnak, de elbocsátani nem. ha visszakerülsz betegállományból, akkor már igen, onnantól érvénybe lép a felmondás.

Mivel nem tudjuk, hány éves vagy,így nem tudom, esetleg vonatkoznak-e Rád a védett korúak elbocsátásának szabályai?


Egyébként, ha ennyire rossz ez a munkahelyed, hogy az egészséged rovására is megy, akkor én nem ragaszkodnék foggal - körömmel hozzá... Lehet, találsz jobbat :-)

2015. dec. 29. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
Lemaradt: az elbocsátás után - ha van elegendő munkaviszonyod - akkor 3 hónapig kaphatod az álláskeresési járadékot (nem egy fillér nélkül lennél)- azalatt meg lehet, hogy találnál munkát.
2015. dec. 29. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Hány éves vagy ? Nem vagy esetleg védett korban ?

Milyen a munkaszerződésed ?


Azért kérdezem mert ez sem mindegy , az édesanyámmal is hasonló történt , neki is műtétje volt , utána elbocsátották.

2015. dec. 31. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!