Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Melyik szerencsejáték a...

Melyik szerencsejáték a legoptimálisabb?

Figyelt kérdés

Sok mindennel próbálkoztam

póker: élő emberek ellen játszol könnyen manipulálni tudnak ha nem értesz hozzá

blackjack: ez az amit én nem játszottam, de mivel ez is kártyajaték oddskodom tőle

játékgép: ez a totális bukás

tippmix: a szorzók úgy vannak kialakítva, hogy ne tudj nyerni hosszutávon

puttó, lottó: millió az egyhez az esélye ,hogy nyerj

kaparós sorsjegy: ez is pedig úgy van kialakítva hogy minden 4. nyer és a nyerők fele pedig vagy a tétet adja vissza vagy pedig dupla --> bukás

rulett: ez teljesen a véletlenen múlik, de itt arányosak a szorzók (97%osan)


igazából akkor lenne igazságos egy játék ha ugyanakkora esélyem lenne nyerni mint veszíteni

tippmixen egy 3 esélyes meccsnél 2,50/ 3,00/ 2,50 szorzót ad, holott az igazságos a 3,00/ 3,00/ 3,00 lenne, de ilyen sehol nincs, a sorsjegyekről is leírtam az arányt. Matematikailag a rulettnek van a legnagyobb esélye. Sokan mondják ,hogy manipulálják igen ám de ha több ember játszik ott van aki erre van aki arra fogad 36/37 arány szinte tökéletes.

Illetve vannak olyan irodák/játékok amikor emberek ellen fogadsz meccsekre olyasmi mint a totó, de ezt még nem ismerem annyira kicsit új, bár jobban tetszik, hogy nem fix szorzók vannak.


Kezdetben úgy játszottam ,hogy minden pénzt és minnél nagyobb nyereményre, pókeren nem tudtam megélni mikor a pénzem többszöröse megvolt már, tippmixen 5-10 körüli szorzók, aztán azzal próbálkoztam, hogy minden nap feltenni pl 1,10-1,50-re de rájöttem, hogy nem jó, sokáig jutottam vele, de 1-2-3 hét alatt mindig becsúszott egy bomba meglepetés. Aztán próálkoztam azzal is ,hogy kisebb összeg és maximum meccsszám nagy szorzó ezzel sikerült nyernem 50-200-200 ezreket. De többször nem.

Később olvastam a Martingale stratégiáról, de ez is rossznak tűnt, döntetlenekre játszottam mert ott van ugye reális szorzó, ha folyamatosan felteszed a pénzt duplára előbb utóbb beadja, igazából ezt a hülye is tudná. Csak az egyik baj ,hogy van hogy egy csapat 10 meccsig nem játszik döntetlent ez totális csőd lenne, a másik pedig ha játszik is pl 5jére az 5 hét, az 1,54 es növekedés ha szerencséd van és sikerül döntetlent játszania a csapatnak. A sportofgadásban ez az egyetlen olyan amiben látok lehetőséged, ami mégis zavar és félnék nagy pénzzel belevágni: az hogy a labda kerek és bármi megtörténhet, vagy pl a csapat edzőt akar buktatni vagy nagyon bénák és kikapnak 10x egymás után.

És a mai nap folyamán vetődött bennem fel az ötlet, hogy ezt a stratégiát átvethetném rulettbe is akár 1:2 vagy 1:3 arányú fogadásokra, és ha csak minden nap 10%-kal növelem a tőkém, az egy hónap alatt 17szerese az alap pénzemnek. Itt nem kell várni a következő eseményre és kedvezőbbek a szorzók is. Ha jó arányban sikerül beosztani a tétjeidet lehet nyerő? Hiszen matematika alapján előbb utóbb úgyis beadja a feketét például, bár úgy tudom ezt a módszert ismerik a kaszinókban is, és limiteket vezetnek be, persze én nem milliókkal játszok.

Amúgy 6 év alatt mióta játszok durván 400.000 Ft-tal lettem minuszban, a pénz nem sok szerintem 6 év alatt, inkább a befektetett idő. Bár próbálok sok mindent megtanulni ezekről a játékokról. Függőnek nem mondanám magam, mert bár nincs már bennem az mint az elején egy egy nagyobb bukásnál, mondok egy példát Barcelona játszik a Valladoliddal és kikap, és az ugye mondanom sem kell milyen érzés az ember mikor megteszi 10.000-rel. De az utóbbi évben már csak elvétve játszok ez alapján, most azt az elvet követem, hogy "bármelyik kimenetel előbb utóbb bekövetkezik"



2015. dec. 21. 00:19
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

A szerencsejáték úgy van kitalálva, hogy hosszú távon mindig a ház nyer (ezt írtad is), így az a legoptimálisabb, ha nem játszol.


Eleve a Martingale stratégia elméletben sem igazán működik (nincs értelme, végtelen vagyonnal leülni játszani, véges vagyonnal pedig nagy az esély a csődre, alacsony hozammal), és nem is arra lett kitalálva amire használtad, és nem is jól.


Rulett viszont totális bukás hosszú távon, Martingale stratégiával főleg épp amiatt az apró 1/37-ed miatt. Exponenciális növekedés nem tartható sokáig, és ki tenne fel mondjuk 16 000 forintot 100 forint nyereségért?


A blackjack jövedelmező, de csak kártyaszámlálással, amire Online nincs időd, offline pedig kidobnak.


Szóval inkább ne játsz, ha meg a játék kedvéért akarsz, akkor mindegy :-)

2015. dec. 21. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
63%

Szinte bármelyik,ha nem játszod,hanem szervezed!


Van pénzed? Van időd? Tudsz bérelni egy lakást és...

2015. dec. 21. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
73%

Biztos módszer nem létezik szerencsejátéknál. Nálam tippmix, kaparós, lottó teljesen kizárva.

A póker, rulett, blackjack, baccarat számomra élvezetesebb, ezért szeretem.


Ahol talán a legtöbbet számít a tapasztalatod az a póker és a blackjack.

Pókert gondolom nem kell magyarázni. Blackjacknél a lapszámolás, a tétek növelésével, csökkentésével segíthet. Vannak neten is élő, webcamos kaszinók, ahol élő osztóval játszol, neveden szólít stb. Bár én ott sem számolom a lapokat, két hónapja esténként játszom 1-1 órát, kicsit pluszos vagyok. De tisztában vagyok vele hogy a szerencse forgandó.


Szerintem ne akarj szerencsejátékból megélni, mert nagyon kevés embernek sikerül.

Kikapcsolódásnak jó, ha tudsz veszíteni és tudsz maximum annyit veszíteni, hogy az ne okozzon anyagi problémát.

Vannak olcsó (mozi) és drága (síelés) hobbik az életben, a kaszinózásban az a szép, hogy nem tudod előre milyen lesz :)

2015. dec. 21. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Ja a rulett külső tétekről annyit, hogy láttam már 16 feketét egymás után.
2015. dec. 21. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

#4


Nekem egyszer 23 as piros sorozat jött ki. szerencsére csak játékpénzben.

2015. dec. 21. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Szerintem tanulj egy kis valószínűség-számítást, és akkor nem fogsz szerencsejátékozni :) Vagy pedig egy kis leleményességgel sokat nyerhetsz vele. Nem rég volt egy cikk a neten, hogy (azt hiszem az USA-ban ) valaki megfigyelt egy bizonyos szabályszerűséget a kaparós sorsjegy nyereményjátékban a nyerő sorsjegyek kibocsájtásának idejére (a játék során ugyanis folyamatosan tették közzé az addigi nyerteseket), és ezt kihasználva a megfelelő időben és helyen nagy mennyiségű sorsjegyet megvásárolva többet tudott nyerni, mint a befektetett összeg. De ez speciális helyzet, nem fogod tudni utánozni.


Nem tudom, hol ez a cikk, egy ezzel kapcsolatos kérdést találtam itt:


http://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__egyeb-kerdesek__66551..

2016. jan. 4. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
kaparóssal csináltam egy időben hogy black jackből a 45 öst vettem mindig meg volt még egy szám és lehet hogy véletlen volt de mindig nyertem vele 500 ból 1000-ret azthiszem, aztán egyszer nem, utána nem is nagyon vettem
2016. jan. 4. 21:49
 8/17 anonim ***** válasza:
2016. jan. 5. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Az összes szerencsejáték alapja hogy hosszútávon mindenki veszíteni fog. Blackjack, játékgép, tippmix, rulett ilyen szempontból azonos, az egyenlet végén egy egynél kisebb szám ál.


Ahogy írod is, rulettnál ez 0.97 (= 97%), azaz a feltett tét 3%-át bukod el. A játékgépeket külön állítják be, de ott is 0.95 - 0.98 körül van általában.


Gondolj csak bele, tegyük fel, holnap megjelenik egy új szerencsejáték, ahol minden megtett 100 Ft után, 1 Ft-ot lehet nyerni. Ez igen kevés, de könnyen belátható, hogy ha mindenki csak nyer, akkor miből fizetik ki a nyereményeket? Ha a kaszinó 100e Ft tőkével indul, akkor 10 millió Ft megtett tét után 0 Ft tőkéje maradt. Miért csinálna bárki is ilyen szerencsejátákot?!


A szerencsejáték az emberi butaságra épít. Matematikailag úgy vannak megalkotva hogy ne lehessen rajtuk hosszútávon pénzt nyerni. Eladják az embereknek a gazdagság álmát, és nem mondom hogy soha nem gazdagodott még meg senki ruletten, de az emberek 99.9999%-a elvesztette azt a pénzt amivel odaült. De persze mind azt hitte hogy az ő stratégiája lesz a nyerő, ő kivétel lesz, holott a nyertes is csak a véletlenek köszönheti a sikerét, nem a tudásának.

2016. jan. 5. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
persze ez igaz, de a valószínűség számításra nem lehet építeni? pár hete is tettem egy tippmixet egy csapat 5 döntetlent játsztott egymás után, 30-rel megtettem hogy nem X el le be is jött, ruletten is ritka hogy egymás után pl 10 piros jöjjön
2016. jan. 5. 10:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!