Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Megéri stewardessnek menni?

Megéri stewardessnek menni?

Figyelt kérdés
Fontolgatom, hogy ha nem vennenek fel egyetemre megprobalom a felvetelit es jelentkezem stewardessnek. Mi a velemenyetek? Illetve mennyit keresnek? Tudom legitarsasagtol fugg de tud valaki valami pontosat? Tapasztalatok?

2015. nov. 30. 19:58
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
93%

Ma már szerintem nem éri meg Stewardesnek elmenni..mert túlkínálat van belőlük.Felhígult a szakma.


Én mondjuk fiúként döntöttem el hogy ez lesz a hivatásom :D Tehát Steward lettem.


Amikor én elkezdtem még kapva kaptak az emberekért. Ma már k*rvára válogatnak és még a válogatottból is még egyszer válogatnak.

Nem tudom honnan szedtek ennyi badarságokat amiket leírtok de tegyük tisztába.


1,A pénzed függ a szektorok (utak) hosszától.

Nyilván low cost viszonylatban kevesebb, short/medium haul és long haul esetén magasabb. Ultra long haul járaton meg egyenesen hallod ahogy csörög a sok sok cash :)


De a közös, hogy mindkettőnél az ajtó zárás és nyitás között eltelt idő adja a fizetés nagy részét.


2,Ma már bekerülni egy öböl menti társasághoz elég nehéz. Alapnak mindenképp ajánlok pár év "fapadozást"


3,De ugyanakkor ajánlom Ázsiát is.Ott nincs annyi szabály a dolgozóra nézve mint az öböl menti társaságoknál. Én is ott repülök.


4,Ha egy komolyabb társaságnál kapsz állást akkor a rangsor alján kezded. Afféle betanulás,és a legszarabb járatokra osztanak be. Nem a kib..szás miatt,hanem hogy megszokd.


Én kifejezetten utáltam az indiai és afrikai járatokat. Sok igénytelen és büdös ember,de majdnem 2 évig őket szagoltam.

Aztán rákerültem az európai járatokra, főleg a presztízs útvonalak (London,Frankfurt,Párizs stb)Néha egy egy gagyi ojrópé városka.

Itt bő 3 évig dolgoztam,ami nem volt rossz mert nagyon sokszor voltak magyar utasok is, így külön öröm volt magyarul beszélgetni egy ázsiai társaság gépén :D


Ezután kb. 1 évig ázsiai járatokon dolgoztam,ami azért volt vicces mert volt hogy naponta 3x fordultunk A330 és B777 gépekkel ilyen 40-60 perces járatokon.

"Ütötték vágták" a gépet, és 30 perc alatt berakodtak és betankoltak minket.


Több mint 6évvel azután hogy elkezdtem dolgozni ennél a társaságnál átkerültem senior kategóriába.


A senior kategória egyrészt jelenti az adott járat "senior cabin attendant" pozícióját,és ezen kívűl rugalmasan eldöntheted milyen földrészre szeretnél repülni 6 hónapra előre.


Így én jelenleg Ausztrália ott alvós járatain illetve havonta 7 x az extra long haul járatokon, ami a 15-16 repült órát meghaladó járatot jelenti.


A világból annyit látsz hogy éppen ki nyit ajtót és pont. A legtöbb járat 2 órán belül visszaindul mert dupla személyzettel repülünk.


Ott alvós járaton meg hoz visz a busz,bambulsz ki magadból azt inkább alszol,mert másnap visszaérve a bázisra egy 16órás járat vár rád :D


Ott alvós járat esetében van 5-7 órád pihenni. De piázni vagy szórakozni nem tudsz,mert kora este leszállsz de kora hajnalban már repülsz vissza.


A fizetésre viszont nem panaszkodom no meg a plusz juttatásokra mint például a bővített szabadság keret, tripla ingyen jegy.Kedvezményesen autót is kaphatsz,van jóléti csomag,konditermi bérlettel és évenként emelkedő alapbér valamint éves prémium.


Meg olyan apró dolgok mint például hogy anyukám születésnapjára küldött a cég egy köszöntő képeslapot..


Ha az eddig lehúzott 8 évemhez hozzádobom a lowcost éveket akkor már több mint 12 éve repülök.


De nem bántam meg hogy ilyen messze kerültem Egertől :D

2015. nov. 30. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
80%
Ez is olyan szakmának tűnik ami huszonévesen jó buli, de életet nem tudsz mellette élni. Hogy viszed a gyereket oviba minden H-P reggel 8-ra? Hova? Mikor? Mert előbb-utóbb jönnek ezek is. Meg túl sok öreg sztyuit se láttam. Ha be is áldozod magad 35-ig, jönnek a 20-as cicababák és mehetsz is ahová akarsz. Halálra meg nem keresed magad, hogy hátradőlhess.
2015. nov. 30. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
11#, milyen baromságokat hordtunk össze? ugyanezt írtam le kb én is. :)
2015. nov. 30. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%
igazan leirhatnad hogy mennyi az annyi, mennyi a netto eves jovedelmed.
2015. nov. 30. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!