Megéri elmenni?

Figyelt kérdés
Munkanélküli lettem egy hónapja.Megszünt a Call Centeres munkám,ott dolgoztam egyik naprol a másikra .Fizetést sem kaptuk meg.Ma voltam állásinterjun,ugyan ilyen munkára csak még is más ,mert elsö napokba amig betanulok csak jutalékis lessz és ha meggy betanulok akkor vesznek fel,meg abban más ,hogy ott nem sablon szöveggel vannak.szerintem nehezebb mint az elöző munkahelyem volt. Meg kérdezte a nö,hogy holnap betudok_e jonni probanapra,és igen mondtam,csak az a baj hogy most a csaladom anyam es a tesom tart el es tölük kell pénzt kuncsorogni,es az a kérdésem,hogy a nő azt mondta,hogy elsö napokba probanapojra nincs fizetve,csak jutalék ha sikerült ügyfeleket beszervezni.Csak én messziröl utazik,megéri elmennem?

2015. nov. 18. 10:10
 1/3 anonim ***** válasza:

Azt te tudod, hogy megéri-e. Nyilván ha szorult helyzetben vagy, és nem válogathatsz, akkor igen.


Azt persze érdemes megjegyezni, hogy olyan jogi fogalom nincs, hogy próbanap. Tehát erre is ugyanúgy jár fizetés, mint bármilyen más munkanapra. Ha egy cég nem akar fizetni ilyen napokra, az szabálytan, ráadásul sóherség is. Emellett könnyen rá lehet fázni, mert majd húzza-halasztja, hogy na még ennyi próbanap, aztán a végén a fillér nélkül leszel kénytelen eljönni.

2015. nov. 18. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én ilyenre nem mennék el... nem azért, mert nincs önbizalmam, de hogy még nekem kerüljön pénzbe, hogy dolgozhatok...! Na neeee...

Én a helyedben inkább keresnék valami normális munkát - ez csak önbizalom romboló... Minden egyes visszautasítással csökken az önbizalma az embernek - legalábbis én nagyon nem csípem az olyan munkát, ahol másra kell ráerőltetni valamit (vizsgálat, termék, tök mindegy)

2015. nov. 18. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ahol nem akarják kifizetni a próbanapot, az már eleve gyanús... Ha már igent mondtál, én elmennék a helyedben, de máskor nem vállalnék be ilyen alapon próbanapot, illetve itt sem hagynám többször kihasználni magam.
2015. nov. 18. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!