Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kezdőként elhelyezkedni így?

Kezdőként elhelyezkedni így?

Figyelt kérdés

Heló! Szerintetek mennyire tudnék így elhelyezkedni?

-Érettségi

-Középfokú angol vizsga

-ECDL vizsga

-Jogsi

-CNC esztergályos (nappali)

-CNC programozó (esti)


+ha számít valamit akkor jogosítvány.


Ezekkel a végzettségekkel milyen fizetésre számíthatok?



2015. nov. 20. 16:22
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ezekkel a végzettségekkel én már rég nem itt kérdezgetném hanem valahol külföldön halálra keresném magam.

Ebből a jogsi (gondolom B), érettségei és eCDL semmit nem ér, Viszont a CNC-vel kaphatsz nettó 150-200 között.

A nyelvvizsga meg senkit nem érdekel csak a tudás.

2015. nov. 20. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ezek nem sokat érnek így együtt.A szakmunkásokat most már nem igazán ismerik el anyagilag sem itthon sem külföldön.Odakint is csak kihajtják őket.ECDL szintén nem sokat ér.CNC-s szakmákkal talán (anyagi szempontból)esetleg külföldön éri meg dolgozni(USA Németország Anglia) bár szerintem ott sem keresik szarrá magukat.Nem igazán tudok tuti tanácsot adni.Elég zűrzavaros ez a mai világ.(Amióta technológiai gazdasági stagnálás van azóta azt hiszem mindenki számára elég homályos lett a kép azzal kapcsolatban hogy egyáltalán mit érdemes tanulni minek van értelme,vagy hogy egyáltalán mire van szüksége igénye ennek a világnak. Még a nagy profi HR-esek akik egész életükben azt vizsgálják hogy milyen szakmákra lenne tömeges kereslet a piacon ők se tudnak semmi biztosat csak hümmögnek meg a fejüket vakarják.)Az alacsony béreknek nincs ösztönző hatásuk a termelésre.És Magyarország sajnos még mindig itt tart.Ma már nincs olyan kereslet mint mondjuk 20,30 vagy 40 évvel ezelőtt.Ha már a középfokú angol nyelvvizsgád megvan akkor érdemes tovább tanulni ha van hozzá kedved.Legyél mondjuk tanár.Azok jól keresnek még akár külföldön is.Vagy ha inkább ez a CNC-s ipari vonal érdekel akkor legyél CNC oktató .Külföldön azok is jól keresnek.Bár én nem vagyok sem látnok sem pedig munkaerő piaci szakértő de ha mindenáron szakmunkás akarsz lenni szerintem a nehézipari építőipari nehéz fizikai munkások viszonylag stabil a kenyerük(gondolok itt a bonyolultabb szakmákra mint például kőműves,bádogos,burkoló, villanyszerelő,lakatos,gépész,csőszerelő,fűtésszerelő,autószerelő ács gipszkartonszerelő festő vasbetonszerelő esetleg a hegesztő biztosan jól fizető az egész világon keresett szakmák lesznek még 50-100év múlva is mert véleményem szerint ezeket a kétkezi szakmákat soha nem fogják tudni sem automatizálni sem pedig robotizálni)de ilyen szakmákra egyre inkább nem jelentkezik senki mert ezek nehéz munkák.De van sok más egyéb kétkezi meló ami piacképes lehet még akár a távoli jövőben is Vagyonvédelmi szerelők klímaszerelők szerviz technikusok orvosok mérnökök stb-k.Utolsó kérdésedre válaszolva itthon egy kb nettó 100-120ezer forintot valószínűleg meg lehet keresni ezekkel a CNC-s végzettségekkel.Külföldön szerintem kb 3-400ezer forintot megkereshetsz vele havonta.(De az is lehet hogy akár többet is)
2015. nov. 21. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

oszt' 0 tapasztalattal hogy menjen ki külföldre? osszátok már a hülyébbnél hülyébb tanácsokat...


első körben szerezz tapasztalatot, kell egy ugródeszka melóhely itthon, 1-2 év után sokkal több lehetőséged lesz, és sokkal könnyebben kapsz munkát... suli után kb 50 helyre küldözgettem életrajzot, mire visszahívtak 1 helyre, mióta van 2-3 évem, ahány helyre életrajzot küldök, annyi helyről hívnak vissza...

2015. nov. 25. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mint cnc gépbeállító és kezelő mondom, hogy igenis jól lehet keresni külföldön vele és megfizetik. Az én munkahelyemen(repülőgép alkatrészeket gyártunk 80szazelekban titaniumból) például 39 óra a kötelező egy héten(h-cs: 7.30tol 16.30ig és pénteken 7.30tól 12.30ig) de van túlóra lehetőség viszont ami fontos hogy nem kötelező. Jelenleg 11.5 fontos órabéren vagyok. De túlórának köszönhetően (hétközben 1.33 szoros szorzó szombaton másfélszeres) átlag 550 fontot keresek hetente. Nettó. De nálunk egy gép kezelő is 8 fonttal kezd aki ha akar beletanul egy év alatt és 11 font a kezdő fizetés amint tudod beállítani a gépet. Valamint hozzá kell tennem, hogy a mi cégünk nem is mondható jónak fizetés szempontjából mert van cég ahol másfélszer ennyit fizetnek ugyanezért a munkáért de én a jelenlegi helyen tökéletesen érzem magam. Viszonylag kicsi cég, jó a munkakörnyezet, a munkatársak barátságosak és segítőkészek. Nem mennék el csak sokkal több fizetésért. Kezdőként megéri megpróbálni külföldön de csak akkor ha tökéletesen folyékonyan beszélsz angolul. Ez nem az a szakma ahol boldogulsz ha nem értesz valamit mert majd elmutogatják. Nem tudom, hogy én tartozok a nagyon szerencsések közé vagy máshol is ez van(amiről hallottam ott ez van vagy jobb)de szerintem téves a feltételezés hogy nem lehet jól keresni cnc szakmával külföldön. Otthon havi 106ezer nettót akartak fizetni kisvárosban heti 60 óra munkára. Az volt a pont amikor azt mondtam költözünk.
2015. nov. 28. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hidd el hogy a nyugat a nulla gyakorlattal rendelkező külföldi pályakezdőket is lenyúlja magának.Főleg a németek.A iskolai szakmai alapok megvannak a többire meg odakinn betanítják a fiatalokat.Ez mai modern kapitalizmus már így működik.De akik igazán profi módon csinálják ezt azok az angolok és az amerikaiak.Németeknek még egy kissé új ez tempó.
2015. nov. 28. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!