Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Van olyan, hogy egy foglalkozá...

Van olyan, hogy egy foglalkozás/hivatás különlegesebb a többihez képest? Ti hogy látjátok?

Figyelt kérdés

Pl a boncmester a tanárhoz viszonyítva nem épp egy hétköznapi foglalkozás. Ezt csak viszonyítás miatt írtam.


Igazából azért érdekel, mert nekem is úgymond különlegesebb végzettségem van és rengetegszer tapasztaltam azt, hogy kilógok a sorból és az élet néhány területén hátrányban szenvedek.


Hogy érthetőbb legyen állatokat röntgenezek. Amíg nem voltam benne a szakmában addig én se tudtam mi fán terem ez az egész.

A korombeliekre meg nem jellemző, hogy képalkotó vizsgálatokra járjanak és emiatt érzem úgy hogy nem értik ezt meg. Sokszor hallom, hogy azért nem mennek el pl tüdőszűrésre, mert félnek, hogy fekete folt lesz ott, miközben a fehér folttól kéne félni. Megkérdezik milyen napom volt és elmondom, hogy ezt-azt-amazt láttam(pl. bélelzáródás, tüdőáttét vagy egy csúnya törés) akkor nem tudnak úgy azonosulni, mintha "hétköznapi" foglalkozásom lenne.


Ezt a kérdést nem provokációnak meg a többi foglalkozással szembeni lenézésnek szántam, csak kiváncsi vagyok a véleményetekre, hogy most amit én csinálok az tényleg ennyire egyedülálló, mint egy szerelő, takarító stb foglalkozás.


25N


2015. nov. 12. 17:23
 1/4 anonim válasza:

Igen, szerintem eléggé egyedülálló.

Én egyébként úgy tanultam szociológiából, hogy a hivatás sokkal több mint egy átlagos foglalkozás. A hivatás az ember egész életére kihatással van, ilyen pl. az orvos, a pap és szerintem a boncmester is.

2015. nov. 12. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én inkább úgy mondanám, hogy minden foglalkozás különböző, kivéve a tiédet. :)


Állatokkal rengetegen foglalkoznak. Röntgengép kezelésével rengetegen foglalkoznak. Ha nem az orvosi egyetemen tanultál, akkor pont annyira különleges foglalkozásod, mint egy hűtőgépház kezelőnek.

2015. nov. 13. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
tudom, hogy sokan foglalkoznak röntgenezéssel, de ahogy látom nem épp egy népszerű szak, pedig sokan vannak fiatalok, akik főiskolára járnak, hogy ezt csinálhassák. de amikor elmegyek bulizni és ott megkérdezik, hogy mit csinálok, akkor ott többnyire nem a "magamfajták" vannak ott, hanem közgázosok, idegenforgalmisok és ezekhez hasonló szakosok és tényleg úgy érzem, hogy kilógok egy kicsit emiatt a kortársaim közül.
2015. nov. 13. 15:30
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem nem a "különlegességen" van a hangsúly, hanem a közismertségen. Például az oroszlánidomár (szerintem) egy különleges szakma, mégis nagyjából mindenki tudja, hogy mit csinál. Ezzel szemben pl. az állat radiológus asszisztensről jóval kevesebben hallottak.


Amúgy átérzem a "problémád", mert én orvosi után a nukleáris medicina szakképzést választottam, amiről még a kollégák jó része se tudja, hogy mi fán terem. Például ha más osztályon vagyok gyakorlaton, akkor hozzák nekem a röntgeneket, hogy nézzem már meg, holott nem vagyok radiológus. Vagy mondják, hogy majd meglátogatnak a sugárterápián, ha arra járnak, pedig az is más szakma.

A nem szakmabeliek pedig meglepődnek, hogy ez is betegellátós orvosi munka, nem pedig valami elméleti kutatás.

De ezen nem kell fennakadni, mert teljesen más az emberek érdeklődési köre, nem várható el mindenkitől, hogy mindig minden szakma iránt lelkesedjen. Például nekem sincs gőzöm arról, hogy mit csinál egy SAP manager, de ez még nem jelenti azt, hogy az valami "különleges" munka.

2015. nov. 13. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!