Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Megéri felköltözni Budapestre,...

Megéri felköltözni Budapestre, és dolgozni a Gyáli Flextronics gyárba?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


22 éves fiatal ember vagyok. Az a helyzet,hogy ahol lakom elég kevés a munka lehetőség,túl jelentkezés. És már több hónapja nem találok munkát,és arra gondoltam,hogy elköltöznék Budapestre. Jelentkeztem a pannon-workhöz ilyen gyári melóra. Igazából nem sok jót hallottam a helyről és a munkáról. De én nem is ott akarok nyugdíjba menni. Voltam az első interjún,ott megfeleltem,még lesz egy interjú de ha ott is megfelelek akkor lehet kezdeni a munkát. Nekem az a tervem,hogy elkezdek ott dolgozni,2-3 hónapig elvagyok,ugye a szállás ingyenes lényegében csak az étkezést kell állnom. És ha kicsit össze szedtem magam akkor keres valami másik munkát Pesten. Szerintetek lenne érdemes bele vágnom ? Mert eléggé el vagyok keseredve,hogy hónapok óta nincs munkám,szeretném építeni a jövőmet. De sajnos itt nincs rá lehetőség. Arra is gondoltam,hogy 2016-os tanévben elkezdenék egy OKJ-s szakmát ugyanis lenne rá lehetőségem. Addig meg ugye dolgoznék. Igazából az is érdekelne,ha dolgozok a gyárba 2-3 hónapot és össze szedek egy kis pénzt,és elköltözök valami albérleti szobába akkor sok idő lenne találnom munkát ? Van egy szakmám,szeretem is jó lenne benne dolgozni,de más is érdekel ami normális munka normális fizetéssel és ha szeretem is akkor az a legjobb.


Köszönöm



2015. nov. 11. 08:05
 1/8 anonim ***** válasza:
61%

OKJ-s képzéssel nagyon alacsony az esélye, hogy majd normális munkát kapsz, normális fizetéssel.

Ha tanulni akarsz, akkor főiskola/egyetem, ott is csak a piacképesebb szakok, + legalább 1-2 nyelv tárgyalóképes szinten(ezt nem félreértelmezni, a középfok közelében sincs a tárgyalóképes szintnek). Csak 1 évvel tart tovább, mint az OKJ, de legalább ér is valamit.

2015. nov. 11. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

"ha dolgozok a gyárba 2-3 hónapot és össze szedek egy kis pénzt,és elköltözök valami albérleti szobába akkor sok idő lenne találnom munkát ? "


Nem egészen értem, miért csak 2-3 hónapot akarsz dolgozni - annyiért nem érdemes feljönni - ugyanis az albérlet, ha másokkal közösen veszed is ki, akkor is az albérlet + REZSI alsó hangon 30-50 ezer ft (jó igen tudom, ennyiért nem kapsz, stb. - kéretik nem lehúzni :D , minimált írtam).

Ha önállóan, akkor drágább (50-80 ezer körül) és ráadásul szoktak legalább 2 havi kauciót is kérni - máris 150-200 ezer körül járunk és akkor még nem beszéltem a bérletről, ami havi 10 ezer ft ahhoz, hogy közlekedni tudj a városban.

Én a helyedben örülnék, ha bejön a munka és nem nagyon ugrálnék egy darabig - amíg meg nem szokod, ki nem ismered magad a városban, a munkaerőpiacon, az albérleti piacon, stb.

Előtted a net - nézegess albérlet és fizetés árakat és rájössz, mennyire nem egyszerű a történet a fizetésekhez képest. persze ha van szakmai gyakorlatod és jó szakmád, az más...

2015. nov. 11. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
itt gyakorin iszonyat rosszakat írnak erről a helyről.. más gyárakhoz képest is
2015. nov. 11. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ja, tényleg, már utánaolvastam így, hogy írtad... :-)

Akkor viszont tuti, hogy 2-3 hónap alatt a kérdező nem fog tudni összerakni egy normális albérletre valót abból a fizetésből...

2015. nov. 11. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat. Csak azert akarok 2-3 honapot ott dolgozni,hogy legyen egy kis kezdotokem. Ugyanis az most nincs. Es 100-200e ft-al mar csak eltudok indulni a varosban. Masik dolog hogy engem kinyir a gyar meg monoton melo. De valahol el kell kezdenem. Nekem a vendeglatasban van szakmam,es szeretem a valtozatos porgos melokat. Ha meg minden jol alakul akkor akarok meg egy szakmat es olyat tanulni amiben kreativ tudok lenni.
2015. nov. 11. 15:58
 6/8 A kérdező kommentje:
Havi 90e ft-ot eltudok rakni tisztan. Mert szallas,ceges busz ingyenes. 1honapra tudok fel vinni kajat. Szoval 3honapra 270 e ft . De ha csak 200is marad akkor is abbol mar csak tudok berelni szobat 1-2honapra. Es utana munkat talalni
2015. nov. 11. 16:55
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Az oké, hogy nyomod egy pár hónapig a gyárban, így lesz pénzed, szállásod is arra az időre. De javaslom hogy csak akkor válts, amikor az új munkahely már biztos, megvan a megállapodás. Pesten sokkal könnyebb munkát találni, nem tudom, hogy mi a szakmád, de ez általánosságban is igaz. Az a lényeg, hogy ne legyenek fix költségeid (albérleti, rezsi) miközben még nem új találtál melót. Ha szobát bérelsz az szokott kb 50 ezer lenni, plusz két havi kaució. Szóval inkább 200 kell, mint 100, vagy több. Tapasztalatból mondom, én is ilyen szobalakó albérletes vagyok, és mindig van egy 300 ezres keretem, amiből dobbantani tudok másikba, ha valami gond van.
2015. nov. 11. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
#7-nek teljesen igaza van, legalább 300-at szedj össze, mielőtt bármit bérelsz és legyen meg biztosan a következő munkahelyed.
2015. nov. 11. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!