Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 11 év kihagyás után újra...

11 év kihagyás után újra munkát ajánlanak. Örülök, de a gyomrom is görcsben áll, hogy emberek közé, elvárások közé kellene mennem. Mi van velem?

A gyerekek után egy pár hónapra visszavettek, aztán némi itthoni munkán tengődök azóta is, mert egyszerűen nem találtam olyan állást, ami mellett a gyerekekért tudok menni időben. Kényelmes, nyugodtan lehetnek betegek, nyáron itthon vagyok velük. De közben meg hiányzik a társaság, a teendők, némi számítógépes munka, bejelentett jogviszony stb. Most ajánlottak egy állást, erre már-már hasmenésem van, hogy mibe keveredtem. Túl sokat hagytam ki valószínűleg. Van valami recept erre? Vagy ez egy jel, hogy nem akarom én ezt? Van, aki átélte már ugyanezt? Hogy vészelted át?

2015. nov. 3. 09:07
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!

Milyen munkakörről van szó?

Szerintem teljesen érthető, és normális, ahogyan érzel...11 év nem kevés idő! Azt nem tudom, hogy most milyen lesz a munkahelyeden az időbeosztás, de ilyenkor az is sokat számít, hogy anyaként nem biztos, hogy annyi figyelmet tudsz fordítani a gyerkőcökre, és lehet, hogy emiatt is ideges vagy. Nagyon nehéy, mikor mindenkinek meg kell felelni.

Én az utóbbi miatt döntöttem úgy, hogy nem dolgozom beosztottként, mivel én szeretném beosztani az időm - ne a munkaadóm feladata legyen ez :)

Szóval, inkább itthonról építem a vállakozásom, és ahogy jobban belelátok ebbe a világba, egyre fokozottabban gondolom azt, hogy minden egyes nap beosztottként időpocsékolás sajnos...

De persze, nem vélekedünk egyformán, és ez nem is baj. Csak azért írtam le ezt, mert teljesen érthető, hogy anyaként stresszként éled meg ezt a helyzetet. Remélem, hogy minden jól fog alakulni!

2015. nov. 3. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Kedves Hollin! Azt hiszem pont ezt szerettem volna "hallani". A saját vállalkozás sajnos nálam nem jön szóba. Nem lehet, hogy minden anya saját vállalkozást hozzon létre,hogy a maga ura lehessen. Én szívesen dolgozom másnak, de nem nagy cégnél, hanem olyan kisvállalkozásnál, ahol érték a család, ahol a család és a munka össszeegyeztethető. Próbálkoztam 4-6 órás munkakörökre jelentkezni, de nem hitték el, hogy nem lépek le pár hónap múlva. Pedig nekem nem a karrier a fontos, hanem hogy legyen munkám, ne csak otthon legyek hasznos, én is lehessek emberek között, legyen miről mesélnem este.

Szóval szerintem rendben van, ha valaki beosztottként dolgozik,én szeretnék is, de olyat, amiben örömömet lelem és tartozik hozzá egy jó főnök is..és persze nem éhbérért. Én hiszem, hogy van ilyen.

2015. nov. 3. 14:20