Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Külföldön dolgozó magyarok,...

Külföldön dolgozó magyarok, ki mit dolgozik, és mennyit keres?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Ki mit dolgozik külföldön, és mennyit keres? :)

Jövőre érettségizem, utána közgazdásznak vagy gyógyszerésznek megyek tovább. Ezt a két szakot hogy fizetik külföldön?

Értelmes válaszokat köszönettel veszem.



2015. okt. 27. 00:30
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
59%

"Ausztriában pedig most tartok nettó 1800 eurónál. Az árak ugyanazok, sőt van ami még olcsóbb is."


Hangosan felröhögtem ezen.

Nagyon nagy hazugság.


Az alapélelmiszerek is jóval drágábbak. A többiről nem is beszélve. A szolgáltatások sokszor 4-5 ször annyiba kerülnek.

2015. okt. 27. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
82%

Pontosan, én is Ausztriában élek, évek óta ott dolgozom, de sokkal drágább szinte minden. A hús, a zöldség-gyümölcs, a tisztítószerek, a háztartási gépek... horribilis árak vannak, sokkal drágább a dolgok 95%-a, mint Magyarországon.

Egyébként a kérdésre válaszolva, gyorsétteremben dolgozom, részmunkaidőben (90 óra/hó) keresek nettó 600 eurót, de közgazdászként végeztem, ezzel nem könnyű külföldön elhelyezkedni. Én a helyedben mást választanék, csak nagyon-nagyon jó nyelvtudással (min felsőfokú német, angol) lehet esélyed, de akkor sem sok. Párom amúgy IT területen dolgozik, de ő is sokkal kevesebbet keres, mint a helybéliek és elég messze kellett költöznünk, mert közelebb sehol nem talált munkát.

2015. okt. 27. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
70%

A műszaki cikkek terén van talán a legkisebb eltérés.


De ez csepp a tengerben, mert nem laptopot reggelizünk, meg ebédelünk.


Minden lényegesen drágább, még ígyis ha az olcsóbb diszkont üzletekben vásárol az ember.


Csak egy példa : A kenyeret amit eszek általában, 70 cent fél kilója. Egy kiló 1,40 euró! És ez az egyik legolcsóbb kenyér, sima vollkorn toast kenyér.


Na nem tudom 1,40 euróért (cirka 450 forint) mennyi kenyeret kapsz Magyarországon, de szerintem 1 kilónál többet és most az egyik legolcsóbb kenyérről beszélünk.


Csirkemell filé : 9-10 euró, szintén az olcsó helyeken, otthon ez nagyjából a fele vagy még olcsóbb.


Ngyjából minden húsra érvényes a legalább kétszeres szorzó, pár kivétellel. Pl a marhalábszár nem kerül kétszer annyiba jellemzően mint otthon. Ismétlem, a legolcsóbb boltobkan!


Egy két nagyon alapélelmiszer van ami hasonló árban van, krumpli, hagyma, de ezek filléres dolgok itt is, otthon is, nem igazán relevánsak.



Tudod mi a releváns ha életről van szó? Pl a lakhatás költsége. Az is többszöröse a magyarországinak természetesen.


Én Grazban élek, egy 30 nmes lyuk garzon 500 euró számlákkal!


Akkor most nézd meg ennyi pénzből otthon mit bérelsz VIDÉKEN.



Az a nettó 600 eurós kereset, amit az előző válaszoló írt, nagyjából semmire nem elég, pedig milyen jól hangzik otthon nettó 600 eurós fizetés nem? Az szűk 200 ezer HUF! Budapesten is kényelmesen elélsz belőle!


Itt egy bérlakást se nagyon tudsz kifizetni belőle, max vidéken, viszont megélni akkor már nem marad pénz!



Ha dolgozol mint egy állat, heti 40 órában legalább és felnyalsz 1100 eurót (pl mosogatással), akkor már elérheted azt a szintet hogy meg is tudsz élni pl egy szakadt 30 nmes garzonban. De ezt is csak vidéken!


Bécsben ez álom kategória, ott marad a társbérlet a melósoknak, akárcsak pl Budapesten.

2015. okt. 27. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

Becsben elek, fopincer vagyok egy belvarosi etteremben, valtozo hogy mennyit keresek, teli idoszakban jobban.

Parommal berlunk egy 40nm-es uj epitesu lakast, havi 510 eu, plusz rezsi, ez kb a kettonk keresetenek a 15%-a. Havi 15 napot dolgozok, viszont 12 oraval/nap.

Korabban eltunk 3 evet Londonban, ott egy 20nm-es lyuknyi harzonert fizettunk havi 950£-ot, korabban szobat tudtunk csak berelni, havi 600£.

A megelhetes sokkal jobb Becsben, pedig Londonban sem kerestem rosszul, 2000£ felett.

2015. okt. 28. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

" Parommal berlunk egy 40nm-es uj

epitesu lakast, havi 510 eu, plusz

rezsi,"


Az a durva, hogy egy hasonlo lakas mostansag Budapest nepszerubb reszein is ennyibe kerul.

2015. okt. 28. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
71%

Azért ez erős sarkítás hogy bécsi árszínvonal lenne Budapesten lakbéreket illetően.


Budapesten azért lehet 30-40 ezerért szobát bérelni kintebb, Bécsben 300 euró alatt nem igazán.


Ahogy garzont is lehet bérelni Budapesten 60+rezsiért, Bécsben ez 400 eur+rezsi legalább, de inkább több.

2015. okt. 28. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
91%
meg aztan az ember nem akar orokke egy 40 negyzetmeteres lyukban kuporogni, elobb-utobb felmerulhet a gyerekvallalas is, kene tobb szoba, esetleg terasz, kert, ilyesmi na akkor jon a csunya meglepetes.
2015. okt. 28. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

2014 raktár nulla nyelvtudas 1000€

2015pekseg 6honapig 1300€

Azota dpd munkakozvetitoi iroda 1830€ - elso 6hònapban ez 1400€ volt, autot kapok bejarashoz, pedig nekem is van, hetente 20€ benzin penzt adnak !

A raktar mellett volt minijobom 2-3honapig, takaritottam egy csaladnal 8€/òra

2016. ápr. 23. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

Szallast szolok h nehez talalnI, LAKAST NEM FOGSZ KAPNI! 3havi teljes fizu papir kell anelkul nem adjak ki, ha ez megvan hajra, de akkor meg neha belekotnek h probaidos vagy.:( 3ev alatt masfelbe telt a lakaskereses... egy szoba kozos furdovel Konyhaval 300tol kezdodik (90.000Ft) es akkor meg egyel es benzin.:)

Mi most 1100€ fizetunk 990 a fix es max 1100 a nettel , arammal,es futessel mert ezek nincsenek benne. Kaukcio is van a legtobb Helyen de nagyon valtozo. Mi most 4szobasban lakunk,900€ volt a kaukcio. Na egy 1,5 szobasnal 1200€ volt amit megneztunk.... es fix havi ber 600€ volt. (180.000Ft) :)

2016. ápr. 23. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%
Folyami hajón dolgozom, 1400EU alap fiú + napi 20EU járt, amikor dolgozom. Havi 6nap fizetett szabadságot is kapok, utazási költségeimet 1000EU-ig visszafizetik. Szállás, kaja, és az adó már lejött a fizikai. Ezen felül még a vendégek is harcolnak. Komornyikkent dolgozom
2016. ápr. 23. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!