Milyen gépészmérnök beosztások vannak, és mik a feladataik, milyen a bérezésük?
Arra gondolok, hogy pl. folyamatmérnök, fejlesztőmérnök, minőségbiztosítási mérnök.. ez mind-mind gépészmérnök, de egy egy ága. Szóval arra lennék kíváncsi, hogy milyen beosztások vannak, azon belül mik a feladatok (pl. egy folyamatmérnök mit csinál), és hogy alakulnak ezeknek a bérezése (pl. egy fejlesztőmérnök általában többet keres, mint egy minőségbiztosítási stb. ilyenekre gondolok).
A válaszokat előre is köszönöm.
Kizárólag attól függ, milyen cégnél dolgozol, az mivel fogalkozik. Pl. multinál ami kevés számú terméket gyárt de nagy mennyiségben, ott egy folyamatmérnök dolga mindig az optimalizálás, ami lehet a termék minőségének javítása, de a cél általában a gyártási idő csökkentése. Egy kisebb helyen ami pl. egyedi szerszámokat gyárt (esetleg épp a multiknak) oott van aki magával a tervezéssel foglalkozik, tehát pl. egész nap modellez, rajzol. Van aki a gyártással, tehát megtervezi milyen lépésekkel, gépekkel, hogyan legyen legyártva. Nyilván ha a tervező olyat álmodott ami kevésbé gyártható, egyeztet vele a módosításokról. A minőségbiztosítási mérnök inkább a különböző minőségirányítási rendszerek gyakorlatban történő helyes alkalmazásáért felel. Egy gépészmérnök nagyon sokrétű lehet.
És egyébként minden embert a munkahelyei formálnak, az egyetrm megtanít szopni, ad egy alap tudást, és egy műszaki szemléletmódot. De ha valaki diploma után pl. hidraulikus gépekkel fog foglalkozni, valaki meg szerszámtervezéssel, 2-3 év múlva teljesen más lesz a tudásuk, pedig egyetemen ugyanazokat a tárgyakat tanulták..
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!