Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Bizonsági őr vagyok és 24/48...

Shelby Gt kérdése:

Bizonsági őr vagyok és 24/48 as beosztásban dolgozom. Vonhatnak le mert nem jelentkezek be óránként éjszaka? vagy bármien büntetést szabhatnak ki? Ebbe a beosztásban mennyi pihenő idő jár a munka vállalónak?

Figyelt kérdés

Kérlek segisetek. A munka helyemen 24/48 ban dolgozom óránkénti járőrőzéssel és éjszaka óránkénti bejelentkezéssel.

Ha elfelejtek bejelentkezni akkor jelentéseket kell irogatnom. és pénzbeli levonásokkal és kirugással fenyegetnek minket ezekért. Törvény szerint hogy müködnek ezek a dolgok? vonhatnak le? és valami pihenő idő sem jár nekünk? minden részlet érdekelne. az is jó ha valami konkrét linket küldtök ahol konkrétan ezekről a dolgokrol és a 24/48 as szolgálatról irnak.

Köszönöm



#személy és vagyonőr #Biztonsági Őr
2015. okt. 5. 08:46
 1/8 anonim ***** válasza:
69%

Szia

Először azt kellene kiderítened, hogy ebből a munkavégzésből hány óra van hivatalosan bejelentve és hányért kapod zsebbe a pénzt. Mert a jogaidat csak arra az időszakra tudod érvényesíteni, amire be vagy jelentve.

2015. okt. 5. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Ditta323 válasza:
100%

Szia. A hivatalos oldala 24/48-ban 1* összefüggő 4 óra pihenőidő jár.

A vagyonőri oldal: 24/48 nincs pihenő idő, és a törvényeket nem nagyon szeretik betartani.

Bocsi, hogy kérdezek, Mióta vagy ott? Be vagy jelentve (a szerződésen kívül nézz utána)? Kollégáid mit mondanak?

Amúgy ha a feladat körödet nem teljesíted akkor vonhatnak le ("mozgóbéredből").

2015. okt. 5. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Milyen törvény szabályozza a 24/48-as munkarendet?
2015. okt. 5. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

"Ha elfelejtek bejelentkezni"

Erre van egy nagyon egyszerű megoldás: a legtöbb telefonon van ún. riasztás vagy emlékeztető, aminél beállítod, hogy óránként riasszon és máris le van a gond a bejelentkezésről :-)

2015. okt. 5. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Hát egy kicsit bonyolultabb ez ennél. amikor hivom őket ba..nak felvenni a telot, és a többszöri próbálkozás után se. azután felhiv hogy én miért nem jelentkeztem be? hát mondom anyádért ( persze ezt magamba) még van pofája meg kérdezni! azután mondja hogy boccsássak meg csak foglalt volt. erre legközelebbi szolgaba jön a vádaskodás hogy én hibázok és hogy irjak jelentést! én hiába jártatom a pofámat ők akkor is ugy adják le hogy en vagyok a hibás. persze majd bevalja hogy ő nem vette fel.
2015. okt. 6. 01:02
 6/8 A kérdező kommentje:
A munka szerződésemnek meg utána nézek már nem emlékszem mi van benne. köszi a segitséget. amugy meg hiába állitok ébresztőt ha ezek mennek. 2 mobil és egy számitógép is vartyog óránként. Csak azért kérdezősködök hogy ha gáz van hova forduljak.
2015. okt. 6. 01:11
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

1. HA a szerződésedben le van írva és ha van egyáltalán szerződés akkor igen.

2. Ha sokat pampogsz kirúgnak.

3. Kamarához (Felesleges,lexarnak.) vagy munkaügyi bírósághoz fordulhatsz. Ha bukod a pert akkor a perköltséget is rád verik!

4. Járna 4 óra pihenő,de ezt sehol nem adják ki,mert addig ki melózik helyetted?

5. Sereg után 4 hónapig voltam szekus,soha többé!

2015. okt. 6. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Válts munkahelyet mert ez nagyon gáz!
2015. dec. 21. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!