Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Van a főnöki mocsokságnak és...

Van a főnöki mocsokságnak és pitiánerségnek határa? Új főnök első dolga volt hogy átszervezze a munkaidő beosztásomat hogy ne tudjak a másodállásba odaérni.

Figyelt kérdés

Van egy főállásom, 7.30-16h-ig. Van egy másodállásom 18h-tól 21h-ig. A két meló semmiben nem ütközik. A régi cégtulajnak formaságból szóltam hogy van másodállás, de legyintett csak nem érdekli hiszen nem ütközik.

Új cégtulaj jött (közepes cég a tulaj a főnök). Megtudta hogy van másodállásom, és mocskos vigyorral a száján az évek óta működő 7.30-16h munkarendet átalakította-csak nekem a részlég. Hogy érezzem a törődést. Először megkérdezte: másodállás? És mettől? Mondom 18-tól. Kérdés: minek neked másodállás-nem elég amit itt kapsz? Mondom virágos jókedvemben dolgozok este tízig másodhelyen főnök úr, képzelheti (itteni fizu nettó 100 alatt).

Másnap megkapom az új beosztást. 7.30 – 12-ig, majd 15-19-ig. A közben levő 3 órában meg hazamehetek-igaz, hogy a közlekedés oda-vissza 2 óra és ezt a főnök tudja is.

Az új beosztás csak nekem érvényes senki másnak. A telep biztonsági őreinek külön utasítás van, hogy eddig 16kor elment mindenki de most ügyeljenek mert még 19kor is lesz benn ember. Azok is marhára örülhetnek.


Így az új beosztással a másodállásom ellehetetlenült.

És mit tehetek? Jogszabályt nem sért a cég ezzel, nem köteles tekintettel lenni a másodállásra.

Szinte látom a főnök mocsok agyát: na adok én neked másodállást! Na most dolgozzál janikám!


Létezik a mocsokságnak határa?


2015. szept. 26. 18:51
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

nem vagy köteles aláírni a szerződés módosítást.


Azon kívül nem tudsz tenni semmit.

2015. szept. 26. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
75%
Ezt csak a te beleegyezéseddel teheti meg. (2012. évi I. törvény, 100. §). Ne egyezz bele, ezért nem rúghat ki.
2015. szept. 26. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
42%
(jogász vagyok)
2015. szept. 26. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nme rúghat ki, de teremthet olyan légkört körülöttem hogy önként és dalolva fogok magamtól távozni sőt menekülni.

Ez az a szitu amikor köhintek egyet és már kapom a fegyelmit.

2015. szept. 27. 09:55
 5/7 anonim ***** válasza:
62%
Az ilyen tróger munkáltatót próbáld is minél előbb otthagyni...
2015. szept. 27. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Felmondanék, aztán szembeköpném. Rohadjon meg az ilyen
2015. szept. 28. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nem mondok fel (még) mert nincs más. A másodállás alig fizet abból megélni nem lehet. És most még azt az alig-fizut is elvesztettem.
2015. szept. 28. 19:02

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!