Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Diplomás pályakezdőként...

Diplomás pályakezdőként mennyire gyakori, hogy nem talál munkát az ember?

Figyelt kérdés

Több esetről is hallottam,hogy sokan nem találnak munkát friss diplomásként.

Én Kelet-Magyarországon élek,szóval itt nyilván nagyobb az esély erre,mint BP-n vagy Dunántúlon.

Mennyire gyakori az,hogy a diplomások nem nagyon tudnak elhelyezkedni hazánkban.?

Sokszor több éves tapasztalatot kérnek. De ha nem veszi fel az embert sehova,akkor honnan lenne tapasztalata?

Olvastam többször is itt a fórumon,hogy azt mondják a kérdezőnek,hogy menjen külföldre. Ok,de ha mindenki külföldre megy,akkor ki fog itt maradni? Ali Afganisztánból és Lakatos Ármándó Borsodból?



2015. szept. 14. 22:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
84%
Hát ez a szaktól függ, nem gondolod?
2015. szept. 14. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
80%
Szabad bölcsészként meg turizmus/vendéglátással lehet summa cum laude is, nem nagyon kapsz állást (max. protekció révén). IT-s ként meg azért is szinte sorban állnak, aki 1-2 évet végzett el.
2015. szept. 14. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
52%

Borzasztó gyakori.


Két fő oka van:

- a cégek jobban szeretik a "kész" embert felvenni, senki nem szívesen áldoz egy pályakezdőre, jobban örülnek, ha olyan embert találnak, akik már 1-2 évet valamit csináltak, és ez még a keresett (pl mérnöki) pályáknál is megvan, a többinél meg hatványozottan jelentkezik.

Dolgoztam mindenféle cégnél, kicsinél, multinál, és mindenhol jellemző volt, hogy a pár éves tapasztalattal rendelkező embereket szerettük a legjobban, mert már sok mindent tudnak, de még nem kerülnek túl sokba. Sajnos a pályakezdőkkel sokszor nincs idő és energia foglalkozni (attól függetlenül, hogy sokszor megtérül a beléjük fektetett munka)


- a pályakezdők egy jó része is álom világban él, azt gondolja, hogy megszerezte a diplomáját (főleg ha ezt jó eredménnyel valami jó helyen tette), így neki rögtön _jár_ a magas fizetés juttatásokkal, a pozíció, és ő természetesen már a szakma csúcsát képviseli, így perszea legjobb feladatokat akarja.

Néha foglalkozom fiatal pályázókkal, és döbbenetes igények jelennek meg. Azért, mert ő mérnök, rögtön sok százezres nettó kezdő fizetést szeretne, főleg akkor, ha hallotta, hogy az évfolyamáról 1db embert felvettek ilyen bérrel valami tényleg kiemelkedően fizető startuphoz, akkor szerinte a maradék 200 ember is hasonló bért fog kapni. Persze, ha megkérdezed, hogy akkor miért nem ő is oda megy, akkor arra nincs válasz (pedig triviális, a legjobb 2-3 elkel ezekhez a cégekhez, a többieknek pedig marad a hazai valóság).

2015. szept. 15. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
21%

Egyre inkább magasan képzett szakértőket keresnek a cégek, tehát, ha diploma alatt egy BSc-t értesz, akkor persze, hogy munkanélküli leszel.

A teljes egyetemi kiképzés BSc, MSc után PhD-vel zárul.

Ha van PhD-d, akkor tudsz angolul és még egy nyelven, vannak tudományos publikációid, amit referenciaként bemutathatsz, hogy tényleg értesz valamihez, vannak szakmai kapcsolataid, tehát nem leszel munkanélküli.


Másrészt viszont a mai világhoz hozzátartozik a változékonyság, így csak a mobilis ember lehet alkalmazkodóképes és rugalmas. A magyar orvosok Nyugat-Európában dolgoznak, az arab orvosok pedig Magyarországon, mindenki ott, ahol felveszik és ahol jobban boldogulni tud.

2015. szept. 15. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
41%
Én másfél évig voltam munkanélküli. Ezalatt vállaltam önkéntes munkát kapcsolatépítés miatt. Ennek köszönhettem aztán, hogy felvételt nyertem és a saját szakterületemen dolgozhattam. Most 2 és fél év munkaviszony után sajnos új munkahely után kell néznem, mert leépítések vannak és inkább a 30-as, 40-es kollegákat tartják meg. Válaszút elé érkeztem, hogy maradok e a szakmámban és vállalok munkát egy másik városban, vagy maradok a városban egy olyan állást választva melynek munkaköre nagyon idegen még számomra, viszont jól fizetne..
2015. szept. 15. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
81%

Én Pesten tanultam,gazdasági diplomám van. Pesten kerestem munkát végzés után majdnem 1 évig, de nem lett belőle semmi.

Ahová felvettek volna, ott nevetséges fizetést kínáltak fel.

A többi hely, ahová jelentkeztem:

-vagy nem is jelzett vissza

-vagy olyat vettek fel, aki tőlem sokkal rosszabb eredménnyel végzett, de volt a helyen ismerőse, aki elrendezte neki a felvételt

-vagy pedig az volt a kizáró ok,hogy nincs szakmai tapasztalatom

Olyan hirdetésre is jelentkeztem, amit kimondottan pályakezdőknek hirdettek meg. A végén 2 olyan embert vettek fel, akiknek nem pályakezdők voltak...


Szerintem az elhelyezkedés, jó munkahely találása, egyáltalán nem tudás kérdése. Nagyon sok szerencse kell hozzá vagy tapasztalat.

2015. szept. 15. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Nem amiatt nem vették fel az ismerősöm,mert százezres fizetésre vágyott,meg céges kocsit rolex órával.

Egyszerűen beadja a jelentkezését,de semmi visszajelzés.

Egyébként egészségügyi szakon végzett,mondjuk az hazánkban a béka feneke alatt van. az is

2015. szept. 15. 19:04
 8/13 anonim ***** válasza:
82%

"A teljes egyetemi kiképzés BSc, MSc után PhD-vel zárul.

Ha van PhD-d, akkor tudsz angolul és még egy nyelven, vannak tudományos publikációid, amit referenciaként bemutathatsz, hogy tényleg értesz valamihez, vannak szakmai kapcsolataid, tehát nem leszel munkanélküli."

Azon kívül, hogy ez nettó f@$zság, leszel 30+ éves, mire idejutsz. Addig meg miből élsz? Ja apa eltart, az úgy fajin.

2015. szept. 15. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
13%
Én a dunálntúlon élek gazdasági szakot végeztem és diploma után már két héttel dolgoztam (protekció nélküol). Igaz hogy az akkori bérem nem volt túl jó, de azóta már előléptettek.. Nem nyavajogni kell, hanem bizonyítani.
2015. szept. 15. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
3%

"A teljes egyetemi kiképzés BSc, MSc után PhD-vel zárul.

Ha van PhD-d, akkor tudsz angolul és még egy nyelven, vannak tudományos publikációid, amit referenciaként bemutathatsz, hogy tényleg értesz valamihez, vannak szakmai kapcsolataid, tehát nem leszel munkanélküli."

Azon kívül, hogy ez nettó f@$zság, leszel 30+ éves, mire idejutsz. Addig meg miből élsz? Ja apa eltart, az úgy fajin.


A PhD képzés alatt már van állami ösztöndíj, amiből szűkösen meg lehet élni (nettó 100 ezer + diákigazolvány), de emellett kutatási pályázatokból, megbízásokból is összejöhet kb ugyanennyi, vagy ha nem, lehet órákat adni. Én már az MSc alatt is adtam órákat...

2015. szept. 16. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!