Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan lehet meggazdagodni?

Hogyan lehet meggazdagodni?

Figyelt kérdés
12-16 órás napi munkával nem,ezt tapasztalom már 10 éve:),még kocsim sincsen!!a végzettségem lényegtelen,abból az életbe nem leszek gazdag,szóval tippek?ami nem bűncselekmény,lehetőleg olyat írjanak!!!akár saját akár mások példájából.
2010. márc. 9. 20:26
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
93%

Bemásolok egy hasonló kérdéshez írt hozzászólást:


"Azok a gazdag emberek, akik szegényen születtek, úgy lettek gazdagok, hogy "milliomos elméjük" van. Ők már fejben "gazdagon születtek".

Nyitottak minden lehetőségre, minden érdekli őket a világból. Érdeklődők, tájékozottak, céltudatosak és nagyon okosak, jó képességűek. Ha belebotlanak valamilyen lehetőségbe, akkor nem kifogásokat gyártanak, hanem azt mondták, miért ne csináljam?

A környezetemben ismerek pár nagyon gazdag embert, aki nem örökölt, nem született jómódú családba, mégis nagyon gazdag. Nyitott szemmel jártak mindig, mindenhol.


Az egyik férfi pl úgy lett gazdag sok-sok évvel ezelőtt, hogy meglátott egy szörfdeszkát, amit elkezdett itthon gyártani. Ma már ugyanezzel a technológiával fürdőkádakat, fürdőszobai berendezéseket gyárt. A pénzből, amit keresett, ingatlanokat vett, amit azóta bérbead.

Ismerek gazdag vegyi áru nagykereskedőt, aki képes a világ másik csücskében is szétnézni, hogy megtalálja a legjobb árut, legjobb áron.

Ismerek olyan válogatott focistát, akinek ma már 40 főt alkalmazó gépalkatrész gyártó üzeme van.



Sok ismerősöm a nagyon utált mlm-ből lett gazdag. Ők mind kivételes képességű emberek.

Átlagos gondolkodású, képességű, egyszerű embereknek nem való az mlm, mert ők lesznek az a 95%, akikből a többi 5% jól él.


Ami az összes gazdag ismerősömre jellemző, egy sem alkalmazott. Mindnek saját cége, cégei, vállalkozása van. Az alkalmazotti agyú, alkalmazottként élő emberek sosem lesznek gazdagok.


Azok lesznek gazdagok, akikben megvan a képesség arra, hogy tudnak nagyot álmodni és meg is tudják azt valósítani.


Nem való mindenkinek a vállalkozói lét, nem mindenki képes elirányítani egy vállalatot, ezt el kell tudni fogadni.

Az viszont, ha valakiben megfogalmazódik a kérdés, hogy hogyan, miért is tud valaki gazdag lenni, már jó úton halad afelé, hogy kinyíljon a szeme a világra, és ne csak fanyalogjon a többiek sikerén, ne csak nézzen, lásson is."

2010. márc. 14. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
77%

Ja, nagyon sokat kezdenek hozzáértés nélkül tőzsdézni, csakhogy a tőzsdézők 95%-a semmit nem keres, vagy elveszti a pénzét az első egy évben, és csak 5% az, aki ebből meg is tud élni, és ezek mögött általában komoly tőke és tapasztalat áll.


A tőzsdézés és spekuláció is egy szakma, amit meg kell tanulni, mert pillanatok alatt tehetsz egy rossz lépést, és oda a pénzed nagy része.

2010. márc. 14. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:

a vállalkozás,meg hasonló vezető pozíciók,nem nekem valók,amúgy sem ez az egy dolog létezik rengeteg lehetőség van,azt kell nézni,hogy mihez ért az ember a leginkább,legalábbis szerintem.És nem kifogásokat keresek,mert ha valaki azt mondaná nekem,hogy itt a lehetőség próbáld meg,aztán rajtad múlik,hogy mi lesz belőle,azonnal belemennék,de ilyen országban? itthon előbb veszíti el az ember a hitét,mint a szüzességét.

Ami az én erősségem,bár nem vagyok rá büszke,hogy jól tudom manipulálni az embereket,bárkiről is legyen szó,sportolni is szoktam fociztam régebben,de abba kellett hagynom,mert nagyon sok pénzbe voltam a szüleimnek,pedig szerettem csinálni,meg jó is voltam úgy érzem, de 11-12 évesen is biztos kifogásokat kerestem ugye?

2010. márc. 14. 09:14
 14/24 anonim ***** válasza:
48%

Nézd, amit írsz, az elég életszerűtlen. SENKI nem fog felajánlani neked valami tuti lehetőséget, amit csak csinálnod kell és meggazdagodsz, mert aki tud ilyet, az egyedül csinálja, mert ő akar meggazdagodni.

Én pár éve belekezdtem egy internetes vállalkozásba, amiből mára nagyon jól keresek, de amikor kigondoltam az üzleti tervet, eszembe nem jutott, hogy bárkinek megmutassam a lehetőséget, hiszen én akarok belőle pénzt keresni.

A másik ok, amiért ilyen lehetőségeket nem fognak megmutatni, az az, hogy a gazdag emberek általában olyanból gazdagodnak meg, amit csak ők találtak ki, és másnak nem jutott eszébe. Szóval hülyék lennének mutogatni másoknak, hogy az ő ötletükből más keressen pénzt.


Jó kiindulópont, hogy az erősségeidet keresed. Márcsak azt kell megtalálni, hogy miben lehet őket kamatoztatni. Sok embernek vannak erősségei, de ahhoz, hogy valaki saját pénzforrást építsen ki, szükség van konkrét kiemelkedő képességekre: kreativitás, érzékenynek lenni az emberek igényeire, meglátni a lehetőséget abban, amiben senki más nem látja, stratégiai érzék stb.

2010. márc. 15. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
76%

Az lehet, hogy nemcsak a vállalkozás az egyetlen lehetőség, csak ha végignézed a meggazdagodás lehetőségeit, akkor rájössz, hogy a többi területen még a vállalkozásnál is kevesebb esélyed van, mert a többi pénzes pályán - sport, színészet, előadóművészet, politikusi pálya - általában rajtad kívülálló okok döntenek arról, hogy belekerülsz-e abba a 0,00001%-ba, aki meggazdagszik (például: kiskori képzés, kezdő anyagi helyzet, családi-kapcsolati tőke, született tehetség, a hátad mögött lévő marketing stb.).

Viszont a vállalkozás, hogy kitalálsz valamit, és ügyesen csinálod, sokkal inkább rajtad múlik, szóval legalább te tehetsz érte valamennyit.

2010. márc. 15. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:
igazatok van! de hát én tennék érte,csak azt sem tudom hol induljak el,mi van,hogyha nem vagyok elég jó?mi van ha felépítem a jövőmet és mondjuk eladósodok? bármilyen okból kifolyólag,én ezek miatt nem vágok bele igazából,mert kedvem lenne,meg fiatal vagyok szóval elég motivált is,de úgy érzem,hogy nem rúgok labdába,és nem azért,mert nem akarom,csak mert ez nem olyan egyszerű,mint a filmekben,hogy bemegy az irodába a szegény fiú,aztán kijön főnökként,nincs a családomban üzletember mindenki átlagos dolgozó örülünk,hogy hó végére kijövünk a pénzből,majd akkor pont én leszek vállalkozó,meg vezető?? ismétlem én akarom,áldoznék is érte,mert tudom,hogy nehéz nem megy egyik napról a másikra,de mindegy ez az én bajom,rosszul fogalmaztam lehet,én nem is meggazdagodni szeretnék,hanem biztos a hátteret majd a gyerekeimnek feleségemnek.
2010. márc. 15. 09:15
 17/24 A kérdező kommentje:
nincs olyan ember,akitől tanácsot kérhetnék,esetleg a tapasztalatait átadná nekem.
2010. márc. 15. 09:17
 18/24 anonim ***** válasza:
Vannak nagyon jó könyvek, amikből direkt ezt a vállalkozói, üzleti szemléletmódot tanulhatod meg - de csak ha valóban motivált vagy.
2010. márc. 15. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim válasza:
79%

Na jah! Okoskodni azt sokan tudnak.

1, Spórolj! Tényleg? És miből? Havi 80e-ből? Mire elég az?

2, Tanultál volna egyetemen stb stb... Vicces. Miből? Diákhitelből? Annak könnyű akinek anyu apu összelopott mindent és az egyetemre is mercivel jár a drága kisfia!

Én is tanultam volna ha lett volna miből. De nem tudtam megengedni. Választottam a szakmunkást. Él szakember lett belőlem. Dolgoznom kellett ezerrel mert kellett a pénz. Dolgozok havi 350 órát 100.000-ért. Más hetente keres ennyit.

3, Csinálj vállalkozást! Miből? A szakmámhoz minimum 2 millió kell. Adtok rá? Ti honnan loptátok össze azt az első pár milliót? Azt meséljétek el. Tudnám hogy mibe vágjak bele ha lenne tőke. Havi 100 az arra elég hogy 30e albérlet, 20e rezsi, 20e hogy tankoljak hogy munkába járjak, 20e a kaja minimum, min. 5e a telefon, és még tv adóm sincs mert nem tellik rá. És már most elfogyott a fizetés. Ha valami bedöglik nincs pénzem megcsináltatni. A sok okostól kérdezem: Adok havi 100e-t mutasd meg hogy csinálnád? Akkor adjál ilyen értelmes tippeket? A lényeg ebbe az országba nem a melóból élsz meg. Mifelénk a legszarabb kocsi fél milla ami közlekedik. Lézengenek az emberek, nap közben. Tesco, Árkád, Lidl, Penny és még sorolhatnám.... tömve a parkolók. Mindig kérdem magamtól. Akkor ki dolgozik? És ezeknek a dologtalanoknak van pénzük. Én meg majd gyereket se merek tervezni mert nem vagyok cigány így segélyt se kapok. Hallottam pár vállalkozót amikor beszélgetnek hogy basszák át az államot. Lopnak legálisan. Egy ismerős szlogenje: Egy jó vállalkozás kulcsa egy APEHos ismerős, egy jó könyvelő, meg még egy valakit mondott. Ennyi!

2011. nov. 24. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim válasza:
71%
Nőkből és Kokóból.
2013. nov. 24. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!