Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért jó az egy cégnek hogy...

Miért jó az egy cégnek hogy diplomást keres adott munkára de teljesen mindegy milyen diplomája van? Ez azt jelenti semmi szükség a diplomára csak a cég többnek hiszi magát ezzel?

Figyelt kérdés

Álláshirdetés, irodai admin munka. Feltételek: fluent english, több év gyakorlat, felsőfokú végzettség.

Felsőfokú végzettség DE MILYEN? Pénzügyi? Jogi? Jó a bölcsész is?

Na futottam egy két kört a cégnél és megtudtam amit sejtettem: tök8 milyen diploma, mert irodai meló telefonok posta kezelése levelezés = a világon semmi szükség valójában diplomára, semmilyenre. Vagyis ha én buddhista vallásfilozófia szakon végeztem az is jó nekik.


???


Ennek mi értelme? A cég többnek hiszi magát azzal hogy minden munkatársa diplomás de még a padlót nyaló takarító is? Valójában semmi szükség semmiféle diplomára.

És akkor még a fluent englishről ne is beszéljünk. Minek az? Hogy a böngészőben az open url-hez beírjam hogy facebook? Kb ennyi angol kell a cégnél. Régebben ott dolgozó csak röhög. Fluent english a lóf****szt. Meg se kell nyikkanni senkinek angolul, csak ez a főnök dilije hogy "itt nálunk mindenki perfekt angol". Igaz szükség rá semmi de marha jól hangzik.


2015. aug. 2. 09:47
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

#5. Nem mondtam, hogy ne kérdezze meg. Ettől függetlenül minden cégvezető olyan embert keres, és vesz fel, amilyet akar.

Nem kell ezen annyit merengeni, hogy miért.

Van olyan cég, ahová csak és kizárólag 25 alatti dekoratív hölgyeket vesznek fel ilyen állásra valamiért. Akárhányszor odamentem, az összes alkalmazott ilyen volt, maximum combközépig érő szoknyában. Amúgy neves, exkluzív pénzügyi cég. Buták a hölgyek, mint a segg, ha felhívnak valamiért, ez két mondat után ki is derül, de nem számít. A cégvezetőnek ez kell.

Egy másik cégvezetőt arról hallottam értekezni, hogy horoszkóp alapján választ. Vízöntőkkel és Bikákkal nem tud együtt dolgozni, a Skorpió a kedvence.


Nem kell ezen a kérdezőnek sokat filozofálni. Majd ha lesz saját cége, ő is olyan munkatársakat választ, amilyeneket akar.

2015. aug. 2. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
2 diplomán már túl vagyok, a legutolsó állásajánlat egy betanított munka lett volna 4 órában nettó 35e-ért, előtte másfél évig közmunkában dolgoztam. Nem ezért tanultam éveken át, hanem jó állást, jó fizetést szerettem volna, ehelyett itthon ülők, mint munkanélküli. Arra jutottam teljesen felesleges volt tanulni, itt akinek van ismerőse tök mindegy mi a végzettsége, akinek nincs attól meg úgyis olyat kérnek, ami nincs.
2015. aug. 2. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

utolso ne legyél így elkeseredve, diploma nèlkül még rosszabb esélyeid lennének!

Milyen diplomák?

2015. aug. 2. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Mi a rosszabb annál, amit leírt?

Semmivel sem lennének rosszabb esélyei, sőt.

Ma már sokan bele sem írják az önéletrajzba a diplomát, mert egy csomó helyről azért hajtják el őket, mert túlképzettek.

Most nincs munkája, előtte közmunkás volt, tényleg, mi lehet ennél rosszabb esély?!?!?!

2015. aug. 3. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Tanár és közgazdász.

Próbáltam így is úgy is, beleírva, kihagyva. Mikor kihagytam jártam úgy, hogy véletlen kiderült az első próbanapon, már repültem is, legutóbb meg beleírva hívtak be általánost iskolai végzettséget igénylő munkához. Van ahol nem számít, másutt túlképzett vagyok, nem lehet előre tudni, hol mi minek számít.

2015. aug. 3. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

" Ma már sokan bele sem írják az

önéletrajzba a diplomát, mert egy

csomó helyről azért hajtják el őket,

mert túlképzettek."


Urban legend. Miert kéne letagadni?

2015. aug. 3. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

ez nem legenda, hanem a szomorú valóság, és tapasztalat.

azért tagadják le, mert a diplomájukkal nem kellenek sehova, de ha egy alacsonyabb szintű állást pályáznak meg, ahol elég a technikumos papírjuk, de beírják még a diplomát, akkor tényleg nem fogják behívni őket.

miért is? hát épp az olyanok miatt, akik azt hiszik, hogy ők többet érnek, különbek másoknál, mert nekik diplomájuk van. fennhordják az orrukat, és derogál nekik a szakmunkások között egyenlőnek lenni.

nem kell kiforgatni, nem mindenki ilyen!

de benne van a pakliban, elég erősen, hogy majd elkülönül, nem lesz csapatjátékos, ezért a cégvezetők, gyakorlott HR-esek be sem hívják. nagyon gyakori elutasítási ok komolyabb cégeknél, hogy "nem illik a csapatba". ezt mondjuk több körös pályázatoknál szokták mondani, ahol már megmutatkozik az illető habitusa, személyisége.

van egy elvárt végzettség, és kész. pont.

egy érettségit elváró helyre, mondjuk irodába sem vesznek fel egy 8 általánossal rendelkezőt, pedig lehet, hogy tök értelmes ember, meg kedves, jó csapatjátékos, ért a számítgéphez, és pikk-pakk betanulná a munkát, de nem felel meg a követelményeknek.

a munkaadó szempontjából pedig alul- és felülképzett ugyanaz, nem őt keresi, kész.

2015. aug. 3. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

Urban legend. Miert kéne letagadni?


NEM urban legend. Olyannyira nem, hogy tudok olyat akinek a HR-es tanácsolta hogy adja be újra az életrajzát adott céghez de úgy hogy "felejtse ki" a diplomákat és maradjon csak a középisk végzettség, mert a cég nem vesz fel "agyondiplomázottakat, a főnök utálja őket".

2015. aug. 4. 09:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!