Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért jó az egy cégnek hogy...

Miért jó az egy cégnek hogy diplomást keres adott munkára de teljesen mindegy milyen diplomája van? Ez azt jelenti semmi szükség a diplomára csak a cég többnek hiszi magát ezzel?

Figyelt kérdés

Álláshirdetés, irodai admin munka. Feltételek: fluent english, több év gyakorlat, felsőfokú végzettség.

Felsőfokú végzettség DE MILYEN? Pénzügyi? Jogi? Jó a bölcsész is?

Na futottam egy két kört a cégnél és megtudtam amit sejtettem: tök8 milyen diploma, mert irodai meló telefonok posta kezelése levelezés = a világon semmi szükség valójában diplomára, semmilyenre. Vagyis ha én buddhista vallásfilozófia szakon végeztem az is jó nekik.


???


Ennek mi értelme? A cég többnek hiszi magát azzal hogy minden munkatársa diplomás de még a padlót nyaló takarító is? Valójában semmi szükség semmiféle diplomára.

És akkor még a fluent englishről ne is beszéljünk. Minek az? Hogy a böngészőben az open url-hez beírjam hogy facebook? Kb ennyi angol kell a cégnél. Régebben ott dolgozó csak röhög. Fluent english a lóf****szt. Meg se kell nyikkanni senkinek angolul, csak ez a főnök dilije hogy "itt nálunk mindenki perfekt angol". Igaz szükség rá semmi de marha jól hangzik.


2015. aug. 2. 09:47
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
70%
Nem azért. Sok helyen azért kérnek plusz dolgokat, amikre semmi szükség, mondhatnék itt nyelvvizsgát, jogosítványt, felsőfokú végzettséget, mert ezzel is kiszűrik a jelentkezőket. Most gondolj bele, hogy egy ilyen munkához elég egy középfokú végzettség is, de ha minden középfokú végzettségű ember jelentkezne egy adott állásra, akkor mondjuk hasamra csapok, jelentkezik 100 ember az adott állásra. Ha már odaírják, hogy további elvárás, hogy ez meg az is legyen, akkor már mondjuk 30-an kiestek. Annyival kevesebb pályázatot kell átnézniük, annyival kevesebb ember közül kell válogatniuk.
2015. aug. 2. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
83%

Plusz ott van az is, hogy bár nem minden a diploma, diploma nélkül is lehet valaki értelmes, intelligens, és a diplomások között is van jócskán debil,

de azért általánosságban igaz az, hogy aki egy diplomát sikeresen összeszedett, azt várhatóan könnyebb betanítani BÁRMIRE, mint azt, akinek még a középiskolai anyag is nehezére esett.

2015. aug. 2. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
36%

Ez egy nagyon rossz hozzáállás. Véleményem szerint nem lehet cél, hogy minél kevesebb pályázatot kelljen átnéznie egy HR-esnek.

Ez nem garantálja, hogy így a legmegfelelőbb embert találja meg.


Ettől függetlenül nálunk is így van, nagy energiaszolgáltató, dunántúli telefonos ügyfélszolgálat. Az összes csoportvezető diplomás, mert ennyi a feltétel, de kb. mindenki tanítóképzőt végzett. Azaz semmi közük a villamos energiához, vagy a közgazdasághoz, vagy az üzleti élethez. De megvan a diploma. Most is nyert egy tanár szakos fiú egy pályázaton, elég komoly vezető lesz belőle, de fogalma sincs a szakmáról.

2015. aug. 2. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
52%
Olyat keres, amilyet akar, nem a te céged, nem a te dolgod. Majd az állásinterjún cizellálja, pontosan milyen felsőfokú végzettségre gondolt. A folyékony angoltudásra meg szükség lehet, ha rendszeresen jönnek külföldi vendégek, ügyfelek, velük kell találkozókat megbeszélni, lemondani, levelezni. Nagyon sok munkahelyen nem facebookozni kell ám egész nap.
2015. aug. 2. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
69%

Hadd kérdezze már meg a kérdező, amit akar!

Ha az ő dolga, ha nem! Érdekelheti, nem államtitok!

Ha így állnánk hozzá, a kérdések 99%-a nem kerülhetne kiírásra, mert mindre az lenne a válasz, hogy "ne érdekeljen, nem a te dolgod"

Azért van ez az oldal, hogy bármit megkérdezzünk, ami érdekel!


És attól még, hogy nem ő az ügyvezető igazgató, még tudhatja, hogy semmi szükség az angoltudásra meg külföldiekkel levelezés sem lesz. Én is tudom a saját munkahelyemről, hogy így működik. Csak cégtulajdonosok látják azt, hogy egy munkakörben milyen nyelven folyik a munka??? Hát nagyon el vagy tévedve!

2015. aug. 2. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
63%

Ma már a diploma olyan, mint régebben az érettségi. Olyan arányban is szerzik meg az emberek. Az érettségi sem ad semmi konkrét tudást, csak egy végzettség. Mégis másképp gondolkozik egy érettségizett, mint egy szakmunkás. És másképp gondolkozik egy diplomás, mint egy érettségizett.

Plusz aki ma megáll az érettséginél és nem tanul tovább, az az ő hozzáállását is mutatja.


Az én főnököm például érettségizett, az egyetemről kiesett. Most diákmunkásokat foglalkoztat, akiknek ugye nincs diplomájuk, de rövidesen lesz. Minden téren megmutatkozik, hogy mennyit számít ez a tény. Csak egy példa: képtelen végigolvasni és értelmezni az osztályunkra vonatkozó, kb. 80 oldalas szabályzatot. Számára ez hatalmas feladat.

Nekünk semmiség. Jó lenne, ha egy vizsgára csak ennyi anyagot kellene feldolgozni :D

Az e-mailjeit se tudja szabatosan megfogalmazni. Ha fontos, hogy jó legyen, amit ír, akkor segítséget kér.

Nem véletlen, hogy nincs diplomája.


Egy diplomástól joggal várhatod el, hogy értse a szabályzatot, hogy tudjon fogalmazni, hogy tudjon előadni, ha kell. Sajnos az érettségi ma már erre nem elég, hiszen állandóan csökkentik a követelményt, ma már nulla tudással meg lehet szerezni.

2015. aug. 2. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
21%

MOst le fogsz pontozni, de nem gond.

POntosan ilyen diplomás ismerőseim nekem is vannak, hát nem épp népszerűek.

Azt hiszik, hogy azért, mert diplomájuk van, már mindent jobban tudnak, mindenhez jobban értenek, és úgy általában, többet érnek emberként és mások felett állnak.


Nagyon nem igaz, amit leírsz. Nem lesz attól valaki sem okosabb, sem bölcsebb, hogy megcsinálta az egyetemet.

Attól nem fog senki szebben fogalmazni, választékosabban beszélni, előadni!

Vagy van hozzá tehetsége, vagy nincs.

Millió olyan csendes, megszólalni is alig merő ember van, aki diplomás, és a maga szakmájában profi. De attól, hogy 5 évet végigtanult a egyetemen, nem lett belőle előadó. Az ember személyiségét nem változtatja meg, mármint ilyen téren. Mert amit írtam, hogy sokan nagyon elszállnak, nos úgy igen, megváltoznak.


Azzal sem értek egyet, hogy aki végigcsinálta, az már megmutatta, letett valamit az asztalra. Nem csak az hullik ám ki, aki buta, nem ért hozzá, nem képes tanulni, stb.

Saját példám: lazán bekerültem néhány éve az egyetemre. Elkezdtem, bejártam, minden álmom volt, hogy gyerekeket tanítsak. Közben kaptam munkát. Egész már irányba indultam el, egy elméleti tudományt hallgattam, majd az energiaiparban kezdtem dolgozni.

Az utóbbi nyert, évek óta ugyanannál a cégnél dolgozom. Az egyetemet emiatt abbahagytam, és bár egy ideig hiányzott, de ma az egyetemi végzettséggel ha tanítanék, a fizetésem meg sem közelítené a mostanit. Azt is nézzük, hogy abban az 5 évben is kerestem, amikor még egyébként tanultam volna.

Van a családunkban egy rokon, aki a 3. diplomáját csinálja. Sérült gyerekekkel foglalkozik, ez eléggé megterhelő neki lelkileg, közben meg anyagilag is nem kis megterhelés a 2. és 3. diploma.

És még így sem keres annyit, mint én! Hát tudd meg, sokan ezért is hagyják ott az egyetemet. Tudom, hogy vannak nagyon sokat ígérő szakok, és sokan elég durván túlszárnyalják majd az én fizetésemet is, de pl. itt van a párom, akinek technikumja van, meg egy keresett szakmunkás bizonyítványa, sok-sok diplomás egész életében nem fogja elérni azt a bért, amit ő most, huszonévesen megkeres.

Annyival zárnám, és hidd el, nem beszólásnak szánom, hogy kicsit vegyél vissza, légy szerényebb, ne hordd annyira fenn az orrod, mert lehet, hogy a szakmádban profi leszel, de emberként nem.

2015. aug. 2. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
73%

Miért kell személyeskedni? Főleg olyan érvekkel, amik egyáltalán nem állnak meg.


Nem azt mondtam, hogy jobb, okosabb, ügyesebb az, akinek diplomája van.

Hanem azt, hogy aki alapból jobb képességű, annak igénye van a továbbtanulásra. A jelen oktatási rendszerben ez a felsőoktatás.


Persze az is jó kérdés, hogy mi alapján értékeljük az embert. Szerintem nem a fizetés az, ami mérvadó.

(Főleg úgy, hogy én is rálátok erre a szakmunkástémára, a párom is az. Huszonévesen jó pénzt keresett. Most a harminchoz közelítve egyre inkább érik benne, hogy tovább kell tanulni. Mert nem csak a pénz számít, hanem az is, hogy milyen munkát végez.)

2015. aug. 2. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
19%

Nem szántam személyeskedésnek, miért kell megsértődni?


Való igaz, nem CSAK a pénz számít, de azért elég sokat nyom a latba.

MOndd ezt annak, aki 60 évesen, diplomával harmadannyit visz haza, mint egy 20 éves suhanc.

Mondd ezt a 3 diplomás rokonomnak, aki a belét kidolgozza, közben lelkileg megtörik, és minden vagyona és ideje elmegy a tanulásra, miközben a fiatalság többet keres nála.

A továbbtanulának a diákok 99%-ánál ugyanaz a célja: hogy később ne egy gyárban kelljen 3 műszakba járni, hanem megfizessék a munkáját. Persze sokakat érdekel is a téma, amit tanulnak. De nem mindenkit. Hány olyan van, aki csak kiválaszt valami alacsony ponthatáros szakot, hogy legyen valami diplomája (lásd tanítóképzősök, akik soha az életben nem akarnak majd tanítani), mert a szülők pénzelik, és addig se kell dolgozni, hanem lehet bulizni még évekig? Azért nem mindenki szakad bele a tanulásba, el lehet ott lézengeni sokáig.

Van egy volt osztálytársam, 30 elmúlt, de még mindig diákmunkán van, és több, mint 10 éve csinálja az egyetemet. És nem ritka az ilyen. KOrábban is volt 8 éve egyetemre járó kollégám.

Ha a párodnak eszébe jut továbbtanulni, mi vezérelheti? Felnőtt fejjel talán már nem az egyetemi buli, vagy a gólyatábor. Hanem hogy a papírja által többet keressen. Ha az előzőt annak vetted, akkor szerintem ezt is személyeskedésnek fogod venni. Pedig ezek alap dolgok, és szerintem nagyon kis fiatalka vagy még, ha ilyesmi rosszul esik. Sokkal durvább megpróbáltatások fognak még érni az életben, amikre fel kell készülnöd. Nem mondom, hogy ne csináld, tanulj, légy ügyes, és légy rá büszke, hogy diplomád van. De ne feledd, ahogyan a pénz sem, úgy a diploma sem minden! Ha nézel/olvasol híreket, nap mint nap találkozhatsz vele, hogy diplomások, sőt többdiplomások utcát söpörnek közmunkásként, mert hosszú évek óta nem találnak munkát.

Igen, a diploma ma már olyan, mint az érettségi volt régen. Sokkal inkább kedv kérdése végigcsinálni, mint tudásé. Közel sincs szükség annyi diplomásra, mint ahányan végeztek az elmúlt években.

Ezt felismerték, megvágták a felvehető létszámot, meg az ingyenes képzéseket. Boldog-boldogtalan diplomát szerzett, aztán verte a mellét, hogy ő nettó 150 alatt nem megy el dolgozni. Holott a diplomájára semmi kereslet nem volt, a kutya nem keresett több tízezer kommunikáció meg média meg istentudjamilyen szakos, tapasztalattal nem rendelkező diplomást. Közben meg ha elromlik otthon a csap, nincs kit hívni, mert a mesterember nem ér rá, annyi munkája van. Ha meg lakatost kell hívni egy zárhoz, mert te vagy a párod nem tudja megcsinálni, olyan vagyont elkér, hogy csak pislogsz. És megteheti, de ők ezt nem tekintik alja munkának, autóznak, és pár perces munkával keresnek annyit, mint egy irodista egy hét alatt.

Jaj, most jut eszembe, tudod, hol lelhető fel nagyon sok diplomás? A közszférában, közalkalmazottként. Tessék, ez egy tiszta munka, irodában ülhetnek. De majd' éhenhalnak a szakirányú diplomájukkal, és nem nagyon van hova menni, közben meg nem bánnak ám szépen velük, ki nem fizetett túlórák, elsunnyogott kötelező béremelés, nulla cafeteria, stb. Hát hajrá, akinek ez kell, csinálja. Én ma már örülök, hogy időben felálltam és otthagytam.

2015. aug. 2. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
61%

Azért várnak el diplomát a munkavállalónál, mert a diploma egy szintmérő. Azt jelenti, hogy volt annyi ereje, hogy egy diplomát letegyen, meg tudott oldani olyan problémákat, amik a diplomához kellettek.


Az, hogy diplomája van valakinek feltételezi, hogy az illető jó eséllyel nem tökhülye, és sokkal kényelemesebb a nem tökhülyékből válogatni, mint egy vegyes szórásból.

2015. aug. 2. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!