Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi kell ahhoz hogy traktoros...

Mi kell ahhoz hogy traktoros legyek?

Figyelt kérdés
39 éves vagyok és traktorosnak szeretnék állni. Lakatos végzettségem van, és azt szeretném megtudni hogy mi kell ahhoz hogy traktorosnak álhassak.

2015. jún. 29. 22:40
 1/3 anonim válasza:
hát egy traktor, viccet félretéve, jogsi, és sok tapasztalat
2015. jún. 29. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Nekem csak olyan bajom van hogy eddig még nem dolgoztam a mezőgazdaságban ezért nem tudom hogy hogyan lehetne tapasztalatot szerezni mert azért az olyanokat hogy szántás, vetés ezekkel az új gépekkel nem olyan mint régen volt. Még azt szeretném megkérdezni hogy képzés vagy ilyesmi nem kell hozzá?
2015. jún. 29. 23:04
 3/3 anonim válasza:
Ha bérbe akarsz dolgozni vagy valahol alkalmazásban, akkor szükséged lesz mezőgazdasági gépkezelőire. B kategóriás jogosítvánnyal egyébként vezetheted közúton a traktort, a pótkocsi vontatásnál vannak megkötések, hogy B kategóriával piros rendszámos, lassú járműnek vizsgáztatott traktorral 1db piros rendszámos pótkocsit húzhatsz, max 25 km/h-val. Ha ettől több kell, akkor meg kell csinálni a jogsit is. A gépkezelői az meg a földön való munkavégzésre vonatkozik, van több olyan képzés is amelyben van mezőgazdasági gépkezelői tananyag, azokra mind megadják, de van külön ilyen képzés is. Jogszabály szerint egyébként ha a sajátodat csinálod, vagy úgy dolgozol bérbe, vagy alkalmazásban, hogy a traktor amit használsz 37 kW alatti, akkor nem kell rá gépkezelői.
2015. jún. 30. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!