Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Én ezt nem értem, valaki...

Én ezt nem értem, valaki eltudja magyarázni?

Figyelt kérdés

Sok helyen olvastam hogy végzettség mérnök info bsc,de a pozíció:minőségügyi .Akkor ez hogy van? De itt van ahol olvastam:

[link]

És itt lehet olvasni hogy területvezetőnek menne meg stb.

Meg minőségügyi ellenőr...

Folyami mérnök mit csinál és hol lehet elvégezni?

Területvezető hogy lehet valaki?

A lean mérnök mit csinál?



Tudom hogy egy kicsit zavaros de nem tudom jobban elmagyarázni ,jó lenne ha valaki elmondaná.



2015. jún. 18. 11:57
 1/3 A kérdező kommentje:
Ha mondjuk elvégzem a gépészmérnököt akkor lehet választani hogy gyártási vagy folyamatin legyek és lehetek akár területvezető? Vagy hogy van ez?
2015. jún. 18. 12:01
 2/3 anonim ***** válasza:

területvezető ill a folyamatmérnök egy beosztás, az, hogy milyen végzettség szükséges hozzá, függ a technológiától, amit a cég csinál - nyilván egy hegesztési folyamathoz elsősorban hegesztőmérnököket, egy összeszerelési folyamathoz meg gépészmérnököket alkalmaznak, de ez nincs kőbe vésve


területvezetők managerek, akik egy-egy gyártási területet vezetnek


a folyamatmérnökök feladata, hogy biztosítsák, hogy az adott gyártási folyamat megfelelően menjen


a minőségügyi mérnök trükkösebb, el lehet végezni egyetemen is, de nagyon sok minőségügyi mérnök pozícióban dolgozó ember egyéb mérnöki végzettséggel rendelkezik - feladatuk, hogy kivizsgálják és próbáljanak javítani a gyártásból adódó minőségügyi hibákon, vagy kezeljék a vevői reklamációkat, tartsák a kapcsolatot a vevővel, esetleg a beszállítói ügyekkel foglalkozzanak pl. reklamáljanak a beszállítónak...emellett vannak olyan minőségügyi rendszermérnökök, akik a minőségügyi rendszernek pl iso/ts 16949, iso 9001 való megfelelésről gondoskodjanak


a minőségügyi ellenőrök azok, akik a gyártósoron vagy laborban ellenőrzik, hogy az adott gyártott termék megfelel-e az elvárásoknak és minősítik a terméket


a lean mérnökök azok, akik egy cégen belül a lean tevékenységeket koordinálják , leanről a wiki-n olvashatsz pl : [link]

2015. jún. 18. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi,és szerinted melyik éri meg a legjobban,mind elhelyezkedésben mind fizetésileg?
2015. jún. 19. 00:41

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!