Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha a szerződésben 3 hónap a...

Ha a szerződésben 3 hónap a próbaidő, és március 16-án kötöttük, az utolsó nap, amikor próbaidő alatt azonnali hatállyal felmondhatok, az június 16 vagy 15?

Figyelt kérdés
Az itteni HR-es szerint 15-e volt, sokan, akiket megkérdeztem 16-ot mondanak, és én 16-án mondtam fel, de erre hivatkozva, hogy már letelt a próbaidőm, itt akarnak tartani még 30 napot, miközben az új helyemen jövőhéten kéne már kezdenem.

2015. jún. 18. 08:40
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

# 10:


Egyszer felszólítják szóban, másodszor írásban, harmadszor felmondanak neki rendkívüli felmondással és már mehet is az új munkahelyre. Aztán, ha rossz kedvében van a munkáltató majd kap egy idézést a munkaügyi bíróságra, ahol majd pereskedhet és bizonyíthatja, hogy nem okozott anyagi kiesést a cég részére az általa el nem végzett munka.


Ennél szerintem tisztább helyzet, ha leülnek megbeszélni a helyzetet és megegyeznek abban, hogy mondjuk marad 2 hétig még, vagy ha olyan munkakörről van szó, ami gyorsabban betölthető, míg megtalálják az utódot.

2015. jún. 18. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

"mivel 15-én, meló után beszéltük meg a részleteket az új helyen"


Szóval nem voltál még biztos az új helyedben és ha ló nincs, akkor a szamár is jó alapon maradtál volna? Hát most a szamár beintett, úgy tűnik. :)

2015. jún. 18. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Biztos volt már, hogy oda felvettek, csak nem telefontéma ilyesmit megbeszélni, azért mentem el személyesen, a fixálás előtt viszont nem akartam itt sem felmondani, de nyilván ez érthető. És azt sem szerettem volna, hogy bunkó módon emailben mondjak csak fel, személyesen akartam, már csak azért is, mert nem vagyok rosszban a munkatársaimmal, szimplán csak a másik helyen jobb lehetőségeim vannak a fejlődésre stb. Ebből kifolyólag nem játszik, hogy felteszem a lábam az asztalra, ehhez nincs pofám.


Kedves utolsó kommentelő, te meg aztán igazán jó ember lehetsz, ha más kárán ilyen jól tudsz szórakozni, remélem boldog vagy ettől, szánalmas.

2015. jún. 18. 13:20
 14/15 anonim ***** válasza:
Egyébként azt is megteheted jogilag, hogy egyszerűen nem mégy be a jelenlegi munkahelyedre, és kényszerből, de pár napon belől, "utánad vágják" a papírjaidat. Az biztos, hogy azt az 1 napot már nem fogják kifizetni!
2015. jún. 18. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Akkor én pontot teszek a vita végére:


Hónapokban vagy években megállapított határidő lejártának napja az a nap, amely számánál fogva a kezdőnapnak megfelel, ha ez a nap a lejárat hónapjában hiányzik, a hónap utolsó napja.

A határidőt - eltérő rendelkezés hiányában - akkor kell megtartottnak tekinteni, ha a lejárat napjának végéig a jognyilatkozatot közlik, vagy ezen időpontig az egyéb magatartás tanúsítása megtörténik.


Magyarul: Tehát ha a munkaviszony kezdő napja március 16-án volt, és 3 hónap a próbaidő, akkor pontosan június 16-án éjfélkor jár le a próbaidőd. Addig azonnali hatállyal, indoklás nélkül felmondhatsz, és nincs felmondási időd. Ha ezt megtetted, akkor menj nyugodtan utadra, mert jogosan "léptél le".


Ezt nem kitaláltam, hanem a munka törvénykönyvében van benne. 25. §. !!!!

2015. jún. 18. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!