Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha a szerződésben 3 hónap a...

Ha a szerződésben 3 hónap a próbaidő, és március 16-án kötöttük, az utolsó nap, amikor próbaidő alatt azonnali hatállyal felmondhatok, az június 16 vagy 15?

Figyelt kérdés
Az itteni HR-es szerint 15-e volt, sokan, akiket megkérdeztem 16-ot mondanak, és én 16-án mondtam fel, de erre hivatkozva, hogy már letelt a próbaidőm, itt akarnak tartani még 30 napot, miközben az új helyemen jövőhéten kéne már kezdenem.

2015. jún. 18. 08:40
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Hát lehet akár mindkettő.

Utána néztem.

Március 16 hétfői napra esett. Juniús 15 szintén hétfői nap. Lehet ők ezért vették 15-ék az utolsó napnak. hétfőtőé-hétfőig.

De ha konkrétan a 3 hónapot nézzük akkor 16-a lenne az utolsó nap. Szerintem menj be, és mond el, hogy 3 hónap próba idő szerinted juniús 16-ig tart. Ha ők nem így látják nem gond, elmész egy munkaügyi ügyvédhez. Ha HR-es tudja, hogy igazad van, akkor úgyis elfogadja a 16-át. Ha kiáll a 15-e mellett, akkor tényleg kérdezz meg egy ügyvédet.

Ha nem akarsz így belemászni akkor fogadd el, hogy van 30 nap felmondási időd, amit akár betegállományba is letölthetsz. De nem árt az új munkahelynél jelezni, hogy 30 nap múlva tudsz csak menni,

2015. jún. 18. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
0%
A 30 nap felere koteles felmenteni a munka alol... Egyebkent ha mar megkezdted a 16.-at, akkor a 3 honapbol pont 1 nappal csusztal ki. Mas kerdes, hogy a HR-es konkretan direkt szivatni akar, de ezzel nem sokat tudsz most mar tenni.
2015. jún. 18. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
77%

A szerződésedben nem szerepel a próbaidő vége? Az enyémben úgy szerepel, hogy a munkaviszony kezdete 09.03., a próbaidő vége 12.02.


Logikus amit a HR-es mond, mivel a próbaidő 3 hónapos, a munkába lépés napját megelőző napon ér véget, tehát ha 16-án kezdtél a vége 15-én van.

2015. jún. 18. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

# 2:


Akkor köteles felmenteni a munkáltató a felmondási idő feléről, ha a munkáltató mond fel. Munkavállalói felmondás esetén megegyezés kérdése, de a munkáltató kötelezheti a teljes felmondási idő ledolgozására.

2015. jún. 18. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
74%
A hr-es jól mondja. Nèzzük egyszerűbben: elmèsz egy hètre melózni minden nap. Mikor doloztál le 7 napot? Vasárnap. Ha hètfőn bemèsz, az már a 8. nap.
2015. jún. 18. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Szerintem is a 3 hónap, az utolsó nap ez esetben 15.-e, hiszen a 16.-a egy esetleges újabb 3 hónap első napja lenne!!!


Másrészt úgy tudom, hogy a próbaidő alatt írásban, de indoklás nélkül bármelyik fél azonnali hatállyal felmondhatja a munkaviszonyt. Tehát ez esetben a munkáltató nem tarthat ott, ha nem akarsz ott maradni!

2015. jún. 18. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
24%

Nálunk az a mondás, hogy aki el akar menni, azt el is engedik. Minek tartanának meg egy alulmotivált munkavállalót? Amúgy jelents beteget és vedd ki az összes szabid. Nem járnának veled túl jól.


Ha a másik helyen nagyon kellesz, akkor írjatok erre az időszakra egy megbízásit és dolgozz azzal 1 hónapot.

2015. jún. 18. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
15-én kelett volna felmondanod.
2015. jún. 18. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Sajnos "jófej akartam lenni", mivel 15-én, meló után beszéltük meg a részleteket az új helyen, és akkor vált biztossá, hogy az jobb ajánlat, és mehetek, de már nem akartam itt úgy felmondani, hogy csak dobok egy emailt, ezért mondtam fel kedden reggel (ez volt az első dolgom) és most ezzel a gyakorlatilag fél nappal szívatnak, hogy maradjak még 30 napot... Az a legnagyobb gond, hogy a másik helyen pályázati pénzből fizetnének, és emiatt nagyjából meghatározott, hogy mikor kéne ott kezdenem. De megpróbálok valamit kialkudni emitt, hátha. Köszönöm a segítséget!
2015. jún. 18. 10:48
 10/15 anonim ***** válasza:
81%
Nagyon egyszerű, bemész, felrakod a lábad az asztalra, elkezdesz szürcsölgetni egy kávét, majd nem csinálsz semmit egész nap, aztán nem is kell többet menned.
2015. jún. 18. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!