Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Honnan jön az a baromság hogy...

Honnan jön az a baromság hogy csak az nem talál munkát aki nem akar? Ezerszer hallom ezt a földrengető baromságot is: csak rajtad áll milyen karriered lesz! Elképesztő baromság!

Figyelt kérdés

Nem igaz hogy aki akar talál munkát.

Nem igaz hogy csak rajtam áll milyen munkám van.

Társadalomban élünk, egy rendszerben melynek millió szereplője van és mind hatással van arra hogy egyáltalán találok-e munkát. És még karrierről ne is beszéljünk, egyelőre elég csak állást találni.

Tudok én hozni olyan diplomás több diplomás embereket akik rohangálnak évek óta mint a mérgezett egér, ahova csak lehet küldik az életrajzot, ha netán nagy riktán behívják őket interjúra mennek – és sehol semmi.

Van olyan köztük akik naplót vezet mikor hova mit küldött-bőven ezren felül a megpályázott állások száma. És sehol semmi , több év alatt sem. Doktori végzettséggel egyébként (milyen? Szoc-ped).


A karrier meg aztán tényleg főként ismeretség függvénye főleg itt Orbanisztánban.

Bizonyos életkor felett akármilyen végzettség és tapasztalat is van WC-t pucolni se kellesz sehova ha nem vagy valaki valakije.


2015. máj. 30. 10:08
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
100%

Józsi bácsi meg a szocpedesekről gondolja hogy nem csinálnak semmit, feleslegesek, mit kell nevelgetni a hülyegyerekeket, egy pofon nekik és helyrejönnek.

Sokan hiszik másról hogy nem csinál semmit és hülye, csak ő az, aki valamit csinál és jól csinálja.

Mert ugye az orvosok is kuruzslók, azért írják fel a gyógyszert hogy a pénzt felmarkolják a gyógyszercégtől, nem is vizsgálnak meg rendesen, de én, én tudom hogy ha megeszem a majomkenyérfagyökeret, majd jól leszek.

2015. máj. 30. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 A kérdező kommentje:

Hát igen, a háziorvosok kapcsán hallottam már párszot ezt a véleményt és magam is osztom!


Amikor megkérdi a háziorvos hogy: hova utaljam tovább? Mit írjak fel? Miért én vagyok az orvos vagy te?

Tőlem kérded?


Mert ugye az orvosok is kuruzslók, azért írják fel a gyógyszert hogy a pénzt felmarkolják a gyógyszercégtől,

2015. máj. 31. 09:54
 23/25 anonim ***** válasza:
Persze, még hogy a nyelvtanulás csak szorgalom kérdése...rohatt sokat tanultam a németet, de úgy érzem, bármennyit is tanulok, sosem leszek anyanyelvi szinten. A cégeknek márpedig anyanyelvi szint kell. Ha már a kiejtés nem az igazi, nem fognak felvenni. Úgy gondolom, egészen jó szinten vagyok németből, de ez sajnos még mindig kevés. Hova tanuljak még? Azt csinálom már 14 éve.
2023. máj. 3. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

A nyelvtudás mindig mumus, volt egy félig japán évfolyamtársam, el akart menni a japántudásával dolgozni, kint járt iskolába, anyanyelvi szinten beszél.

Nem vették fel, hogy nem tökéletes a kiejtése. :D

Azt hiszem, más is volt a dolgok mögött, kissé elvont gyerek volt, lehet ez csak a magyarázat volt, miért nem ő, de annak meg gáz.

Talán a bölcsészkaron végzett japánosok irodalmi japánja kellhet, bár ott meg szobatársam órarendje alapján inkább történelmet tanultak.

Én is buktam már a nem tökéletes üzleti angolom miatt, visszagondolva jobb is, hogy nem a még rosszabbul beszélő románokkal és kínaiakkal kell trécselnem napi 10 órákat.

2023. máj. 3. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
Köszi most jobban érzem magam. :)
2023. máj. 3. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!