Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Honnan jön az a baromság hogy...

Honnan jön az a baromság hogy csak az nem talál munkát aki nem akar? Ezerszer hallom ezt a földrengető baromságot is: csak rajtad áll milyen karriered lesz! Elképesztő baromság!

Figyelt kérdés

Nem igaz hogy aki akar talál munkát.

Nem igaz hogy csak rajtam áll milyen munkám van.

Társadalomban élünk, egy rendszerben melynek millió szereplője van és mind hatással van arra hogy egyáltalán találok-e munkát. És még karrierről ne is beszéljünk, egyelőre elég csak állást találni.

Tudok én hozni olyan diplomás több diplomás embereket akik rohangálnak évek óta mint a mérgezett egér, ahova csak lehet küldik az életrajzot, ha netán nagy riktán behívják őket interjúra mennek – és sehol semmi.

Van olyan köztük akik naplót vezet mikor hova mit küldött-bőven ezren felül a megpályázott állások száma. És sehol semmi , több év alatt sem. Doktori végzettséggel egyébként (milyen? Szoc-ped).


A karrier meg aztán tényleg főként ismeretség függvénye főleg itt Orbanisztánban.

Bizonyos életkor felett akármilyen végzettség és tapasztalat is van WC-t pucolni se kellesz sehova ha nem vagy valaki valakije.


2015. máj. 30. 10:08
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
62%

Szerintem is marhaság az a kijelentés hogy "csak az nem talál munkát aki nem akar". Még közmunka vagy segédmunka sem jut mindenkinek. Például az egykori szülőfalumban kenőpénzekért (jutalékért) jutnak az emberek közmunkához. Karrieren meg ha azt értik hogy egy multinál jó fizető cselédállás, hát nem tudom hogy ezen sírjak vagy nevessek. Az alkalmazotti sors, de még egy nagyvállalkozókat kiszolgáló kisválalkozói sem karrier a magas adókkal.

Ismerek olyat aki önellátó háztáji gazdaságában él egy tanyán, és ő nagyobb "karriernek" érzi életét mivel nem mások szolgája és nem csinál senki hülyét belőle.

2015. máj. 30. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:

Az egyik rokonom nagy "karriert" futoott be mert egy multinál manager, a fizetési is olyan (havi majdnem millió). Cserébe reggeltől estig egy szabad perce sincs nincs szabi telefon reggeltől estig csöng beteg nem lehet mert akkor más kerül a helyére és azt is megszabják hogy szarjon a WC-n.


Na karrier. Nesze neked.

2015. máj. 30. 10:23
 3/25 Koplárovics Béci ***** válasza:
43%

Az, hogy találsz-e munkát attól is függ, hogy mennyire vagy hajlandó más területen dolgozni (akár teljesen más területen), illetve, hogy mennyire vagy hajlandó lefelé engedni a "színvonaladból". Azaz: rugalmasság. Illetve az is számít, hogy mennyit vagy hajlandó elmozdulni a munka érdekében, lásd: mobilitás.

És még e kettő maximális alkalmazásával sem biztos, hogy lesz munkád, csak az esélyeid nőnek.

2015. máj. 30. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
89%
Egy országban soha nem lehet a foglalkoztatás 100%os. Nem is volt ilyenre példa, mióta világ a világ!
2015. máj. 30. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:

Nyilván, ha nem paicképes a tudásod, akkor nem a munkanélküliségi rátával és a munkalehetőségek hiányában kell keresni az okokat.


Emellett Koplárovics Béci is jól írta, tudni kell alakalmazkodni a feltételekhez. Sok olyan embert ismerek önmagam múltján kívül is, aki a sok élet hozta kényszerpálya miatt, már csak akasztott ember nem volt itthon.


Igaz külföldön egy keresett szakmával (nem diploma) már tudsz boldogulni, amiből meg a hazai karriered, vagy képzésed építheted tovább, a szakirányodnak megfelelően, amit szeretsz is és van piaca. (Pl. a mosogatónk, génsebész szakirányos MSC. után került hozzánk... én meg fordított helyzetben voltam).


Nem feltétlen ez a megoldás, de lehetőségként már az esetek 85%-ában hasznosnak bizonyult.

2015. máj. 30. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
8%

A szoc.ped doktori az kb annyit ér, mintha lenne egy kukás doktorim/szabász varrónő doktorim. Semmit. Milyen hozzáadott értéket tud létrehozni egy másik diplomással összehasonlítva?


Egyébként én nem kerestem, csak keresgéltem munkát, elküldtem a CV-m pár helyre, 60%-ban behívtak interjúra, és én választhattam, hogy melyik helyre megyek, még a bértárgyaláson is én alkudhattam, pedig csak közgazdász végzettségem van.


Szerintem aki akar munkát találni, és tesz is azért, hogy találjon az fog is. Aki a szar kis CV-jét elküldi random 6 helyre egy évben az pedig nem fog találni.

2015. máj. 30. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

Aha. És aki nem random 6 helyre küldi el egy évben hanem célzatosan 10 helyre egy nap (!!!) na azzal mi a helyzet?

Mert tudok hozni olyat is.


Aki a szar kis CV-jét

elküldi random 6 helyre egy évben az pedig nem fog találni.

2015. máj. 30. 13:27
 8/25 anonim ***** válasza:

Csakhogy egy kicsit árnyaljam a dolgot.

Én biológus vagyok, 10 év tapasztalat, külföldi lapokban publikációk, doktori fokozat és lassan egy éve nincs munkám.

Pedig én aztán rugalmas vagyok, bárhova elköltöznék és sok mindent csinálnék (persze nem lennék pl kukás). És nem évi 6 CV-t küldök.

2015. máj. 30. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

Ühüm. És aki mégsem az mehet hozzád te eltartod őket?

Mégis mit jelent az hogy "tesz is azért"?

Hm?

Ha millió és millió helyre szórja az életrajzot telefonálgat rohangál itt egy interjú ott egy leadás és lóf******sz az eredménye - na az?

Mert olyan is van bőven.


Szerintem aki akar munkát találni, és tesz is azért, hogy találjon az fog is.

2015. máj. 30. 13:29
 10/25 anonim ***** válasza:
89%

A te stílusoddal nem csodálom, hogy nem kellesz sehova se.

Az a fajta tipikus gyökér vagy, akivel senki se akarnak dolgozni.

2015. máj. 30. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!