Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Melyek a társadalmilag legmegb...

Melyek a társadalmilag legmegbecsültebb foglalkozások szerintetek?

Figyelt kérdés

Orvos, ügyvéd, közgazdász, programozó, mérnökök úgy általában, tűzoltó, pszichológus. - Ezekre gondoltam. Ezen kívül ti még kiket tartotok becsülendőnek, értékesnek, és mondjátok, hogy hú, ő tényleg fontos munkát csinál?

Nyelvszakon tanulok az egyetemen, és ha valakinek a kérdésére mondom, mindig mondja, hogy á azzal nem fogok elhelyezkedni, sőt teljesen felesleges, meg a BTK-n minden egyes szakon csak a láblógatás megy. Nem épp szívmelengető ezt hallgatni, de én ezt választottam, miért nem lehet mindenkit elfogadni?


2015. máj. 22. 14:11
 1/4 anonim ***** válasza:
60%

A 21. században a társadalmi megbecsülés mértéke a pénz. Tehát azt becsülik meg akinek sok pénze van.


Azok az idők elmúltak, amikor pl. az orvost megbecsülték, mert orvos.

2015. máj. 22. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
71%

Igazából szerintem nincs olyan, hogy legmegbecsültebb foglalkozás, mert mindenkire szükség van. A szememben az a legmegbecsültebb, aki tényleg szívvel-lélekkel végzi a munkáját, hiszen minden szakmában megvannak a kiemelkedők és a kontárok. Egyébként a nyelvek nagyon fontosak, én is 3 nyelvet tanulok, ebből 2 perfekt (exkl. magyar, nyilván) és tudom, hogy ebben különleges vagyok úgymond, mert sokaknak nem adatik meg a nyelvérzék. Bár matekból hülye vagyok, aláírom.

Szóval fel a fejjel, ha szívvel-lélekkel csinálod azt, amit, akkor igenis akár a legjobb lehetsz benne. :)


21/L

2015. máj. 22. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Dávid ***** válasza:

Orvos (de csak ha nem alacsony a fizetése) vagy külföldön dolgozik/dolgozott

Vállalkozó (ha sikeres és ért hozzá)

Informatikus (mindig egy rakat pénzt keres)

Kutató (ha nem egy poros szobában ül papírlapok felett minimálbérért, hanem a Nemzetközi Hadronütközettőben dolgozik)


Egyszóval pénz beszél.


De sikeres lehet egy non-profit alapítvány vezetője is, ha a szervezet maga sikeres. De egy jó vezetőt általában ott is megfizetnek.

2015. máj. 27. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nincs igazatok, mert igenis van olyan, hogy társadalmi megbecsülés, ami sajnos nem egyenlő a pénzzel.

Egyértelműen az orvosokat becsülik meg a leginkább, bár én anyagilag sem sajnálom őket annyira. A legtöbbnek van magánprakszisa, és a hálapénzből is szépen kaszálnak.

A tanár sajnos egyre inkább háttérbe szorul. Én régen tanítottam, otthagytam, mert egyrészt nagyon kevés volt a pénz, másrészt elegem lett belőle, hogy a 8 elemit végzett szülő bejött velem ordítozni, mert szerinte rosszul tanítok. Régen azért valóban ennél jobban tisztelték a tanárokat.

Ennek ellenére, amikor valaki megkérdezte, hogy mit csinálok, és mondtam, hogy tanítok, akkor láttam az elismerést a szemükben. Most irodában vagyok 3-szor annyi fizetésért, senki sem húzza fel a szemöldökét.

2015. jún. 7. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!