Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogy jussunk dűlőre ebben a...

Hogy jussunk dűlőre ebben a vitában?

Figyelt kérdés

Van egy barátom, akivel heves szócsatát vívok a szerzői jogokról.


Egyáltalán nem sajnálja az ingyenes letöltés miatt veszteséget elkönyvelő film, illetve könyvipart. Szerinte ez igazságtalan volt kb olyan mint egy pék, aki az x évvel ezelőtt megsütött kifliből élne.

Mondanom se kell masszívan alkalmazott, fogalma sincs a vállalkozói életformáról, valami ütős, vagy frappáns érvelés kéne nekem. Segítenének?



2015. máj. 14. 11:31
 1/1 anonim ***** válasza:

A barátod érvelésének semmi értelme, viszont szerintem neked sincs igazad.

A film, zene és könyvipar jelenleg azért szenved veszteségeket, mert mert csak nagyon lassan, vagy egyáltalán nem hajlandóak alkalmazkodni a jelenlegi körülményekhez. Nincs értelme szerzői jogi vitákba menni, olyan csatornákon keresztül kell eljuttatni az emberekhez az ilyen jellegű szellemi terméket, hogy ne legyen értelme illegális forrásokból hozzájutni.


Pl. Mióta van Spotify nekem egy darab zene nincs a gépemen/telefonomon, kifizetem havonta az 5 eurót és azt hallgatok, amit akarok, nincs értelme letöltögetni, mert van egy teljes mértékben legális, sokkal kényelmesebb alteratíva.

2015. máj. 14. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!