Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kihez lehet fordulni, ha az...

Kihez lehet fordulni, ha az iskolaszövetkezet nem küldi a fizetést a tárgyhót követő 10. napig?

Figyelt kérdés

1 hónapja dolgozom az adott iskolaszövetkezeten keresztül, most láttam csak, hogy a szerződésükben az áll, hogy a tárgyhót követő 10-15. munkanap között utalnak. Ez tudtommal a jogszabályba ütközik, amelyben az áll, hogy legkésőbb 10-én a munkavállaló rendelkezésére kell állnia a bérnek. Írtam az iskolaszövetkezetnek egy e-mailt, még nem válaszoltak.

Kihez lehet fordulni azzal, hogy jogszabályellenesen működnek, meg akarják téveszteni a diákokat és nem fizettek ki időben?


2015. máj. 13. 19:46
 1/3 anonim ***** válasza:
nem ütközik jogszabályba.
2015. máj. 13. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

de, első, jogszabályba ütközik, rájuk is vonatkozik a Munka törvénykönyve.

Kérdező, biztos, hogy mindent leadtál? Diákigazolvány, iskolalátogatási adóazonosító jel? Általában akkor szokott késni a bár iskolaszövetkezetnél, ha valami hiányzik.

2015. máj. 13. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Igen, teljesen biztos, hogy mindent leadtam, mert még orvosi vizsgálatra is el kellett mennem és csak akkor kezdhettem meg a munkát, ha minden papírt leadtam.

Itt olvasható az általuk "átírt" jogszabály: [link]

"Az bérkifizetés úgy, ahogy eddig is, minden hónap 10. és 15.-e között történik (ahogy a szerződésben is szerepel), ami azt jelenti, hogy ebben az időszakban folyamatosan zajlanak az utalások. Ebben az esetben, ha 15-ig nem érkezik meg a fizetésed, nem kell megijedni, ugyanis lehetséges, hogy csak 15.-e után jut el a számládra az elutalt összeg., ami teljesen független tőlünk. Ha esetleg 15.-e utáni héten sem kaptad meg a fizetésed, érdeklődj nálunk."

Eléggé zavar, hogy így megtévesztik a diákokat, mit lehet tenni? Ha jól tudom akármit is írnak a szerződésbe a jogszabály az érvényes.

2015. máj. 13. 21:00

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!