Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mihez kezdjek 17 évesen?...

Mihez kezdjek 17 évesen? (több lent)

Figyelt kérdés
Szóval 17 éves vagyok, és egy hónap múlva felköltözünk 2 barátommal Budapestre. Nyáron nyilván nincs iskola szóval rugalmasan tudnék munkát vállalni, csak azt nem tudom, hogy érettségi nélkül Budapesten hol tudnék elhelyezkedni. Van erre valami esély, hogy normális munkahelyen dolgozhassak, nem pedig diákmunkát vállaljak? Mert azért a fizetés sem mindegy, és az sem, hogy az embert gyerekként kezelik és nem is veszik komolyan, vagy teljes értékű embernek, korlátozások nélkül.

2015. máj. 9. 16:43
 1/5 anonim ***** válasza:
Két hónapra semmilyen "normális" munkahelyre nem fognak felvenni, végzettség nélkül meg pláne nem. Ezt felejtsd el.
2015. máj. 9. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Mi a normális? A tényleg normális nyári munkák cégeknél (pl én irodában dolgoztam, mert a szabadságolások miatt vettek fel kisegítőt) gyorsan elkelnek a dolgozók gyerekei, ismerősei között.


Ami bárkinek elérhető az általában vagy fizikailag nehéz, vagy nem fizet túl jól stb. Még a legnagyobb esélyed a csak nyáron nyitva tartó szórakozóhelyekkel lehet (ezeknél általában a hatalmas kerthelyiség miatt kell kiegészítő ember, és ugye nem egész éve, mert télen bezárnak). Ezek viszont fizikailag is nehezek, és szintén sokan kapnak utánuk.

2015. máj. 9. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
nem biztos, hogy csak a nyárra szólna, mivel ha találok egy "normálisat", akkor, szeptembertől nem nappalisba járnék iskolába, így tudnám folytatni a munkát suli mellett is.
2015. máj. 9. 17:25
 4/5 anonim ***** válasza:
Diakmunkaskent sokszor jobban kereshetsz, mint alkalmazotti jogviszonyban.
2015. máj. 9. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Diakmunkaval sokkal jobban jarsz: brutto 100 ft-bol diakmunkas netto 84-et kap, normal alkalmazott 65,5-t.


" embert gyerekként kezelik

és nem is veszik komolyan"


17 évest a kora miatt nézik annak és nem a diakmunka miatt.

2015. máj. 9. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!