Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Most vesztettem el a munkahely...

Most vesztettem el a munkahelyemet és regisztráltatom magamat majd a munkanélküli hivatalban. Tudtommal ők onnan ki közvetíthetnek egy meghirdettet állás betöltésére. Ezt az állást köteles vagyok elfogadni vagy visszautasíthatom?

Figyelt kérdés

2015. ápr. 19. 14:31
 1/4 anonim ***** válasza:
40%
Hú, ezt inkább ott kérdezd meg. Nyilván az első akármilyen állást nem vagy köteles elfogadni. De olyan nagyon nem fognk elhalmozni ajánlatokkal, arra készülj fel. Többnyire betanított, illetve szakmunkák vannak.
2015. ápr. 19. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
30%

És nem örülnél ha kiközvetítenének egy helyre?

Miért utasítanád vissza, mikor azt se tudod, milyen lesz?

Amúgy visszautasítatod, csak akkor nem jár az álláskeresési sem...

2015. ápr. 19. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Igen, kiközvetíthetnek, és újabban ki is közvetítenek. Ha az állásnál felajánlott bér magasabb az álláskeresői járadékodnál, akkor nem utasíthatod vissza. A legújabb módi az, hogy amihez nem kell semmiféle végzettség, azt mindenkinek felajánlják. Én is azért hagytam ott őket két hónap után (mondjuk úgyis már csak egy hónap járt volna), mert egyetemi végzettséggel simán kiközvetítettek parkot takarítani. Inkább töröltettem magam az egész rendszerből. Röhejes az egész. Szerintem a három hónap arra való, hogy az ember körül tudjon nézni, pályázgathasson, interjúkra mehessen a saját szakmájában. Mégis mikor keress magadnak munkát, ha kizavarnak utcát söpörni?
2015. ápr. 19. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Furcsa, amit írtok. Engem 4 helyre "rendeltek" ki, egyiket sem fogadtam el, mégis kaptam végig az álláskeresési járadékot. A közvetítő lapra le kellett írnom, hogy miért utasítottam vissza. Ennyi az egész.

Aztán magam találtam a szakmámban munkát...

2015. ápr. 19. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!