Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A magyar munkáltatók elfogadjá...

A magyar munkáltatók elfogadják -e a külföldi online távoktatásban szerzett diplomát?

Figyelt kérdés
Sok híres egyetem, például a Harward is indít ingyenes online távoktatási programokat, és van amelyik gyakorlati lehetőséget is kínál, valamint a képzés elvégzése után akár diplomát, vagy más papírt szerezhetünk. Az a kérdésem, hogy a munkaadók elfogadják -e ezt úgy mint egy normál egyetemi diplomát?
2015. ápr. 14. 17:37
 1/2 anonim ***** válasza:
hát ha tényleg diplomát ad akkor igen, de ezek többnyire olyan oklevelet adnak, mint a a facebookos "ön kiváló szakács lenne" alkalmazás és ennyit is ér
2015. ápr. 14. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha az MOOC kurzusokra gondolsz, szerintem a papír maga nem ér semmit, én is csinálok ilyen kurzusokat (a Coursera androidos specializációjának a kurzusait csinálom végig), de nem fizetek érte, mert nekem csak a tudás kell, nem a papír.


Vannak online távoktatásos diplomát adó képzések is. Az a baj, a hagyományos online távoktatásos képzések az USA vagy Nyugat-Európa egyetemein méregdrágák, 20-30 ezer dollár, mire elvégzed. Ami viszont ígéretes lehet, az a Georgia Institute of Technology képzése, ebben a tanévben indult az első évfolyam, informatikai mesterképzés MOOC formában, az Udacity-n keresztül, rendes MSc diplomát ad, és a teljes képzés 7000 dollárból kijön.


Emellett a harmadik világban akadnak még diplomát adó, online képzések, pl. Don Bosco University Indiában, ezek olcsóbbak, viszont eléggé kétes hátterűek, nem biztos, hogy elismernék az ilyen diplomát Európában.

2015. ápr. 15. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!