Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ti mennyit utaztok a munkahely...

Ti mennyit utaztok a munkahelyetekre?

Figyelt kérdés

km?

mennyi időt vesz el a napodból?

melyik megyében laksz?

kapsz rá támogatást?


2015. márc. 25. 19:39
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%

Budapesten dolgozom a belvátosban és egy külső(bb) kerületben élek.

Térkép szerint a távolság 13 km úgy, hogy oda-vissza az ovit is útbaejtem a gyerekemmel.

A tiszta menetidő két részletben (lakás-ovi, majd ovi-iroda) a dugókkal együtt kb. 30-40 perc/ útirány.


Autóval járok, nem támogatják, de gyorsabb, egyszerűbb, mint a bkv, mert azzal sok idő lenne és sok átszállás és benzinben sem sokkal több, mint egy havi bérlet és mobilabb vagyok.

2015. márc. 26. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
36%

8 métert.

12 másodpercet.

Budapest.

Nem kapok támogatást.

2015. márc. 26. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
Budapesten dolgozok és itt is lakok.Autóval járok dolgozni, támogatást nem kapok.Szerencsésebb napokon kb.15 perc az odaút, de többségben vannak a dugók ami rádob egy 10 percet.Visszafelé szintén.
2015. márc. 26. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
18%
Budapest, kb. 20-20 perc. Természetesen BKV-val, Budapesten belül ritka hülyének kell lenni az autózáshoz. Cafetériában lehetne kérni bérletet, de inkább megveszem, a keretet meg másra költöm.
2015. márc. 26. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
#14: Ha amúgy is van autód, nem kerül sokkal többe, gyakran gyorsabb, ráadásul csak a saját fingodat kell szagolni, másokét nem.
2015. márc. 26. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
22%

14-es válaszoló te hogy jössz ahhoz, hogy lehülyézz engem vagy másokat, akik autóval járunk a fővárosban?

Tudod nemcsak nagyképű szinglik élnek a belvárosban,

hanem családos, munka-ovi-iskola-sportlétesítmények között mozgók a bkk-val ritkábban ellátott kertvárosi kerületekből is.

Sőt, esetünkben időben, de gyerekekkel, családdal akár anyagiakban is ez a hatékonyabb! Képzeld még meg is engedhetjük páran magunknak.

Jelzőt nem aggatok rád, nem lenne elegáns.

Az egyik előbb válaszoló édesanya

2015. márc. 26. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

# 14


Ritka hülyének kell lenni ahhoz, hogy valaki ekkora baromságot mondjon...

2015. márc. 26. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
9%
#16 Apu-anyu-két gyerek BKV-val 26k per hó. Nincs az a tragacs autó, ami kopással, biztosítással, hitellel, benzinnel, egyebekkel együtt ne kerülne jóval többe. Azon kívül, hogy hótt értelmetlen státuszszimbólum, semmi haszna, ha az ember nem szállít napi szinten féldisznót. Pénzem nekem is lenne rá simán, de tekintve, hogy egy autó éves fenntartásából két kontinenssel odébb lehet két heteket nyaralni, egy autó meg csak egy ótvar tárgy, inkább választom az előbbit.
2015. márc. 27. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

# 18


És a kiesett időd illetve a konfort, amit az autó nyújt nem jut el a tudatodig, igaz?


Nekem a munkahelyem BKV-val 1:40 óra, autóval 30 perc. Légkondim van, akkor jövök és megyek amikor én gondolom, nem szagolom a reggeli alkeszokat és a délutáni izzadt melósokat a buszon...


Nekem megéri. Ha neked nem az a te döntésed. De ezért ne hülyézd le a másikat, mert 10-ből 9 ember szerint neki van igaza.

2015. márc. 27. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

11. és 16. válaszoló anya vagyok, aki autóval jár.

A stílustalan válaszolónak: miért alap neked, hogy egy autón muszáj hitelnek lennie? Ez is egy nagy általánosító butaság, ahogyn az is, hogy az éves fenntartásából mi két hetet tudnánk nyaralni.

Egyszerűen irigy vagy és nem látsz a saját szingli életeden túl.

Igen, lehet, hogy párezer forint pl. a diákbérlet, de nem fog azért a 4-5-8 éves gyerek két órát utazni, átszállni- hogy neked igazad legyen, mikor ugyanez megoldható negyedennyi időben is, kevésbé méltatlan körülmények között.

Mert tudod a közösségi közlekedésben nem szokás sem kismamának, sem idősnek, sem kisgyereknek segíteni sajnos.

Én tudom mérlegelni, hogy a kényelem, a megtakarított idő alatt megkeresett pénz egyensúlyban van-e a ráfordításokkal.

Neked nagyon savanyú a szőlő :)

Hagyd már meg nekünk, hogy az élethelyzetünk és az anyagiak függvényében használhassuk a státusszimbólumunkat :).

Egyébként ezt is proli felfogásnak tartom: az autó nem utal semmiféle magasabb társadalmi helyzetre, csupán műszaki cikk, használati tárgy, mint a mosógép (jó, nem a maserattiról beszélünk).

Nekem van annyi szabadságom, hogy eldönthessem mivel járok, sajnálom, hogy neked nincs, de erről nem mi tehetünk :)

2015. márc. 28. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!