Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A mellékes jövedelem szerzés...

A mellékes jövedelem szerzés be kell jelenteni?

Figyelt kérdés
Szeretnék 8 órás munkám mellett hirdetni a falu főterén kihelyezett hirdetőtáblán, hogy jövedelemkiegészítés céljából vállalnám számítógépek javítását, karbantartását stb. Azt szeretném megtudni, hogy ezt megtehetem-e vagy ezt csak vállalkozóként csinálhatnám?

2015. márc. 10. 14:49
 1/4 anonim ***** válasza:
Csak valami vállalkozói formában,mert számlát kell adnod.
2015. márc. 10. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mindenféle jövedelmet be kell jelenteni különben adócsalás miatt bukhatsz.


A szolgáltatás kategória meg eleve számlás.


Ez sajna nem úgy megy, mint mondjuk egy takarítás, hogy barátok ajánlanak tovább és sutyiban eltakarítgatsz egy-két embernél vagy kisebb irodákban és senki nem tud róla.

Ezt bizony hirdetni kell, szem előtt vagy, sok ügyfeled lehet tehát számlát kell adni esetleg garanciát is.

2015. márc. 10. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen ezt csak vállalkozóként csinálhatod, meg persze ha van hozzá releváns szakképesítésed.
2015. márc. 10. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Sajnos sejtettem, hogy így van. Akkor pl ház körüli munkát sem kereshetek így, mert az is szolgáltatás... gondolom én.
2015. márc. 10. 17:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!