Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Félek elmenni dolgozni mert...

Félek elmenni dolgozni mert nem értek a szakmámhoz. Más is volt már így?

Figyelt kérdés
letettem a szakmám de nem igazán értek hozzá. Egyrészt azért mert olyan szakma amit igazából adott munkahelyen lehet csak megtanulni . De én félek hogy nem segítenének a munkatársak ... Illetve van egy targonca jogsim is azzal is elmennék dolgozni mert nekem nem szégyen a munka de hát abban sincs rutinom mivel vizsga napján ültem csak először targoncán és akkor is csak egy üres raklapot kellet elszállítanom A ból B be.
2015. febr. 20. 20:59
 1/4 anonim ***** válasza:
Nyugi. Normálisabb munkahelyen azért segítenek eleinte, van betanulási időszak is. Biztos, hogy bele fogsz rázódni. A munkáltatók is tudják, hogy legyen az akármilyen munka, az "iskolapadból" kilépve nem lesz rutinos az ember. Hidd el, hogy részletesen el fognak mondani mindent, meg is mutatják, betanítanak.
2015. febr. 20. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha mindent tudnál, akkor nem kezdő lennél.

Ha ilyen pozícióra vesznek fel, akkor nyilván nem fogják elvárni, hogy tudjál mindent, tudni fogják, hogy bele kell tanulnod, amit viszont valószínűleg elvárnak, az a megfelelő hozzáállás.

2015. febr. 20. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Elárulok egy nagy titkot...:) Az összes pályakezdő úgy indul, hogy nem sokat ért a szakmájához. Más az iskolapad és teljesen más az élet. Ha egy új munkahelyen udvariasan, szakmai alázattal kérdezel az ott dolgozó régi "szakiktól", remélhetőleg segíteni fognak. Érdemes figyelni, ki segítőkész, ki nem. Keress olyat a kollégák közül, akiben van empátia, de arra is figyelj, nincs-e érdekellentét, mert ha úgy kerülsz be egy új munkahelyre, hogy a többiek féltik a munkahelyüket tőled, akkor nehezebb lesz a dolgod.
2015. febr. 21. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én 40éves vagyok tulajdonképpen én is pályakezdőnek számítok a szakmáimban mert 20éve nem dolgoztam bennük. Hozzám is úgy fognak állni a munkahelyen mint a fiatalokhoz?Vagy tőlem már többet várnak?Netán a lehetetlent kell teljesítenem?
2015. aug. 11. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!