Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 10 millió ft-ot érdemes...

10 millió ft-ot érdemes lekötni 3 évre, ha nincs rá szükségem vagy fektessem inkább lakásba és adjam ki albérletnek?

Figyelt kérdés

Igazából nem sok pénz, nem lehet vele mit kezdeni, de jelenleg nincs rá szükségem és a banki kamat nem fizet rá valami sokat...(3 év után 850 ezret vehetnék ki kb).

Viszont ha vennék egy lakást és teljesen berendezném (30m2 kb), akkor 1-2 főnek ki lehetne adni, esetleg egyetemek mellett, havi 60-70 körül.

Nem néztem még utána, hogy hogyan kell adózni belőle, de biztosan jobban megérné, mint bankba tenni...


Egyéb ötletek? Mit tudok még kezdeni vele?


Havonta 300 ezer ft-ot tudok félretenni általában, van egy kis lakásom, kis autóm. Egy nagyobb lakáshoz vagy házhoz ez az összeg baromi kevés és nagyobb autót sem akarok, amikor ez is megfelel és 6 literrel elmegy bárhova.


Magánvállalkozást is szeretnék elkezdeni, de ahhoz is további 45-55 millió kellene, amihez ugyan csak kevés ez az összeg!


Ti mit tennétek a helyemben, hogy minél hamarabb elérjétek a 80 millió körüli vagyont?

Mivel lehet a leggyorsabban, de mégis biztonságosabban halmozni a vagyont?


2015. febr. 18. 17:46
 1/3 anonim ***** válasza:

10M-ért egytem mellett nem kapsz lakást - illetve amit kapsz az nem adod ki 60-70 körül.


Aztán vonj le 16% adót a kiadás árából és további 10%-ot a felmerülő költségekre (víz-gáz cső probléma, akármi).


Tehát egy 60e-ért kiadott albérletből jó, ha tisztán neked 40e körül megmarad, vagyis évi max. 500k.

2015. febr. 18. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

A vagyonunkat érdemes diverzifikálni, tehát több dologban tartani, ez csökkenti a kockázatot, hogy az egészet elveszítjük. Amit én csinálnék a helyedben:


1. Vennék egy üzlethelyiséget (azért ezt, mert egy vállalkozás szerintem megbízhatóbb). Kiadnám, de olyan szerződést írnék, hogy bármikor kirakhassam az illetőt, ha adott ideig elmarad a bérleti díj fizetésével. Számszerűsítve (példa): Belvárosban egy kis üzlethelyigséget szerintem kb. 7 millió forintért lehet venni. Ezt kiadod havi 60-70ezer Forintért.


2. 2 millió forintból vennék alacsony vagy mérsékelt kockázatú befektetési alapot. Ezek azért elég jól szoktak kamatozni. Szerintem egy alacsony kockázatúval a tiszta nyereség (adók, költségek után) 3 év után lehet akár 3-500 ezer Forint is. (az előnye, hogy bármikor szabadon vehető, eladható)


3. 1 millió Forintot pedig forgatnék rövid lejáratú magyar állampapírokban (3-6 hónap, 1 év), ez inkább unaloműzés, hogy addig se álljon a pénz, hanem belekóstoljak ezekbe a dolgokba, ezek nem hoznának, csak pár tízezres hozamot a futamidő alatt, de az is jobb mint a semmi.


Kb. ennyi. Irigyellek, hogy ilyen sok pénzt el tudsz tenni :) Én a 10-ed részét tudom csak havonta eltenni. Szabad tudni, hogy mit dolgozol?

2015. febr. 18. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 lencsefőzelék ***** válasza:
100%

Garázsban nem gondolkodsz? Az olcsóbb, többet is tudsz venni, és igaz, hogy nem hoz annyit, mint egy lakás, viszont nem is amortizálódik le annyira.

Az üzlethelyiség sem rossz ötlet.

Bankban én nem tartanám, bármikor becsődölhet vagy úgy dönthetnek, hogy a válságra való tekintettel befagyasztják a pénzünket, és még ha fizetnek is valamennyit a betétbiztosítási alapból, az fejenként max. egymillió körül lehet. Na meg ott is van kamatadó, készpénzfelvételi díj, stb.

2015. febr. 19. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!