Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Adnál kölcsön pénzt egy...

Adnál kölcsön pénzt egy rokonnak, hogy vegyen lakást, ha megtehetnéd, és ezzel megkönnyítenéd a sorsát?

Figyelt kérdés

Unokatestvérem első féléves a fogorvosi egyetemen, azért nem tud tanulni, mert az alkoholista apja állandoan dolgoztatja otthon és nem hagyja békén, az anyja elküldi bevásárolni, meg a gyerekért az oviba, gyakran a nyakán is hagyják...

Megkeresett engem a fiú, aki nagyon melegszívű, jó érzéke van az üzlethez, szerény és szorgalmas, egy olyan kéréssel, hogy adjak neki kölcsön 12 millió ft-ot lakásra, hogy végre elköltözhessen és ha majd lediplomázik (4,5 év múlva), akkor a banki 4%-os kamattal, egy összegben visszafizetni majd a keresetéből!


Nos, egy átlag fogorvos megkeres 300-500 ezer ft-ot az első években, ha szorgalmasan dolgozna és jól menne neki, akkor is legfeljebb 8 év múlva tudná visszafizetni a pénzt, ameddigre ez az összeg olyan +4,5 milió körül lenne (16,5 millió).


Benne vann az, hogy rossz szakember lesz, esetleg rossz munkahelye lesz, netán nem tudja elvégezni, de akármi is legyen, az lenne a célja, hogy vissza tudja fizetni nekem a pénzt nem?

Az összes embernek az a célja az életben, hogy ha már van keresete, legyen szülőmentes otthona nem?

Az elsődleges cél egy otthon vásárlàsa!



Ti mit gondoltok róla? Ha tehetnétek, adnátok neki?

Annyit kell tudni rólam, hogy a havi keresetem 800 ezer ft körül van, 500 ezret tudunk általában félre tenni, 15 millió megtakarításom van jelenleg, mindenünk megvan, a pénzt nem tudom üzletbe, cégbe fektetni, fix munkahelyem van.


Ti hogyan cselekednétek a helyemben?


2015. febr. 8. 21:47
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
67%

A kérdező kommentje:


Ha a lakásod nem lenne meg itthon, de a pénz a szàmládon lenne, akkor vennél jó áron lakást itthon, hogy lakhasson benne az unokahugod?


Igen, vennék, mivel nem tervezem, hogy életem végéig külföldön legyek, és idős koromban nekem is jól jön majd egy lakás. Pénzt befektetni lakásba elég jó biznisz.

2015. febr. 8. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%

Nem minden esetben keres jól egy fogorvos. Ha maszek, akkor nyilván jól keres ha jó a doki, és vannak betegei.

De ha csak sztk fogorvos aki majdnem, hogy futószalag szerűen kezeli a betegeket, azok nem keresnek olyan jól (lásd: szentkirályi utcai fogorvosok) Ha olyan jól keresnének akkor sok fogorvos nem menne ki külföldre. Maszek fogászathoz meg ugye újra pénz kell, nem is kevés.

2015. febr. 8. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%

"Azonban miből gondoljátok, hogy egy fogorvosnak nem lesz pénze?

Ők azok, akik itthon igazán jól keresnek nem?"


Igen, jól keres az a fogorvos, aki már befutott, vagy egy berebdezett saját rendelöje és megfelelö klientúrája.


Egy kezdö - mármint ha egyáltalán felveszik valahová -, nem keres különösebben jól. Mire lesz belöle olyan, akinek nincs igazan gondja anyagilag, az még legalább 5-10 év a diploma után.


De egyelöre még az egyetemet sem végezte el, és semmi biztosíték sincs rá, hogy tényleg sikerül neki.


Ha neked belefér, hogy ezt az összeget elveszted, akkor adj neki, egyébként ne.


Ahogy többen írták, fizesd a kollégiumot, esetleg segíts bele a megélhetésébe, de ennél többet rákölteni igen kockázatos.

2015. febr. 8. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%

Én orvosként végzek idén, és azt kell mondjam - gondolom a fogorvosoknál is ez a szitu -, hogy baromi nehéz első generációs orvosnak lenni.


Az évfolyamtársaimnál, vagy 1-2 évvel előttem végzőknél azt látom, hogy ahol már valamelyik - sokszor mindkét! - szülő orvos, ott megvannak a kapcsolatok, a kiépített praxis (legtöbbször magán), így ők könnyen indulnak a karrierjük építésében.


Ezzel szemben mi, akiknek nincsenek orvos rokonai, csak átlagos vagy átlagon aluli anyagi háttér, kénytelenek vagyunk végigjárni egy hosszú utat, aminek a végén sem biztos, hogy lesz magánpraxis. A közszférában pedig nevetségesen alacsonyak a fizetések.


Ezzel csak azt akartam mondani, hogy az unokatestvéred még csak elsőéves, ki tudja, hány év alatt lesz meg a diplomája, és hogy utána hogyan boldogul...jó pár év, mire egy magánpraxist kiépít, ne alapozz több százezres fizetésekre.


Ettől még kedves tőled, hogy segíteni akarsz, de én is inkább szállást biztosítanék neki kölcsön helyett.

2015. febr. 8. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%

Nem, soha. És ha ne adj isten meghal? Hova mégy a pénzed után? A szülei megöröklik (vagy ki tudja lehet csinál addig egy gyereket és akkor az örökli meg, ami még rosszabb, mert amíg kiskorú senki se teheti rá a kezét) és akkor majd próbálod valahogy kiperelni belőlük a pénzed?


Magyarországon élsz egyébként is, egy kezdő alkalmazott fogorvos nem keres úgy, hogy 12 millákat fizethessen vissza csak úgy, ha magán praxisa van, akkor keres igazán jól, de ahhoz meg sok pénz kell és kapcsolatok... Nem úgy megy, hogy huszon pár évesen kiesik az egyetemről és dőlnek a milliók. Esetleg, ha az alkoholista apja helyett lenne egy forgorvos apja, akinél rögtön kap egy széket magának akkor... Különben még az is lehet, hogy kibukik vagy akármi.


Menjen és béreljen egy szobát. Vagy lakjon kollégiumban. Egy rakás fogorvos végez évente, szerintem elenyésző az, akinek lakást raknak a segge alá, mégis el tudják szépen végezni.

2015. febr. 8. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk azt sem értem, hogy minek neki 12 milliós lakás? Még Pesten is lehet jóval olcsóbban lakást venni. Főleg garzont. Azért nehogy már te finanszírozd neki a playboy életmódot. Pofátlan. Én nem is tudom, hogy valaki, hogy képzeli, hogy adjál 12 millát, majd egyszer lehet visszakapod, de ki tudja...


Én megmondanám, hogy nem tudom honnan vette, hogy van 12 millió forintom, de félre van informálva. Ennyi. Nehogy már még magyarázkodjak, hogy miért nem megyek bele egy ilyen hülyeségbe.


Meg amúgy is, mi van, ha kellene neked az a pénz? Most nem tudod befektetni, és ha 2-3 év múlva betudnád? Mi van, ha megszűnik a munkahelyed és kéne az a megtakarítás. És így tovább.


Ostoba ötlet!

2015. febr. 8. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%

"A kérdező kommentje:


Értem, igen, ez a legjobb megoldás eddig!

Azonban miből gondoljátok, hogy egy fogorvosnak nem lesz pénze?

Ők azok, akik itthon igazán jól keresnek nem?"



Kérdező! Én voltam aki először javasolta, hogy a saját nevedre vedd meg a lakást, és hadd lakjon ott a fiú.

Fenti kérdéseidre is van ám válasz:


- Azonban miből gondoljátok, hogy egy fogorvosnak nem lesz pénze? ÉS MIBŐL GONDOLOD, HOGY EGYÁLTLÁN SIKERÜL BEFEJEZNIE AZ EGYETEMET?


Arra sem gondoltál, hogy közbejöhet bármi! Mondjuk harmadik évben rájön, hogy mégsem akarja.. vagy nem bírja.. vagy egy baleset... lerokkan... bármi, de bármi lehetséges!!!!


Épp ezért hidd el, nem jó ötlet hogy adj neki 12 milliót. Az viszont igen, hogy megveszed magadnak a lakást (befektetésnek sem utolsó) és odaadod neki.. ha neked nincs szükséged a havi bérleti díjra. Ő is jól jár, mert csak a rezsit fizeti.


Aztán ha már praktizál, akkor megveheti tőled a lakást!

2015. febr. 8. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok otthon az orvosok terén, javítson ki valaki ha rosszul tudom.


A dokiknak nem meg kell vásárolni a praxist? Tehát nem úgy megy az sztk-ban se, hogy felveszik alkalmazottként, hanem alapból vállalkoznia kell, a házidokinál meg a fogdokinál is ott virít a recepten mindig az xyz Bt.


Plusz a magánpraxis se sok pénz. Az sztk-s fogdokim (vagy 45-50éves ha nem több) most fog magánrendelőt nyitni, gondolom volt spórolt pénze, de így is felvett vmi 4-5milkát hitelre.


A piacképes tehát jól kereső orvosok esetében azok indulnak be hamar akiknek jómódúak a szüleik. Pl fogorvos, sebész, nőgyógyász, pszichológus. A csóróknak nehéz dolguk van ezen a téren tudtommal.


És valóban 12milka? Nemá... Zuglóban 6-8milkáért másfél szobás lakást lehet venni.


Fizessed be kollégiumba, vagy albérletbe.

2015. febr. 9. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%
Hozzá kell tennem, hogy az a gyerek sincs tisztában a pénzzel aki 12milkát akar kölcsönkérni és azt hiszi, hogy egyben visszafizeti pikk-pakk amint melója lesz.
2015. febr. 9. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
50%

Elég sok rosszindulatú kommentelő van akik szerint eredjen koleszba a kölök és fizesd azt....

Nyilván megoldható az is, de igaza van annak aki az írta vegyél lakást (nem kell 12 millás, bő feléért már lehet kapni normálisat) és lakjon ott. Fizesse a rezsit, tartsa rendben és ha elkezd dolgozni kifizeti neked havi részletekben vagy ha bankot robbant akkor akár egyösszegben.

Ha neked az a pénz csak áll akkor amúgy is jó dolog befektetni ingatlanban főleg mostanság hogy az árak nincsenek az egekben, ebből akár profitálhatsz akkor is ha a srác mégsem veszi meg tőled.

2015. febr. 9. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!