Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hova a legértelmesebb kimenni?

Hova a legértelmesebb kimenni?

Figyelt kérdés
Ki szeretnék menni dolgozni majd külföldre, és lehetőleg ott is élni, később családot alapítani. Elsősorban az északi országokra gondoltam, Norvégia, Finnország, vagy Svédország. Svédország nagyon szimpatikus volt, maga a társadalom, és az életfelfogásuk. És szeretnék minél hamarabb elkezdeni megtanulni az adott nyelven. (Off: 18 éves vagyok, most kezdődik az életem. M.o-n nem fogok szenvedni egész életemben, hogyha máshol sokkal jobb életet élhetnék. Aztán lehet köpködni a "nagy hazafiaknak". Szeretem M.o-t, mégis csak a hazám. De szerintem minden szempontból kilátástalan a helyzet ebben az országban.)
2015. jan. 29. 23:27
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem kilátástalan a helyzet.Persze,ha mindenki bebeszéli magának ezt a badarságot,akkor az lesz...
2015. jan. 29. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Finnországban állítólag nagyon szeretik a magyarokat, Svédországot viszont sokan tartják úgy igazán jóléti államnak. Válaszd akármelyiket, tanuld szorgalmasan a nyelvet, csinálj egy szakmát is közben, utána már elkezdhetsz albérletet és munkát keresni. Nem árt, ha van kint ismerős, akkor kicsit könnyebb, de nyelvtudással és szakmával anélkül is boldogulni fogsz, ha szorgalmas vagy és tényleg komolyan gondolod.
2015. jan. 29. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Ha akarod, nem álom.

Én drukkolok neked, viszont azt tudd, hogy a sikerért, mindenhol keményen meg kell dolgozni, ez országtól független dolog.

Én is szeretnék egyébként külföldön élni, de sokkal inkább azért, mert az adott hely nagyon vonzó számomra. Szerencsére én boldogulok magyarországon is, bár azért üröm az örömben, hogy csak bécsből meg pozsonyból vannak megrendelőim már lassan 2 éve...ez azért elmond pár dolog az itteni kilátásokról

2015. jan. 29. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

De, szerintem nagyon is az... És az emberek döntő többsége is valószínűleg így gondolja.


Igen, van 1-2 ismerős, aki kint lakik Svédországban. Őket meg tudnám kérdezni, hogy mi hogyan működik. De csak ennyi.


Angolul tudok valamennyire, tehát megtudnám értetni magam. De állítólag ha munkát akarok keresni, akkor azon a nyelven is meg kell tanulnom, hiába tud ott mindenki angolul.


Igen, hát nem lesz egyszerű, de szerintem megéri az a "kis szenvedés". Még jó pár év, mire mindent megalapozok. Nem szeretnék csak úgy felkészületlenül "beleugrani" semmibe sem. De viszont ez az egy az, amit el tudok képzelni a jövőmnek, ami motivál pozitív irányba.

A családom is mindenben támogatna, amiben csak tud.

Vész esetén, ha nem megy, akkor vissza tudnék jönni. Egy próbát mindenképp megér szerintem. Köszönöm a jó kívánságokat, és igyekszek érte tenni! :)


Megértem, tehát akkor magának inkább az ország szépsége miatt volt ez a késztetése. Ha nem is szándékozik kimenni, de én drukkolok magának, hogy valamikor is összejöjjön!

2015. jan. 30. 00:22
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha ezt erzed akkor menj, mert ha nem akkor mindig ott lesz benned a tuske hogy nem probaltad meg. Meg fiatal vagy, barmikor ujra tudod kezdeni.

En is igy ereztem ennyi idosen mint te, azota eltelt egy kis ido es a 3ik EU-s orszagban lakom. Volt ahol csalodtam, tobbet vartam, most ugy erzem itt megtalaltam a szamitasom.

Foleg az eleje lesz nehez, idegen kultura, uj munkahely, uj nyelv, idegen kozeg, de ha fiatalon nekivagsz akkor az ember sokkal jobban tud alkalmazkodni (es tanulni) mint idosebben.

2015. jan. 30. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!