Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy munkahely milyen alapon...

Egy munkahely milyen alapon vár el motivált hozzáállást plusz munkát, ha maga még a minimumot se adja, ami a szerződésben van, nemhogy pluszt?

Figyelt kérdés

Tehát.

Munkatársként megkapjuk a havi szűk nettó 90.000-et ami a hideg vízre elég. A munkahely semmiféle pluszt nem ad, egy fillért se, nincs cafeteria, ruhapénz, üdülési csekk, jutalom stb. Semmi.

Mindenki húz haza: erről annyit, hogy rendszeresek a túlóráztatások, amik kötelezőek (önként vállaltan kötelezőek, az embernek joga van igent mondani…), és soha senki egy fillért se kap érte.


A szabadságot úgy adják ki mintha a fogukat húznák, mindig benn marad egy csomó nap, amit ki se fizetnek (=benyelik) Rákérdezni nem tanácsos mert elküldenek.

Ebből látszik, hogy a cég még a szerződésben vállalt minimumot se teljesíti, sőt jogszabályt sért (szabadság benyelése, túlmunka ingyen).


De ha ők még a minimumot se adják akkor vajon mégis milyen logika alapján mernek „pluszt”, motiváltságot elvárni?

Vajon én vagyok a hülye ha úgy látom, ha ők úgy állnak hozzám ahogy én is úgy állok hozzá ahogy?

Megkapják azt a minimumot amit fizetnek és egy hajszállal se többet. Többet akarnak? Motiváljanak. Jutalmazzanak.


2015. jan. 28. 17:22
 1/7 A kérdező kommentje:
A főnök egyfolytában jajong, hogy minden munkatárs olyan savanyú, olyan búvalb**ott, senki se motivált, senkitől se lehet semmi pluszt elvárni, mindenki csak a minimumot adja, aztán húz haza (ami nem igaz, részletek ld lent).
2015. jan. 28. 17:22
 2/7 anonim ***** válasza:
48%

Semmilyen alapon. Viszont legalább visszaél az erőfölényével. Sajnos sok ilyen cég van, a magyar valóság is ezt támogatja.


Javaslom a kormányellenes tüntetéseket, Orbán szerint hatalmas jólét van és "soha nem volt olyan alacsony az infláció és a munkanélküliség, mint most". Na ja, álljon be a szalag mellé pár napra havi 90e-ért, meglátnám mennyit változik a véleménye.

2015. jan. 28. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

" De ha ők még a minimumot se adják akkor vajon mégis milyen logika alapján mernek „pluszt”, motiváltságot elvárni? "


Azon a jogon, hogy tudják megtehetik, hiszen a dolgozónak szüksége van a munkájára. Ha nem tetszik a dolgozónak, hogy ingyen kell túlóráznia, akkor tegyen panaszt és lépjen ki. Tudják, hogy a dolgozók inkább befogják a szájukat, hiszen a 90 ezer forint is több mint a semmi.

A cafeteria, ruhapénz, üdülési csekk, jutalom meg adható de nem kötelező. A céged nem. Ezt minden dolgozó tudomásul vette, és elfogadta, amikor jelentkezett az állásra.

2015. jan. 28. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Hát tehetni tehetik, illetve elvárni bármit lehet, de hogy ebből mit kapnak meg, az kérdés. Mint az ábra is mutatja, a dolgozók úgy vannak vele mint én.

Megcsinálom a dolgom, panasz nem lehet a munkámra, de tőlem ne várják el, hogy aztán két szalmaszálat is keresztbe tegyek pluszba.

Nem teszek.

Jó példa erre, hogy jött egy csomag a főnöknek mikor épp nem volt ott. Bárki átvehette volna fél perc alatt, de senki se vette át mindenki lesz**ta.

Nem az én dolgom, mondták és ennyi.

Igazuk volt.



"Azon a jogon, hogy tudják megtehetik"

2015. jan. 28. 17:59
 5/7 anonim ***** válasza:
Lépj le amint lehet.Ez is egy szemét szar kizsákmányoló hely.Én félállásban keresek 72 nettót.Ami szintén nem sok,de én már csak 9-13h-ig dolgozom ami nagyon nem mindegy,és kisgyerekkel nekem mondjuk pont megfelel . :)
2015. jan. 28. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
én meg napi 8-17-ig vagyok papíron a valóságban 8-19-ig többnyire mindez nettó nem egész 90-ért
2015. jan. 28. 18:05
 7/7 anonim válasza:

Semmilyen jogon.

De hazánkban nagy divat kizsákmányolni a dolgozok, hiszen megtehetik.

Arról nem is beszélve, hogy megunod, felállsz, elmész, holnap már 3 másik ott van a helyedre.

Ez ennyi.

2015. jan. 30. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!