Felmondás menete?

Figyelt kérdés

Jövő hét elején fel akarok mondani, de mivel ez az első munkahelyem, nincsen tapasztalatom az ügyintézés menetében, és kicsit tartok is ettől a helyzettől. A közvetlen főnökömmel és a fölötte lévő főnökkel sincsen kapcsolatom (úgy értem, eddig csak futólag beszéltem velük), egy lánc legutolsó szeme vagyok, a munkát az egyik régóta itt dolgozó kolléganőmtől kapom, nem a főnököktől. A főnökök nem sejtik sztem, hogy nem érzem itt jól magamat, ezért nyilván váratlanul éri majd őket a felmondásom.

Én szeretném minél kevesebb felesleges beszélgetéssel letudni az egészet (nem akarok panaszkodni - pedig lenne rá okom -, nem akarom, hogy győzködjenek vagy megpróbáljanak megoldást találni a problémáimra, mert úgysem tudnak), és "rávenni" őket, hogy a felmondási idő egy részétől eltekintsenek.

Ti hogy kezdenétek bele? Felmondólevél-formanyomtatványt nem találtam (csak pénzért letölthetőt), ezért arra gondoltam, felmondólevél nélkül megyek oda, röviden megindokolom a távozásom okát, megkérem őket, hogy "közös megegyezéssel" történő felmondást írjunk, és legalább egy kis részét engedjék el a felmondási időnek. + megkérdezem, hogy szükség van-e vmiféle formanyomtatványra, vagy elég, ha írok én/írnak ők egy sablonszöveget a megállapodásunkról, amit mindketten aláírunk.

Ez így OK?


(Más: szívesen vennék tippeket arra vonatkozóan is, hogy hogy éljem túl a felmondási időt, ha esetleg zokon veszik a távozásomat.)



2015. jan. 18. 11:48
 1/2 anonim ***** válasza:

Írásban tedd meg a felmondásod, ne szóban!

Indokolnod nem kell, azt a munkáltatónak kellene, ha ő mondana fel!

Nem kell bő lére ereszteni, a lényeg legyen benne.


Pld.:


Alulírott Buga Jakab (Tata, 1969. 01. 21., anyja neve: Rózsa Jolán) a 2013. április 03-án létrejött határozatlan idejű munkaszerződésem 2015. február 13-i nappal felmondom.


Egyben kérem Tisztelt Munkáltatót, hogy a felmondási időm letöltésétől teljes egészében eltekinteni szíveskedjen.


Kecskemét, 2015. február 03.


Aláírásod


Két azonos példányban készüljön, az egyik a cégé, a másik a Tied, amely példányon átveteted (dátummal ellátva!) a munkáltatóval a felmondásod!


Ha még próbaidőn vagy azon a napon, amellyel meg szeretnéd szüntetni a jogviszonyod, elég az utolsó napon átadnod a felmondást, mert ilyenkor azonnali hatállyal megszűnik a munkaviszony, mivel nincs felmondási idő.


Ha nem vagy próbaidőn, akkor a felmondási idő alapból 30 nap, amelyet - ha a munkáltató igényt tart rá - le kell töltened. Direkt nem azt írtam, hogy "le kell dolgoznod", hiszen a felmondási idő alatt akár szabadságon is lehetsz, vagy táppénzen.

Azért alapból 30 nap, mert ennél hosszabb is lehet, ha így kötöttétek meg a szerződést, vagy van a cégnél kollektív szerződés, ami hosszabb felmondási időt ír elő. Ha ezekről nincs szó, akkor 30 nap és kész. Ez naptári napot jelent, nem munkanapot!

2015. jan. 22. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

...

A felmondásodra érdemben válaszolnia kell a cégnek, kivéve ha próbaidő alatt teszed meg.

A válasznak tartalmaznia kell, hogy mennyi a felmondási időd, melyik nappal jár le, eltekint-e tőle a munkáltató, vagy sem, kinek kell átadnod a munkaköröd és milyen módon, mikor kapod meg az elszámolási béred, papírjaidat...

2015. jan. 22. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!