Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mióta vagytok munkanélküliek?...

Mióta vagytok munkanélküliek? Mihez kezdtek? Hány évesek vagytok?

Figyelt kérdés

21 éves vagyok. Még 1 évem van a szakmámból, de nem hiszem, hogy utána eltudok majd benne helyezkedni (kiadványszerkesztő). 1 éve csak új beestem erre, mert nem tudtam mi akarok lenni viszont azóta a grafikus része nagyon megtetszett, viszont pályakezdőként lényegében lehetetlen elhelyezkedni a szakmában, ha mégis azt is csak Budapesten, de a fizetésből nem tudnám magam eltartani.

Vidéken lakom ahol a munkalehetőség lényegében kimerül a gyári munkában és a közmunkában. Én sajnos csúsztam egy évet középiskolában, illetve félévet itthon voltam, mert szakmát váltottam.

Több ismerősöm is akik pályakezdők nem tudnak elhelyezkedni, akik igen azok is csak gyárban, illetve ketten már közmunkán vannak.

Én végzés után nem akarok rögtön gyárba menni (ha egyáltalán felvennének), lényegében elvágom az egész életemet azonnal. Betanított munkás tapasztalattal a későbbiekben is csak ilyen munkára számíthatok és lényegében a maximum előrelépési lehetőségem az, hogy sor/osztályvezető leszek.


A legtöbbjük egyszerűen beletörődött és úgy vannak, hogy legalább van egy kevés pénzük, vannak olyanok is akik otthon ülnek és ezzel semmi problémájuk. Eddig én is elfecséreltem elég rendesen a szabadidőm (esti tagozatra járok így elég sok szabadidőm van), de szeretnék előre felkészülni (pl. most kezdtem neki az angol tanulásnak).


Lényegében tanácsok kellenének tapasztaltabb emberektől, hogy mit kezdtek magukkal, mire készüljek fel stb.


Gondolkodtam azon, hogy fősulira megyek és újraérettségizek, de ebben még nem vagyok biztos, illetve az sem tudom mennyire érné meg. Gazdaságinformatikus szakra jelentkeznék. A gazdasági dolgok érdekelnek, azonban programozás nem tudom mennyire menne.


Előre is köszönöm a válaszokat.



2014. dec. 25. 15:26
 1/8 anonim ***** válasza:
39%

Amíg fiatal vagy, és van lehetőséged tanulni, addig tanulj. Jól teszed, hogy nem elégedsz meg a közmunkával meg a gyári munkával!

Ha van kedved főiskolára menni, akkor mindenképp iratkozz be, mert a jobb helyeken már elvárják, hogy legyen. Ha a grafikus szak érdekel, akkor jelentkezz arra. Abban igazad van, hogy pályakezdőként nehéz elhelyezkedni. Pont ezért az egyetemről már nem pályakezdőként kell kikerülni. Én is nemrég diplomáztam, és nem dolgoztam az egyetem alatt, csak a fél éves kötelező gyakorlatom volt meg. És éreztem a hátrányát. Ha újrakezdeném, mindenképp dolgoznék az egyetem alatt. Írd be a googlebe hogy grafikus gyakornok. Kiad rá pár találatot. Persze nagyrészt Budapesten vannak, dehát valamit valamiért.

Gazdaságinformatikusok nem tudom hol tudnak elhelyezkedni, de ha van gyakorlatod, és angol nyelvtudásod, nem lehetetlen.

Én úgy látom, hogy ma már az OKJ meg az érettségi egyszerűen nem elég. Vagy tanulsz egy jó szakmát, olyat, amit tudsz vállalkozásként is csinálni, vagy diplomázol. Ha téged a szakma nem érdekel (asztalos, esztergályos, hegesztő, ács, fodrász stb.) akkor nem szabad megelégedni az érettségivel meg az okj-val.

2014. dec. 25. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.

Most is Budapestre járok suliba, estin. A gond az, hogy még rendes gyakornoki hely sincs. Beszéltem felsőbb évesekkel és ők is csak olyan gyakornoki helyet találtak ahol semmi szakmába vágót nem csináltak vagy csak nagyon keveset, pedig a többségük Pesten lakik. Például nyomtattak, wordbe irkáltak stb.


Gazdaságinformatikusként jól el lehet helyezkedni, azt tudom, már utána olvastam. Legszívesebben rendes gazdasági szakon tanulnék tovább, de ott nagyon nagy a ponthatár.

2014. dec. 25. 17:41
 3/8 anonim ***** válasza:

2 évente 2 hónapot vagyok az, mint most is. Jövő évtől viszont változik az ellátási rendszer, így szerintem most voltam voltam utoljára jogosult erre.


Szezonálisan külföldön dolgozok, mellette levelezőn fősulit végzek, amelyben vállalkozok is munkanélküli időszakon kívül. A munkanélküli időszak alatt csak csökkentett módban futnak a vállalkozásaim és a befektetéseim hozamaiból élek. Ez idő alatt van elég időm rendszerint a téli 2-3 hónapban vizsgázni, megtervezni a jövő évet és januártól megkezdeni az az évi fejlesztéseket, terveket megvalósítani.


Nem vagyok kényszerben, de motivált sem vagyok az elhelyezkedésre, hiszen egyfelől van az álláskeresési járadék ami maga cca. 10 ezer forinttal marad el, a 40 órás munkabértől. Amihez hozzá jönnek az egyéb bevételek, amik meg messze túlmutatnak az elérhető itthoni bérek dupláján.


Ahogy írtad is a vidéki lehetőségeket, pont ezzel foglalkozok, hiszen magam is onnan indultam el, hasonló élethelyzetből és ott élek, hasonlókat tapasztaltam, ezért kezdtem el dolgozni két éve a saját vidékfejlesztő programjaimon. Ma már azoknak segítek, akik ki karnak törni ebből.

2014. dec. 26. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Évek óta nincs munkám... Nem részletezem milyen munkakínálatokat kapok.
2014. dec. 26. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nekem érettségim és két szakmám van,egy éve nem találok munkát.

Fogalmam sincs mihez kezdjek!Szivesen tanulnék új szakmát,de felesleges,ugysincs munka!

2015. jan. 4. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Tanuljatok németül és gyertek svájcba
2015. jan. 10. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Utolsó!Te kint élsz?Mióta?És mit dolgozol?
2015. jan. 13. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
voltam kinn asztalosként nagyon megéri most idehaza dolgozom de teljesen mást :) ha vmire kiváncsi vagy irj s5wezzer@gmail.com
2015. jan. 16. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!