Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha valaki hosszabb ideig van...

Ha valaki hosszabb ideig van táppénzen akkor nem jogosult az arra az időszakra járó kafetéria juttatásra? Törvényesen járt el a munkaadóm?

Figyelt kérdés
Eddig negyed évente kaptam kézbe az általam választott kafetéria utalványt. Több mint két hónapja keresőképtelen vagyok egy munkahelyi baleset miatt. Most Decemberben lett volna esedékes kézhez kapnom az idei utolsó kafetéria juttatást, de a cég a hosszú keresőképtelenségre hivatkozva megvonta tőlem.

2014. dec. 19. 11:47
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A cafetèria bèren kìvüli juttatás, a szerződès vagy a cèg belső szabálya rendelkezik róla. Csak akkor jogtalan a megvonás, ha ennek ellent mond, egyèbkènt nem kötelező adnia.
2014. dec. 19. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ez sok cégnél így van. Nálunk 3 nap táppénz után már nem kapod meg a következő havit, utána hónapban csak a felét, majd aztán az egészet. Rengeteg a csalás a táppénzzel, szerintem érthető ha a munkaadó így jár el.
2014. dec. 19. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0%

Munkahelyi baleset?

Tehát a munkahelyen (illetve munkába történő utazáskor, vagy munkából történő utazáskor), munkaidőben, munkavégzés közben szenvedtél balesetet? A balesetről készült baleseti jegyzőkönyv?

Mert ha tényleg munkahelyi baleset, és minden rendesen le lett dokumentálva, akkor itt valakinek meg fogják mogyorózni a mogyoróit.

A munkahelyi baleset miatti hosszú távú keresőképtelenség az nem betegszabi...

2014. dec. 19. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


"Feribátyánk"

Igen, munkahelyen szenvedtem el, 11 hete járóképtelen vagyok, 100%-os táppénzt kapok és természetesen baleseti jegyzőkönyv is készült.

Na akkor ez érdekes...

Hol tudhatnék meg biztosat hivatalos forrásból?

2014. dec. 19. 12:38

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!