Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Törvényesen ki lehet kötni...

Törvényesen ki lehet kötni egy álláshirdetésben, hogy nem dohányzót keresnek?

Figyelt kérdés
2013. dec. 3. 17:12
 1/2 anonim ***** válasza:

Torvenyesen nem. Ettol meg minden lehetosege megvan a munkaltatonak, hogy a szemelyes interjun rakerdezzen, es a tovabbiakban 'nem megfelelt' cimkevel lasson el minden dohanyzot.


Ha munkaban nem dohanyzol (es emiatt nem kersz plusz 'cigiszunetet'), akkor nem sok koze van hozza - mas kerdes, ha mondjuk egeszseghez kapcsolodo termekeket kell arulni, ott egy bagoszagu, nikotinfoltos ujju/fogu alkalmazott nem tul jo esellyel indul.

2013. dec. 3. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Szerintem nem, de ebben sem vagyok biztos. Viszont ha van szakmai szempontból 200 alkalmas jelölt, úgysem tudják mindet felvenni, tehát valami alapján kell szelektálni, azt meg megtehetik szerintem ezen érv alapján is, meg még számtalan dolog alapján. Különösen akkor, ha nekik ez fontos szempont.Attól még szerintem nem fogják azt mondani, hogy nem vagy alkalmas,(lehet, hogy nem is gondolják azt) egyszerűen csak azzal fogják indokolni, hogy másra esett a választás.
2013. dec. 27. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!