Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Közgazdászok! Ti hány helyre...

Közgazdászok! Ti hány helyre küldtetek önéletrajzot mire kaptatok munkát?

Figyelt kérdés

2014. dec. 14. 21:01
 1/10 anonim ***** válasza:
37%

Barátnőm közgazdász, angol-német felsőfokkal, már volt 4 év munkaviszonya, csak váltani akart és 1 év alatt talált rendes munkát, ahova fel is vették.


Rendes munka alatt értem, h teljesen be van jelentve, szakmába vágó (tehát nem mlm ügynöki). Sztem ilyen végzettséggel, ami neki van, 28 évesen sok az 1 év keresési idő Bp-en.

2014. dec. 15. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
37%
Jah és több100 pályázatot küldött.
2014. dec. 15. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Oké, akkor én is küldök pályázatokat az ország egész területére mert már ki van a tököm. :(
2014. dec. 15. 13:00
 4/10 anonim ***** válasza:
52%
A közgazdász egy irtó tág fogalom, az elhelyezkedés nagyban függ attól, hogy milyen szakon végeztél. Pénzüggyel/számvitellel/Gazdelemzéssel/alkalmazott közgázzal valószínűleg nem lehet probléma az elhelyezkedés, megfelelő nyelvtudás mellett. HR-el, Turizmussal és Marketingel nyilván kicsit küzdősebb lesz a jelenlegi munkaerő piaci igények alapján, de persze itt sem lehetetlen, ha talpraesett vagy.
2014. dec. 15. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
37%
Kérdező, Te eddig hány db pályázatot küldtél?
2014. dec. 15. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
54%

Változó. Általában 1-2 év, ahogyan azt hallom. Már majdnem egy éve keresgélek (4 év munkaviszonnyal) én magam is; egyelőre két többkörös interjúm volt (az egyiknél találtak rátermettebbet, a másiknál visszamondták a pozíciót), pedig folyamatosan frissítem az önéletrajzom (egyébként PSZF-et végeztem).


Ijesztő ez, mivel ismerek egy srácot, aki 3 évig vegetált alkalmi melókon, mire egy bank kontrolling csapatába bekerült (ráadásul az évfolyam egyik legpengébb tanulója volt :( ). Szurkolok Neked... fel a fejjel!

2014. dec. 15. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
50%

Én egyből találtam abszolutórium szerzés után egy karrierbörzén, szóval már a diplomázás előtt. Azóta kétszer váltottam már a saját akaratomból, a keresgéléstől kezdve szerintem 1 hónapon belül találtam munkát.

Ha tudod mit akarsz kezdeni az adott szakkal, milyen munkákat szeretnél vállalni és céltudatosan arra tanulsz/készülsz, akkor jobb esélyeid vannak, ha csak úgy vagy vele, hogy tanulok valamit, a közgazdász jónak tűnik, de igazából nem is érdekel és 5 év alatt végigbukdácsolod a 3 éves képzést, akkor ne számíts semmi jóra, mivel azt se tudod milyen munkákat keress, mihez értesz, hiszen pont ugyanannyit tudsz, mint a főiskola/egyetem megkezdése előtt, semmit... csak van egy diplomád, de ez minden szaknál elmondható.

Jó példa amikor karrierépítés kurzuson ülünk, a tanár kérdezi a jövőbeli terveinket és a jó tanulók meg sorolják, hogy ilyen elemzők szeretnének lenni, olyan tanácsadó cégnél dolgoznának szívesen, amolyan banki terület érdekli őket, magyarán érdekli őket amit tanulnak. Akik meg csak túlélni próbálnak azok csak csak ülnek némán, azt se tudják hol vannak, ne csodálkozz, ha ezek nem tudnak elhelyezkedni.

Nem véletlenül nézik már a cégek is, hogy az egyetemi évek alatt mennyire voltál aktív, például szakkollégiumi tagság, TDK munka..

Szóval nem a munkaerőpiac hibájának tudható be, hogy egyeseknek 1 évig tart a keresés egy közgazdász diplomával.

Közhelyes, de nem véletlenül írják le az emberek mindig, hogy azt tanuld, amit szeretsz/szeretnél csinálni, ne kényszerből valamit.

És az is számít melyik suliban tanultál, milyen szakon, van-e mesterdiplomád...

Egyébként vicces visszalátni az én régebbi hozzászólásaimat szinte egy az egyben, de nem bánom. :-)

2014. dec. 17. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Munkát legutóbb 5,5 hónap után, de csak közmunkát :(
2014. dec. 19. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

közmunka közgazdász diplomával?

Szabolcs megyébe turizmusos diplomával?

úgy még el is hiszem

2014. dec. 19. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Csongrád megye, és gazdálkodási.
2014. dec. 19. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!