Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Az ebesi Curver Műanyaggyár...

Az ebesi Curver Műanyaggyár ugyanolyan "elit", mint a győri Audi?

Figyelt kérdés

Vagy milyen úton lehet oda bekerülni? Ismerősöktől hallottam rémtörténeteket, ill. itt is olvastam olyanokat, hogy nagyon stresszes, és sokan nem bírják az embertelen körülményeket, de nem tudom, hogy ebből mennyit szabad elhinni...

A furcsa az, hogy nem látni tőlük álláshirdetéseket egyik álláskereső oldalon sem.

Hogyan vegyem fel velük a kapcsolatot? Menjek be, aztán max. kihajítanak? :D


2014. dec. 11. 12:29
 1/3 anonim válasza:
89%

Néhány éve dolgoztam ott 3-4 hónapot diákként.

Fogalmam sincs, milyen az Audi, de arról a műanyagüzemről legkevésbé az elit szó ugrik be...

Nem fizikailag nehéz, hanem rendkívül egyhangú, mert ugyanazt látod órákon keresztül, de ez gondolom minden futószalagos munkánál megvan.

Folyton azt sugallják, hogy úristen, sietni kell, rohanjál, mert elpusztul a cég, ha nem. Volt olyan műszak, mikor nem gép mellett voltam, hanem kész cuccokat kellett összecsomagolni, raklapra tenni és akkor ottani asszonyokkal dolgoztam, kapkodtak, mint a bolond, és az utolsó két és fél órában meg nem kellett csinálni semmit, csak úgy tenni, mintha. Egyébként a személyzet nagy része ilyen mónikasó-statiszta típus, hetekig meg sem tudtam őket különböztetni egymástól :)

Az elképzelhető, hogy csak ismerősökön keresztül lehet bejutni, mert mondták, hogy az dolgozó az egyik targoncás

nője, de lehet hogy több kapcsolat is van, olyan sokat nem beszélgettem velük. A portáig biztosan el tudsz jutni. Én egyébként nem erőltetném, nagyon max. 1 évig lehet ott dolgozni. Mikor odajártam, annyira nem volt olyan rettenetes, de így utólag visszagondolva azon is csodálkozok, hogy nem hagytam ott egy hónap után.

2015. jan. 3. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Jól írja az előző, elég sok a mazohista típus,aki a szart is kihajtja belőled.

Engem legtöbbször 3 géphez tettek be egyszerre és csodálkoztak,hogy miért halmozódik fel a termék, miért nem tudom megcsinálni egyszerre három ember munkáját. Hm ..Maga a munka része amúgy nem lenne olyan rossz,csak a vezetők meg az ott dolgozók hozzállása borzalmas.

Pl van olyan munka,amit simán meg lehetne csinálni ülve is, de nem engedik, álljál vagy guggolj végig a 12 órában, nehogy már könnyebb legyen a parasztnak.

Tök logikátlan dolgokat csinálnak. Pl ha már beosztanak egyszerre három géphez,akkor legalább egymás melletti gépekhez osztanának be.De nem, a lehető legtálabbiakhoz.

Agyhalottak a nagy részük.

Diákként biztosan be lehet kerülni nagyon könnyen, a meló diáknál tárt karokkal várnak, mindenféle jutalommal meg ún prémiummal ha tudsz menni rendszeresen. De nem véletlenül nem találnak olyat,aki ezt megteszi.

Ami még külön idegesítő, hogy pl címkézni kell, és látod,hogy el fog fogyni a címkéd. Fel kell menni egy irodába szólni, hogy hozzanak neked.Ott szintén az agyhallottak ülnek, nem hoznak le neked, többször kell szólni, mire méltóztatnak adni új címkét.Addig a gép meg dobálja ki magából a termékeket,amiket fel kéne címkézni, ha lenne címke.És nagyon el lehet így maradni vele, a többi dolgozó miatt. Abszolút nem jellemző,hogy segítenék egymást, inkább alá tesznek a másiknak.

Tegyük fel 5000 terméket dob ki egy műszak alatt.Téged ott hagynak 500 címkével és nem értik meg,hogy az miért nem elég.

Szerintem az lenne a minimum, hogy akiknek ez a feladatuk, azok időben hoznak neked elég címkét, nem hogy még neked kelljen utána járkálni(miközben jön ki a szalagon a termék).És akkor is inkább kimennek cigizni,szarnak a többeikre.

Nekem az életkedvem elment ott.A munka amúgy tényleg nem vészes, de olyan parasztokat kitalálni sem lehetne, mint amilyenek ott vannak.(tisztelet a kivételnek)

Van több gyár a környéken, bármelyik jobb, mint a curver.Tapasztalat.

Több gyárban voltam egész sok időt, egyik sem annyira rossz.A róna mondjuk szintén nem a kedvenc, de lényegesen jobb, mint a curver.

2017. ápr. 3. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A curverben keveset fizetnek és agyon dolgoztatnak. Hosszú távon senki nem marad ott,akinek van egy kis esze.

Nem mondom, hogy az Audi álom, de ott legalább megfizetnek és jobbak a körülmények.

2019. ápr. 8. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!