Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szállodai recepciós lehetek?

Szállodai recepciós lehetek?

Figyelt kérdés
Úgy szeretnék bekerülni 4* os szállodába recepcióra ,hogy miközben tanulok ,elhelyezkedem ott szobalánynak és ha végeztem és lesz üresedés könnyebben felvesznek mint idegenként.Reális?Vagy ez inkább hátrány,mert szerintem mint pályakezdő ,4* esélytelen lenne...Szerintetek?
2014. dec. 10. 09:22
 1/5 anonim ***** válasza:
az is fontos, hogy mennyire tudsz idegen nyelveket.
2014. dec. 10. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az elmélet jó, sokan váltanak úgy helyet, hogy cégen belül maradnak. Ha nem is 4, de 3 csillagosba is felvehetnek, nem tudom miért pont 4 csillagos a feltétel.


Hát, én középfokon magabiztosan beszélek angolul, van ügyfélkezelői, vevőkezelői tapasztalatom, így az emberekkel jól megvagyok és segítőkész is vagyok stb. Infós vagyok így a számítástechnikai ismereteim is megvannak, de nem tudok elmenni ilyen helyre, mert XY idő tapasztalatot kérnek. Szóval ha szobalány vagy, tanulsz és jól csinálod a munkád, miért ne lehetne? mindenképp érdemes megpróbálni, persze nem egyből fog sikerülni a váltás.

2014. dec. 10. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm,aranyos vagy :)
2014. dec. 10. 20:16
 4/5 anonim ***** válasza:
Inkább gyakornoknak menjél recepcióra. Több esélyed lenne. Vagy reggeliztető felszolgálónak.
2014. dec. 11. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Én régen pultoztam, aztán egy pár év után meguntam és lépni szerettem volna, viszont tudtam, hogy pályakezdőként nem vesznek fel recepcióra sehova. Így rámentem a kisebb hotelekre, panziókra és elsőre felvettek egy ***-os hotelbe. Ott voltam 4 hónapot főszezonban, az alapokat elsajátítottam, aztán beadtam az önéletrajzom egy ****-os szállodába, ahova jöttem pár napot gyakorolni, majd felvettek.

Utolsó hozzászólóval egyetértek! Reggeliztető/felszolgálóként valóban több esélyed lenne. Nálunk is volt már, hogy a reggeliztetőt előléptették recepcióssá, vagy a recepciós lefokozták reggeliztetővé... :D

2016. ápr. 24. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!