Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A fiatalok elvárásai nagyok...

A fiatalok elvárásai nagyok vagy elhelyezkedni nehéz?

Figyelt kérdés
2014. dec. 10. 00:20
 1/10 anonim ***** válasza:
39%

Fél éve, ha napi 10 levelet nem küldök el, akkor egyet sem. Nem jó végzettséget szereztem. Kaptam volna állást a diplomámnak megfelelő pozícióban havi 160 óráért nettó 38 000Ft-ot biztosan, +12 000Ft-ot visszatarthattak vagy megadhattak, ez a cégtől függött. Most kaptam egy két hetes alkalmi munkát és elkezdtem egy jobb szakmát tanulni.

Pályakezdő

2014. dec. 10. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
78%

Elhelyezkedni nehéz. Nekem legutóbb 8 hónapomba telt, és nem volt elvárásom, mindenhova jelentkeztem, ahova lehetett.


Nyilván vannak olyan esetek is bőven, ahol nincs rászorulva a fiatal, hogy bármit elvállaljon, és akkor megválogatja, hova jelentkezik, de sajnos egész Európában nagy gond a fiatalok munkanélkülisége.

2014. dec. 10. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
40%
Első. Szabad tudni mi a szakmád?
2014. dec. 10. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
87%
Attol fugg milyen vegzettseged es kepessegeid vannak. Van akinek konnyu, sot tobb ceg ajanlatai kozott valogathat, masnak meg nehez.
2014. dec. 10. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
87%
Is-is! Elhelyezkedni valóban nem könnyű, azonban sokak elvárásával is gondok vannak. Nem egy, nem kettő embert ismerek, akik nettó 140-160.000-es bérre nemet mond, mondván, "nem ilyen nevetséges bérekért tanultam". Ilyenkor jönnek azzal, hogy x meg y 300-400 között kap, ja, csak azt felejti el, hogy ők már 10+éve a szakmában vannak, ellenben velük, akik csak most jöttek ki az iskolából. Amúgy meg valóban függ az elhelyezkedés nehézsége attól hogy ki mit tanult.
2014. dec. 10. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
62%

Függ attól ki mit tanult: ha informatikus mérnök vagy 2 nyelvvel felsőfokon, akkor kezdőként is br 350-450 fizura számíthatsz Bpen multinál.

Sajnos a többi végzettségnél már nem kapkodnak az emberek után, fejvadász haver elárulta, hogy egy hirdetésre 500-2000 önéletrajzot kap. És képtelenség behívni, meghallgatni ennyi embert, max 5-10et. Ezért van az, hogy hiába csillivilli a Cv-d, mégse kerülsz be interjúra.

2014. dec. 10. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon számít mit tanultál... Én két évig szenvedtem egy szaros OKJ-s végzettségért, 3 hónapba telt mire találtam munkát (nem a szakmámban!!!), DE a munkahelyemre is úgy jutottam be, hogy akit helyettem választottak az nem vált be, és így jöttem én... Különben még mindig nem dolgoznék... Én is mindenfélét megpályáztam, amihez elég volt érettségi.
2014. dec. 10. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Elhelyezkedni nehéz és nem csak a fiataloknak!
2014. dec. 10. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%

Magasak az elvárások! 140e-es nettó helyett a semmit választani butaság, tök 8, hogy az illetőnek milyen a végzettsége!


Nem fontos 1 helyen ledolgozni az életedet. De 140e több mint a semmi. Persze, ha anyuci eltartja a kicsi seggét, és fizeti a szórakozását, akkor ez a dolgozni "kell" nem létezik!

2014. dec. 13. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 aries 2 válasza:
Nem az a lényeg egy adott munkahelyen bérezés szempontjából, hogy x hány éve dolgozik ott, hanem az, hogy milyen minőségű munkát tud felmutatni. Lehet valaki 20 éve egy munkakörben, ha munkáját csak épphogy el tudja végezni a maga enyhe hanyagságával, éppen nem tüzelve fel vele főnöke haragját, hacsak nem szidta össze már vagy 100-szor. És lehet, hogy egy újonc meg sokkal különbet tud felmutatni nála a maga precizitával, gondosságával. Nem hiszem, hogy minden egyes régebb dolgozó ember munkaminősége korrelálna fizetésével. Ha én főnök lennék nem a 30 éve nálam hányavetin dolgozó Zsiga bát fogom majd több százezezerrel tömködni, ha az újonc Feri sokkal különbet tud nála felmutatni. Azt díjazom jobbban, aki legjobban, legprecízebben, legpontosabban végzi munkáját, akire a legkevesebb panasz van.
2014. dec. 16. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!