Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen munkaköröket keressek...

Milyen munkaköröket keressek diplomával?

Figyelt kérdés
Mi az, ami emberibb és jobban fizet? És el lehet helyezkedni 1-2 hónap alatt, akár már diplomázás előtt?
2014. dec. 8. 00:02
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%
"Adminisztratív munkánál semmilyen szakirányú végzettségre nincs szükség." Diákmunkánál persze, hogy nem, amúgy ne essünk tévedésekbe, sok helyen kérik hozzá a pénzügy, számvitel végzettséget...
2014. dec. 9. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
56%

sok helyen egyébként saját pénzügyi képzésen kell részt venni, és kb csak az érettségit várják el

jobb esetben fizetett, rossz esetben...


ha itt félsz leírni milyen végzettséged van akkor írj nekem és segítek

nincs olyan szakterület amivel ne lehetne semmit se csinálni, max rossz az önmenedzselésed

volt egy Hajós András interjú, és elmondta, hogy pl a médiában a látszat ellenére nincs sok pénz, és ő egy nagy brand-nek számít, mindenki tudja, hogy ő ki

szóval ha elmondanád, hogy mi a szakmád tudnék segíteni, és nem kell ilyen méltatlan munkát végezned

2014. dec. 9. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:

Környezetmérnök végzettségem lesz és őszintén leírom, hogy nem érdekel a minőségirányítás. A munkavédelem se annyira.

Majd elvégzek egy normális szakmát, de addig is kell pénz. Nincs is pénz meg nem is tudnék már nappalin tanulni elvileg (szakmát).

2014. dec. 9. 16:23
 14/23 anonim ***** válasza:
71%

Ha beszélsz több nyelvet akkor SSC(szolgáltató központok).

Esetleg logisztikai, kereskedelmi munkák is számításba jöhetnek ilyen diplomával, sokszor csak annyit írnak ilyen helyekre, hogy felsőfokú végzettség, csak arra kell a diploma, hogy legyen analitikus gondolkodásmódod, informatikai tudásod, nyelvtudásod stb., magyarán jó eséllyel garantálja, hogy nem vagy sík hülye, csupán ezért kérik.

De ahogy előttem is írták, ne legyél életképtelen, nézz szét jobinfon, professionon, meg a többi nagy álláskereső portálon.

2014. dec. 11. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
50%
menj el folyamatmérnöknek akkor
2014. dec. 11. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:

Őszintén szólva elmegy az életkedvem az álláskereső portálokat nézve.


Tanulni akartam, ezért elmentem egy büfészakra. :/

Nem lehet vele elhelyezkedni, ahol esetleg, talán mégis, az a terület meg baromira nem tetszik...


Amit mondtatok, azok közül mondjuk a kereskedelem tetszene pár évig, átmenetileg.



Amúgy ne higgyétek, hogy ez a diploma, főleg ahol én végzem, ad bármiféle gondolkodásmódot vagy logikát vagy bármit... mert igazából nemigen.

2014. dec. 11. 10:57
 17/23 anonim ***** válasza:
55%

Azért egy mérnöki szakon csak van valamennyi matek, infó, fizika esetleg pár gazdasági ismeret(jog, közgáz) amiből azért már ki lehet indulni.

Kereskedelembe még kamudiplomával is el lehet boldogulni(és itt nem arra gondolok, hogy büfészak, hanem szó szerint kamu hamisított diploma), csak azért kérik, amiket fentebb is írtam.

2014. dec. 11. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:
Hát, legyen igazad. ;)
2014. dec. 11. 14:15
 19/23 A kérdező kommentje:

Egyébként kémiából sokkal kevesebbet tanultunk, mint gimiben. Konkrétan a gimis füzetemmel néztem össze a jegyzetemet, onnan egészítettem ki, ha valamit nem értettem.


A fizika kb. olyan és annyi volt, mint gimiben.



Matekból ugyan volt deriválás, integrálás, mátrixos egyenletek, elsőrendű diffegyenletek, de szerintem nem volt vészes.

Kb olyan nehézségűnek éltem meg, mint gimiben. Itt is ott is kellett gyakorolnom otthon és itt is ott is jó jegyet szereztem.


Infóból megintcsak a gimiben tanultak töredéke - de mondjuk először ECDL-vizsgát raktunk le(a 7 modulosat) majd érettségiztem, nomeg egy évig programozást is tanultam Pascal-ban.

Úgyhogy végülis lehet, hogy az egyetemen se volt könnyű az infó, csak nekem volt előtanulmányom. ;)



Igazából nem sok tudást adott az egyetem, ezt ki is beszéljük sokszor csoporttársakkal.


Szemléletben meg logikában a sudoku-zás és a szókeresőzés többet ad, mint ez a szak, legalábbis nálunk. :D

2014. dec. 11. 15:55
 20/23 A kérdező kommentje:
Az, hogy benne van a szak nevében, hogy "mérnök", nem sokat tesz, ezt szerintem a munkáltatók is éppilyen jól tudják :/
2014. dec. 11. 15:56
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!